به نام خدا

 

پنجشنبه 18 آذرماه 89

 

                                السلام علیک یا شهید مظلوم بکربلا

 

 

پیامبر اسلام ( ص ) خطاب به زنان خود : اگر در دیگ چیزی طبخ می کنید در آن کدو بسیار بریزید .

 

در مورد خواص کدو صحبت بسیاره ، اما یه نکته ای تو این حدیث هست که خیلی برای من جالب بود و اون اینه که علاوه بر توصیه به استفاده از کدو بخاطر خواصش ،  چون کدو دارای آلفا و  بتاکاروتن هستش که پیش نیازی برای ویتامین A به شمار می رن و برای تشکیل ویتامین A تو بدن لازمه نکته اینه که این بتاکاروتن به شکل خام خیلی جواب نمی ده و حتما باید پخته بشه تا در دسترس قرار بگیره و تبدیل به ویتامین A صورت بگیره و اشاره مستتر و ریز در حدیث هم نکته اش همینه و علاوه بر توصیه به مصرف کدو اشاره به ضرورت پخته شدن کدو هم می تونه قابل تامل باشه .

 

کدو علاوه بر منبع خوبی از ویتامین هایی که نقش آنتی اکسیدانی دارند ( مثل C و E و همین بتاکاروتن که پیش ساز ویتامین A به شمار می ره ) تو تنظیم قند خون هم نقش خیلی خوبی داره و برای تقویت دستگاه ایمنی بدن  بخصوص قبل یا موقع سرماخوردگی و کاهش عوارض ناشی از سرماخوردگی ( کدوی پخته .. بازم تاکید می کنم ) و همین طور جلوگیری از بیماریهای قلبی عروقی و تصلب شرایین هم خیلی خیلی موثره .

 

توصیه می کنم اگه هر غذایی دارین درست می کنین کنارش چند ورق کدو هم بذارین بپزه و در کنار غذا میل کنین ، خیلی برای همه تون مفیده .

 

ما خودمون تو خونه علاوه بر موارد بالا ، فصل سرما که می شه و بخاری راه می افته میوه های مختلف مثل کدوحلوایی ، موز ، کیوی ، خرمالو و .. رو علاوه بر مصرف معمول ورق ورق می کنیم و رو بخاری می ذاریم خشک بشن .. خیلی خیلی خوبه و دیگه نیازی نیست بسته ای دوسه هزارتومان میوه خشک شده بخریم !!

 

حضرت علی ( ع ) : هیچ شیری برای تغذیه کودک پربرکت تر از شیر مادر نیست .

 

بنابرتحقیقات گسترده پزشکی و اتفاق نظر کلیه پزشکان بخصوص متخصصان تغذیه ، بهداشت و اطفال شیرمادر مناسب ترین و کامل ترین و بهترین غذا برای نوزاد از بدو تولد تا 6 ماهگی ( به شکل انحصاری ) به شمار می ره و در شرایط عادی نیازی به هیچ نوع غذای دیگه یا حتی آب هم برای نوزاد نیست و همین شیرمادر به تنهایی جوابگوی نیازهای نوزاد خواهد بود .

 

اهمیت شیردهی و شروع شدن هرچه زودتر شیردهی اون قدر زیاده که توصیه می شه تو زایمان های طبیعی شیردهی تو همون برانکارد حامل مادر انجام بشه و اگه زایمان سزارین باشه شیردهی به محض به هوش اومدن مادر شروع بشه .

 

ترکیب شیرمادر در هر زمان جوریه که کاملاً منطبق با نیازهای نوزاد و دوران رشدش که اون موقع خیلی هم سریع هستش خواهد بود  ، اولین شیری که ترشح می شه اسمش آغوز یا کلستروم یا ماک هستش که مربوط به اون اوایل زایمان هستش پروتئبن اش بیشتر و چربی کمتری داره و حاوی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری و قند لاکتوز هستش و کاملاً طراحی شده و دقیق و مناسب برای نیازهای یک نوزاد تازه متولد شده به شمار می ره .

