صد درد

برای رمضان 92

به نام خدا

 

عذرمی خوام که این حرف رو می زنم اما احساس می کنم مردم ما خیلی روزه داری بلد نیستند و در قید و بند ماه رمضان و آداب و اصول این ماه قرار ندارند .

اون عزیزانی که به هر دلیل دوست ندارند یا نمی تونند روزه بگیرند خیلی راحت در انظار عمومی می خورند و می آشامند و انگار نه انگار که ماه رمضونه ! سالهای قبل خیلی کمتر می دیدم اما هر سال داره این قضیه ملموس تر می شه و این خیلی حرکت جالبی نیست .

یه عده ای هم ماه رمضان رو با مسائل سیاسی و مشکلاتی که با نظام و روحانیت دارند یکی کردند و انگار نه انگار که روزه حکم صریح خداوند در قرآن هستش ! من خودمم از نظر سیاسی با بخشی از حاکمیت اشتراک نظر ندارم و از بعضی تندروهای مذهبی هم هیچ وقت دل خوشی نداشتم اما  این جوری هم فکر نکردم و همیشه بین این مسائل تفکیکی قائل بودم که بحث دین و خدا و قرآن با اعمال و رفتار و گفتار برخی سیاسیون و مسئولان بسیار فاصله داره و قرار نیست هرکسی ولو با ظاهر مذهبی هرکاری کرد ما این رو سریع بر دین منطبق کنیم .. از کجا معلوم اون شخص با دین فاصله نداشته باشه ؟ این لج و لجبازی ها واقعا مسخره ست  .

چه خوبه که عزیزانی که بنابرهر دلیلی نمی تونند یا نمی خوان روزه بگیرن به حرمت این ماه و هموطنانی که روزه دار هستند یکسری مسائل رو رعایت کنند و با این شیوه با بقیه همراهی کنند .

عزیزانی هم که روزه می گیرند بدونند که علاوه براینکه با روزه داری از نظر معنوی دستور خداوند متعال رو اطاعت می کنند (که خیلی نکته مهمیه و انگیزه اصلی روزه داری هم این نکته ست )  و سعی می کنند در این ماه از برکات معنوی و پاداش ها و ثوابها بهره مند بشن باید به فکر سلامتی شون هم باشند و از مزایای علمی روزه بر سلامتی خودشون استفاده کنند نه اینکه با پرخوری بیش از حد به بدنشون آسیب بزنند .

من واقعاً ناراحت می شم که این سفره های افطار رو می بینم که توشون از آش و حلیم و شله زرد و خامه و زولبیا بامیه و این چیزها پر شده و تازه یه سری بعد افطار شام هم می خورند !

ما باید در نظر بگیریم که در چه فصلی و چه زمانی داریم روزه می گیریم و تغذیه خودمون رو متناسب با اون فصل تنظیم کنیم ، شاید اگه اذان مغرب ساعت 6 بعد از ظهر بود می شد برای افطار ته بندی کرد و سه ساعت بعد شام سبکی خورد ولی الان بهتره موقع افطار در حد یک صبحانه معمولی میل بشه و سحری رو هم مثل ناهار معمولی ( که همه عادت دارند ناهار خوب بخورند شام سبک ! ) میل کرد .

بهتره افطار رو با شیر ولرم ( یا آب ولرم یا چای ولرم ) و یک قند طبیعی مثل خرما انجام داد و چند لقمه کره عسل میل کرد و تا یک ساعت بعد افطار طرف نوشیدنی سرد نرفت .. کاری که این روزها خیلی ها نمی کنند !!

این سفره های افطاری که من می بینم اگه از هر کدومش یه ذره خورده بشه کالری اش از یه ناهار هم بالاتر می ره !! در صورتی که هدف تو ماه رمضون اینه که نسبت به بقیه ماهها کمتر بخوریم تا بدن بتونه خودش رو بازیابی کنه .

برای فاصله افطار تا سحر من اصلاً تو این روزها شام رو توصیه نمی کنم مگر برای نوجوانان در حال رشد ضعیف البنیه که می تونند شام سبکی مثل کوکو ، کتلت ، ساندویچ مرغ یا تخم مرغ میل کنند و برای بقیه پیشنهاد می کنم از میوه جات و سبزیجات و صیفی جات استفاده کنند .