 

موقعی که مادر هربار شیردهی رو شروع می کنه شیری که اول می آد پروتئبن و قند و آب بیشتری داره و حالت بی رنگ و آبکی داره که بهش Fore milk می گن اما همین که شیردهی جلوتر بره و به پایان هر دفعه نزدیک بشه شیر غلیظ تر می شه و چربی و انرژی موجود در شیر بیشتر می شن و به سه برابر چند دقیقه اول شیردهی می رسن که باعث می شه نوزاد حالت سیری بهش دست بده ، به این شیر آخری می گن Hind milk .

 

با اینکه آهن ، روی و کلسیم شیر مادر خیلی هم زیاد نیست اما جالب اینجاست که جوری طراحی شدن که جذب بسیار عالی دارند ، قند شیر مادر لاکتوز هستش که مثل پروتئین موجود در شیر مادر  قابل هضم ، جذب و تحمل راحت برای شیرخوار هستش ، اسیدهای چرب ضروری موجود در شیرمادر کاملاً به اندازه هستند و باعث رشد مغزی و سلامت عروق خونی می شن و جالب اینجاست آنزیم لیپاز که مسئول تجزیه و کمک به جذب چربی هاست فقط تو شیرمادر هستش و تو هیچ شیر دیگه ای دیده نشده .

 

عوامل ایمنی بخش و دفاعی زیادی تو شیرمادر ( و بخصوص همون آغوز ) هستند که شیرخوار رو در برابر بیماریهای عفونی محافظت می کنند و باعث می شن ایمنی بدنش بالا بره ، شیر مادر فاکتوری بنام بیفیدوس داره که تو محیط روده باعث رشد یه میکروب مفید می شه که حالت اسیدی به محیط روده می ده و همین حالت اسیدی جلوی رشد میکروب های بیماریزا رو می گیره و یه بویی شبیه ماست هم ممکنه تو مدفوع شیرخوار ایجاد کنه .

 

شیرمادر جلوی بسیاری از عفونت های دستگاه تنفسی ، گوارشی ، اسهال ، مشکلات دندانی ، آلرژی و آسم و حساسیت های مختلف و مشکلات کلیوی رو می گیره و باعث افزایش ضریب هوشی نوزاد هم خواهد شد .

 

از نظر اقتصادی اجتماعی هم شیرمادر هم برای خانواده شیرخوار هم برای دولت خیلی به صرفه هستش و مستقیم و غیرمستقیم و حال و آینده تاثیرات بسیار مهمی در اقتصاد خانواده و دولت داره .

 

شیردهی برای خود خانم ها هم خیلی مفیده ، نقش پیشگیری کننده از سرطان پس @ تان و تخمدان داره ، رحمشون بعد زایمان زودتر جمع می شه و به حالت اول برمی گرده و زیاد افزایش وزن نمی گیرن و از نظر ارتباطات عاطفی و روحی روانی مادر با نوزاد  هم بی نهایت مفیده .

 

در حال حاضر در بسیاری از کشورها سیاستی بنام Rooming in وجود داره که چون بعد تحقیقات و مطالعات زیاد به این نتیجه رسیدن که جدا کردن اتاق مادر و نوزاد فایده نداره که هیج ضرر هم داره و هیچ غذایی جای شیر مادر رو نمی گیره اومدن گفتن که بهتره تماس فوری و پوست به پوست نوزاد و مادر و شیردهی با شیر مادر بلافاصله بعد تولد و حتی تو خود همون اتاق زایمان ( اگه شرایط مهیا باشه و مشکل خاصی نباشه ) شروع بشه و خیلی دیگه لفتش ندن !

 

و توجه به هرچه سریعتر هم اتاقی کردن مادر و نوزاد امروزه دیگه خیلی تو کشورهایی که سیستم های بهداشتی درمانی پیشرفته ای دارند بااهمیت شده و کم کم داره به کشورهای سطح پایین تر و کمتر توسعه یافته هم می رسه یا رسیده .