میوه هایی مثل هلو ، آلو ، گلابی ، انگور و زردآلو و صیفی جاتی مثل هندوانه ، طالبی و گرمک هم فیبر خوبی دارند و به راحت تر شدن حرکات روده و پیشگیری از یبوست کمک می کنند و هم آب خوبی دارند ( بخصوص صیفی جات ) و باعث می شن در طول روز کمتر احساس تشنگی به آدم دست بده چون به تدریج در طول روز در بدن آب آزاد می کنند .

آب هم باید در حد نیاز نوشیده بشه ولی شربت و نوشابه و قهوه و چای پررنگ بدتر باعث تشنگی در طول روز می شن .

من خودم به شخصه عادت دارم تو سحرها آب یه لیمو ترش رو در آب می ریزم و می نوشم که خیلی تو جلوگیری از تشنگی در طول روز تاثیر داره ، به میل خودتون یک قاشق مرباخوری عسل هم می تونین اضافه کنید .

خواهش من اینه که سحرها یک ساعت زودتر از زمانی که دوباره می خواین بخوابین بلندشین و سحری تون رو بخورین و آخر شب هم سحری نخورین بخوابین دیگه بیدار نشین ! چون این کارها باعث رفلاکس شدید معده به مری می شه و درآینده حتما دچار مشکلات گوارشی خواهید شد .

سحرها در کنار غذای اصلی حتماً سبزی خوردن یا سالاد کاهو و خیار ( بدون نمک ) با کمی روغن زیتون میل کنید ، غذای سحری نباید گوشتی خالص باشه بلکه باید مخلوطی از کربوهیدرات و پروتئین و سبزیجات باشه چون گوشت ها باعث ایجاد اسید اوریک و اوره می شن و دفعشون در طول روز به سختی انجام می شه و ممکنه تشنگی هم بیارن .

تا جایی هم که می تونین زولبیا بامیه نخورین چون هیچ خاصیتی ندارندو بیشتر مضر هستند تا مفید ولی برای خالی نبودن عریضه نصف زولبیا یا دوتا بامیه اگه خیلی دیگه هوس کرده بودین ایراد نداره ولی اگه تشنه تون شد یا مشکلات دیگه براتون پیش اومد فحشش رو به ما ندین ! من خودم به شخصه ده روز از ماه رمضون گذشته نخریدم و نگذاشتم کسی بخره .

باقی مطالب راجع به روزه داری هم تو آرشیو وبلاگ موجوده و می تونین بهشون مراجعه کنین .

ما که شما رو دعا می کنیم ولی خواهش می کنم شما هم من رو دعا کنین در دوماه آینده تغییر و تحولات مثبتی در زندگی من رخ بده که سخت محتاجش هستم .

 

پی نوشت اول : شنیدم قراره وزارت راه و شهرسازی به دو وزارت راه و ترابری و مسکن و شهرسازی دوباره تفکیک بشه ، در این صورت برای وزارت راه و ترابری پیشنهاد می کنم مهندس صادق افشار به عنوان وزیر راه و ترابری معرفی بشن ، ایشون سالها در معاونت های وزارت راه و ترابری بودند و بعد از حادثه جانگداز سقوط هواپیمای یاک - 40 مرحوم دکتر دادمان و همراهان در 27 اردیبهشت 1380 با حکم آقای خاتمی چهارماه سرپرست وزارت راه بودند و درمجموع فرد باتجربه و  توانمندی هستند و تا جایی که می دونم با مرکز تحقیقات استراتژیک دکتر روحانی هم همکاری داشتند .

پی نوشت دوم :نسبت به احسان علیخانی حس خوبی دارم ، شاید بخاطر اینکه مجری ویژه برنامه های تحویل سال این چندسال اخیر بوده که بهترین روزهای زندگی من حساب می شه شاید هم بخاطر اینکه یه حسی بهم می گه اونم مثل من چندان نسبت به دخترهای امروزی احساس خوبی نداره !!