امام حسین  ( ع ) : پیامبر خدا به من فرمود : «فرزندم !   کفش خوب به پا کن که کفش ،

خلخالِ (زینت پاى) مردان است .

می گن پا قلب دوم ماست ، سیاهرگهای موجود در پا نقش مهمی در حفظ و جریان مناسب خون و گردش خون دارن ، وقتی کسی کفش تنگ یا نامناسب بپوشه سرخرگها هم تحت فشار  قرار می گیرند و باعث جلوگیری از حرکت عادی خون به سمت انگشتان می شه و طبیعیه سیاهرگها هم قادر نخواهند بود که میزان کافی خون رو به قلب برگردونند.

پاها که قلب دوم شما هستند تاثیر خودشون رو برای برگردوندن خون از دست می دهند.  خون تو  کف پاها انباشته  می شه  و  وقتی که عدم پذیرش تو کف پا بالارفت  نوبت پاشنه های پاست تا انبار خون  بشن  و درد و ورم و تاول و هزار مشکل دیگه پیش بیاد .


    
برای سلامت انسان خون به سمت پا جاری شده و با پمپ کردن قلب فوری بر می گرده اما وقتی عدم پذیرش تو پاشنه ها انباشته شد خون نمی تونه  به انگشتان برسه و  بنابراین دوباره به قلب بر می گرده و زمان برای انبساط قلب کاهش پیدا می کنه و فشار خون مینیمم یا دیاستول بالامی ره .

   اعصاب متعددی تو کف پا وجود دارن  که به اندام ها متصل هستند و با ماساژ کف پا به اندامها و سیستم لنفاوی که امکان فعالیت رو بوجود می آرن می شه کمک کرد .

با توجه به این توضیح و بعضی اختلالات ارتوپدی که در اثر کفش نامناسب بوجود می آن اهمیت خرید و داشتن کفش های مناسب معلوم می شه که علاوه بر جنبه ظاهری چقدر در سلامت پا و بدن می تونه مهم باشه .

کفش های خوب ، راحتند و رویه ای از چرم دارند، پاشنه های سفت دارند و در قسمت برآمدگی پا انعطاف دارند. قسمت پاشنه باید محکم اما نه چندان سفت و جلوی کفش باید قابل انعطاف باشه .

    کفش هایی که قالب پا هستند و زیره های راحت و رویه های نرمی دارند تقریبا” بهترین راه برای جلوگیری از بیشتر مشکلات پا هستند.بهترین زمان برای خرید یک کفش بعدازظهرها یا بعد ازیک پیاده روی طولانی هستش وقتی سایز پا به اندازه ی کافی بزرگ شده باشه .

باید در حدود 5/2 سانت بین بلندترین انگشت پا و نوک کفش فضای خالی باشد(بخاطر داشته باشید بلندترین انگشت همیشه شست نیست) و انگشتان باید بتونند به سمت بالاحرکت داشته باشند.برای اندازه کردن کفش باید بایستید و هر دو کفش رو اندازه کنید ، مهمه که در هنگام خرید کفش همون جنس جورابی را بپوشید که قراره که با کفش جدیدتون بپوشید.

متخصصان متفق القول اعتقاد دارند که بهترین کفش برای تأمین سلامتی پا، کفشی هستش که از شکل طبیعی پا تبعیت کنه و در عین حال که از قوس های پا حفاظت می کنه باید در قسمت تخت کفش و در زیر پنجه های پا انعطاف پذیر باشه .

در مورد عوارض ناشی از کفش نامناسب همین بس که دکتر زاخاری چتلر (Zachary Chattler) متخصص بیماریهای پا و مدرس دانشگاه  عقیده داره :  "فشردن پنجه پا در یک زندان نوک تیز به ناهنجاریهایی مانند بانیون  bunionیا تورم و پینه در مفاصل انگشتان پا به خصوص در انتهای شست و همرتو    hammertoe  یا خمیدگی شدید شست به سمت داخل که قابل برگشت نیز نیست و باید جراحی شود) منتهی می شود."

 همین طور ایشون اعتقاد داره : "اگر ناخنهای پای شما به رنگ بدی درآمده، امکان دارد که شما مبتلا به قارچی شده باشید که در اثر پوشیدن کفش تنگ فعالتر می شود.هر چه پاشنه کفش بلندتر باشد، فشار بیشتری بر روی پا وارد می شود و این فشار میتواند به ورم اعصاب منجر شود، که با حساسیت و دردناک شدن یک عصب در پاشنه پا و احساس خواب رفتگی در انگشتان مشخص می شود."

"کف پا نیز در چنین مواقعی آسیب می بیند. بالشتکهای زیر انگشتان که از چربی تشکیل شده اند با بالا رفتن سن کم حجم می شوند و پاشنه بلند کفش این روند را تسریع می کند، در نتیجه، شخص در هنگام راه رفتن و حتی ایستادن درد بیشتری را احساس می کند."

کسانی که مدتهای طولانی کفش پاشنه بلند می پوشند، بیشتر در معرض ابتلا به ورم کیسه های مفصلی، التهاب کپسولهای مفصلی (که در واقع تامین کننده ماده نرم کننده مفاصل هستند) و آرتروز قرار می گیرند.

پاشنه بلند موجب کشیدگی تاندونها (بندهای رابط ماهیچه و استخوان) نیز می شوند که به درد و التهاب محل منجر می شود. بسیاری از خانمهای مراجعه کننده به دکتر چتلر، با دریافت این مطلب که پس از سالها کفش پاشنه بلند پوشیدن، دیگر نمی توانند کفش کتانی و ورزشی بپوشند، بسیار متعجب می شوند.

 در صورت پوشیدن کفش های پاشنه بلند، با توجه به اینکه زنان جوان در طی روز بیشتر از قبل ایستاده هستند، احتمال ابتلا آنها به آرتروز و مواردی که به جراحی زانو منتهی می شود، بیشتر است. دکتر چتلر می گه : "من سعی میکنم به آنها توضیح دهم که پاشنه های بلند، تاندون آشیل (که در پاشنه قرار دارد) آنها را چنان منقبض کرده که دیگر نمی توانند کف پای خود را به طور کامل بر زمین بگذارند "  .

امام صادق ( ع ) : هرگاه مرد به پنجاه سالگی رسید مباد در حالی که در درون او چیزی از روغن حیوانی است شب را به بستر رود .

 

اشاره این حدیث به این نکته هستش  که با بالا رفتن سن خطر گرفتگی عروق کرونر قلب که در اثر گذشت سالها رو دیواره اش جرم و رسوب جمع شده ( مثل لوله ای که دورش رو جرم گرفته باشه )  هم بالاتر می ره و اگه شخص تغذیه خوبی نداشته باشه یا به نسبت تغذیه ای که داره فعالیت کمتری داشته باشه احتمال رسوب چربی تو جدار رگهای خونرسان به قلب ( کرونر ) بیشتر می شه و حتی خطر مرگ ناگهانی هم وجود داره .

 

ضمن اینکه هضم و جذب چربی ها به خودی خود هم تو دستگاه گوارش چیزی حدود 4 ساعت طول می کشه و قطعاً هرچقدر که سن بالاتر بره فعالیت دستگاه گوارش هم به اون نسبت کمتر خواهد شد و خود همین خطری برای سوء هاضمه ، رفلاکس و ابتلا به سرطان های گوارشی خصوصاً روده در اثر زیاد موندن چربی در دستگاه گوارش و طول کشیدن هضم و جذب و دفع اون خواهد بود .

 

 

 

 

امام صادق ( ع ) : هرگاه سوره حمد ، توحید و قدر را با آیه الکرسی بخوانید و بعد از آن برخیزید وروبه قبله حاجت خود را از خدا بخواهید برآورده خواهد شد .