 

روایت شده که مردى خدمت حضرت امیرالمومنین علیه السلام شکایت کرد از دیر شدن جواب دعایش فرمود چرا نمى خوانى دعا سریع الاجابه را پرسید که آن کدام دعا است فرمود بگو:

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِاسْمِکَ الْعَظیمِ الاَْعْظَمِ الاَْجَلِّ الاَْکْرَمِ الْمَخْزوُنِ الْمَکْنُونِ النُّورِ الْحَقِّ الْبُرْهانِ الْمُبینَ الَّذى هُوَ نُورٌ مَعَ نُورٍ وَ نُورٌ مِنْ نُورٍ وَ نُورٌ فى نُورٍ وَ نُورٌ عَلى کُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ فَوْقَ کُلِّ نُورٍ وَ نُورٌ تُضیئُ بِهِ کُلُّ ظُلْمَةٍ وَ یُکْسَرُ بِهِ کُلُّ شِدَّةٍ وَ کُلُّ شَیْطانٍ مَریدٍ وَ کُلُّ جَبارٍ عَنیدٍ لا تَقِرُّبِهِ اَرْضٌ وَلایَقُومُ بِهِ سَمآءٌ وَ یَاْمَنُ بِهِ کُلُّ خآئِفٍ وَ یَبْطُلُ بِهِ سِحْرُ کُلِّ ساحِرٍ وَ بَغْىُ کُلِّ باغٍ وَ حَسَدُ کُلِّ حاسِدٍ وَ یَتَصَدَّعُ لِعَظَمَتِهِ الْبَرُّ وَالْبَحْرُ وَ یَسْتَقِلُّ بِهِ الْفُلْکُ حینَ یَتَکَلَّمُ بِهِ الْمَلَکُ فَلا یَکُونُ لِلْمَوْجِ عَلَیْهِ سَبیلٌ وَ هُوَ اسْمُکَ الاَْعْظَمُ الاَعْظَمُ الاَجَلُّ الاَْجَلُّ النُّورُ الاَْکْبَرُ الَّذى سَمَّیْتَ بِهِ نَفْسَکَ وَاسْتَوَیْتَ بِهِ عَلى عَرْشِکَ وَ اَتَوَجَّهُ اِلَیْکَ بِمُحَمَّدٍ وَ اَهْلِ بَیْتِهِ وَاَسْئَلُکَ بِکَ وَ بِهِمْ اَنْ تُصَلِّىَ عَلى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ اَنْ تَفْعَلَ بى کَذا وَ کَذا

به جاى کذا و کذا حاجت بخواهد.

+ مجید ; ۱:٥٧ ‎ق.ظ ; شنبه ٢٩ تیر ۱۳٩٢
comment نظرات ()

کابینه پیشنهادی به رئیس جمهور منتخب

به نام خدا

 

محضر حضرت حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای دکتر روحانی

ریاست محترم منتخب جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام ، پیرو اطلاعیه دفتر جنابعالی پیرامون ارسال پیشنهادات * درارتباط با انتخاب اعضای کابینه بدینوسیله پیشنهاداتی عرض می کنم که امید است مورد قبول یا بررسی حضرتعالی قرار گیرد ، پیشاپیش از توجه آن مقام محترم و تیم مشاور سپاسگزاری می نمایم .

مشاور ارشد رئیس جمهور : دکتر محمدرضا عارف

 این روزها از طرف برخی اصلاح طلبان و هواداران آنها فشارهایی مبنی بر الزام بکارگیری دکتر عارف در پست معاونت اولی مشاهده می شود که مبنای منطقی ندارد زیرا بر طبق اصل 124 قانون اساسی انتخاب معاون اول و سایر معاونین حق رئیس جمهور می باشد .

البته در صورت تحقق این انتصاب قطعاً ما هواداران اصلاحات خوشحال خواهیم شد زیراکه دکتر عارف را فردی باتجربه ، نخبه ، معتدل و دردرون نظام می دانیم اما آقای خاتمی و آقای دکتر عارف و اصلاح طلبان واقعی نجیب تر از این هستند که از رئیس جمهوری منتخب سهم خواهی کنند و ایشان را در محذوریت قرار دهند چراکه طبیعی است افرادی همانند مهندس نعمت زاده ، مهندس جهانگیری و دکتر نوبخت به رئیس جمهور منتخب نزدیک تر هستند و شاید تمایل ایشان به سمت این افراد باشد .

از طرفی هم به صلاح نیست در همین ابتدای کار دولت شائبه انشقاق بین اصلاح طلبان و اعتدال گرایان که زمینه ساز حماسه 24 خرداد شدند پدید آید و بخشی از هواداران و رای دهندگان رئیس جمهور منتخب ریزش کنند .

پیشنهاد اینجانب مبنی براین است که پس از تنفیذ و تحلیف اولین حکم انتصاب دولت یازدهم بنام آقای دکتر عارف صادر شود و در صورتی که تمایلی بر معاونت اولی ایشان نیست به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهور و مسئول برنامه های پنجساله کشور تعیین شوند .

و در حکم ایشان چند نکته ذکر گردد از جمله مشاوره به رئیس جمهور و کلیه اعضای کابینه ، سرپرستی تیم علمی ، دانشگاهی و فن آوری دولت و پیگیری نحوه اجرای برنامه پنجساله پنجم و سرپرستی تیمی برای تدوین برنامه پنجساله ششم و پیگیری و نظارت بر حُسن اجرای آن پس از تصویب .

در این صورت هم رئیس جمهور منتخب فرد موردنظر خود را به کرسی معاونت اولی می نشانند و هم از ظرفیت های دکتر عارف به نحو احسن استفاده شده و در ابتدای کار دولت شائبه هرگونه انشقاق و هجمه احتمالی و ریزش منتفی می شود .

معاون اول رئیس جمهور : مهندس اسحاق جهانگیری

با توجه به اوضاع نامناسب کسب و کار و تولید و صنعت که نقش مهمی در رونق اقتصادی و کاهش تورم و بیکاری دارند نیازاست شخصی باتجربه در این بخش ها و صاحب نظر ، نزدیک به دیدگاههای رئیس جمهور منتخب و با توانایی هدایت تیم اقتصادی و صنعتی تجاری کابینه معاون اول باشد که با توجه به فرض تفویض تدوین و پیگیری برنامه های پنجساله به مشاور ارشد با فراغ بال بیشتری می تواند در بخش های ذکر شده مثمر ثمر باشد .

با توجه به سابقه نمایندگی مجلس ، استانداری و وزارت مهندس جهانگیری و توانایی ایشان در موارد فوق الذکر و همسویی دیدگاهها با رئیس جمهور منتخب و آیت الله هاشمی و مقبولیت از طرف رهبری معظم و آقای خاتمی و اصلاح طلبان ایشان در صورت عدم نظر مساعد روی دکتر عارف مناسب ترین فرد برای معاونت اولی رئیس جمهور هستند .

وزارت آموزش و پرورش : دکتر علی اصغر فانی

معروف است در زمان وزارت آقای حاجی وزیر واقعی ایشان بودند و وزارتخانه در اصطلاح روی کاکل ایشان می چرخید . ایشان سابقه طولانی در رده های بالای مدیریت وزارت آموزش و پروش دارند و یک " آموزش و پرورشی " هستند و مشکلات فرهنگیان و آموزش و پرورشی ها را بخوبی درک می کنند و درصورت وزارت در کوتاهترین زمان سوار کار خواهند شد و نیازی به آزمون و خطا ندارند .

امیدوارم برخلاف مرحوم علاقه مندان در سال 80 که آقای حاجی به جای ایشان انتخاب شد و سهم آن مرحوم از آموزش و پرورش تنها نامگذاری یکی از ساختمان های وزارتخانه شد دکتر فانی وزیر شوند و وزارت آموزش و پروش بعد از مدتها صاحب نیرویی با تجربه از درون خانواده خود شود .

وزارت اطلاعات : حجت الاسلام والمسلمین عبدالواحد موسوی لاری

تجربه هفت سال وزارت کشور در سالهایی پر حادثه از نظر امنیت داخلی و مسائل سیاسی به انضمام تحصیلات حوزوی که طبق قانون وزیر اطلاعات باید در سطحی آن را داشته باشد و مقبولیت نزد رهبری دلایل معرفی ایشان به عنوان وزیر اطلاعات می باشد .

وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات : دکتر علی اکبر جلالی

ایشان یکی از اساتید بنام دانشگاهی در زمینه IT می باشند که در زمینه فن آوری اطلاعات پروژه ها و طرح هایی راهم در سطح اجرایی عهده دار بوده اند و رزومه کاملاً پربار و تخصصی در این زمینه دارند و در صورت وزارت یکی از متخصص ترین مدیران نظام از ابتدا تا کنون لقب خواهند گرفت .

وزارت امور اقتصادی و دارایی : دکتر محمد باقر نوبخت

کیست که نداند محور اصلی برنامه های اقتصادی دولت تدبیر و امید بر ایشان استوار است و مغز متفکر گروه اقتصادی دولت دکتر نوبخت هستند که نمایندگی چهاردوره مجلس و معاونت اقتصادی مرکز تحقیقات استراتژیک و فعالیت علمی و دانشگاهی از ایشان چهره ای مقبول برای این پست می سازد که مورد اعتماد رئیس جمهور منتخب نیز می باشند .

وزارت امورخارجه : دکتر محمدجواد ظریف

سابقه دیپلماتیک گسترده و طولانی در حوزه وزارت امورخارجه و سازمان ملل متحد ، عضویت در تیم مذاکره کننده هسته ای دولت اصلاحات در زمان جناب آقای دکتر روحانی و مسئولیت برگزاری اجلاس های مهم بین المللی مثل اجلاس سران کشورهای اسلامی در سال 1376 در تهران دلایل معرفی ایشان می باشد .

وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی : دکتر محمدرضا ظفرقندی

مقام بالای علمی و دانشگاهی ( فوق تخصص جراحی عروق ) ، ریاست موفق مهمترین دانشگاه علوم پزشکی کشور دانشگاه علوم پزشکی تهران طی سالهای متمادی و ریاست کل سازمان نظام پزشکی کشور ، در سال 80 که دکتر پزشکیان معرفی شدند ایشان جزو گزینه های جدی وزارت بودند اما در نهایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران باقی ماندند .

وزارت تعاون ، کار و رفاه و امور اجتماعی : محمد شریعتمداری

این وزارتخانه چه قبل از ادغام و چه بعد از آن تبدیل به حیاط خلوت دولت شده بودند و اطرافیان و دوستانی که پست دیگری به آنها نمی رسید در این وزارتخانه ها گمارده می شدند و بطور کلی این وزارتخانه ها هیچ وقت جدی گرفته نمی شدند .

درصورتی که ما در این وزارتخانه نیاز به مدیری باتجربه و با فهم و درک بالای اقتصادی داریم چون اصل کار این وزارتخانه ها در چهارچوب مسائل اقتصادی و نه کارگری است .

جناب آقای محمد شریعتمداری با هشت سال تجربه موفق در یکی از مهمترین وزارتخانه های اقتصادی یعنی بازرگانی و امین رهبری و رئیس جمهور منتخب بودن و اشتهار به سلامت و پاکدستی و دارابودن شم اقتصادی و مدیریت اقتصادی گزینه بسیار مناسبی برای این پست می باشند .

وزارت جهادکشاورزی : دکتر سید صفدر حسینی

تحصیلات عالی در زمینه اقتصاد کشاورزی و کار علمی در این زمینه در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران ، سابقه وزارت در دو وزارتخانه کار و اقتصاد و استانداری ایشان را گزینه ای قابل تامل برای این پست می نماید .

اگر دقت شود امروز اقتصاد کشاورزی ما دارای آسیب های فراوانی است که باعث بروز مشکلاتی برای دامداران ، کشاورزان و باغداران محترم شده است و با توجه به تحصیلات مرتبط ایشان و سابقه مدیریت کلان امید است ایشان بتوانند مشکل گشا باشند .

وزارت دادگستری :

بر طبق قانون اساسی انتخاب وزیر دادگستری از حقوق مشترک رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور می باشد و مطلوب این است که به رئیس محترم قوه قضاییه حق بدهیم ابتدا ایشان گزینه های مورد نظر را انتخاب و معرفی کنند و سپس رئیس جمهور فرد نهایی را انتخاب کند . فقط می توانیم این نکته را بگوییم که بهتر است وزیر دادگستری فردی روحانی ، روشنفکر و تحصیلکرده حوزه و دانشگاه باشد تا وزن این پست بالاتر رود .

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح : سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی

ابقای ایشان ( منوط بر موافقت فرماندهی کل قوا و ستاد کل نیروهای مسلح ) بهترین دفاع مبنی براین است که دولت یازدهم اتوبوسی رفتار نخواهد کرد و شایستگان را درو نمی کند .

با توجه به عملکرد چهارسال گذشته سردار وحیدی که قابل قبول بسیاری بوده و بی حاشیه بودن ایشان وسلامت کاری و شایستگی و کاردانی و تجربه می طلبد از تغییر ایشان اجتناب کرده و حداقل یک دوره چهارساله به ایشان فرصت داده شود دستاوردهای ارزنده خود را تکمیل کنند ، به نظرم تغییر ایشان ظلم است .

وزارت راه و شهرسازی : مهندس علی نیکزاد

با توجه به پروژه های مهمی که در دولت آقای احمدی نژاد در بخش عمرانی ایجاد شد و قسمت اعظمی از آنها به دولت یازدهم کشیده شد شاید بهتر باشد مهندس نیکزاد که شخص پرتلاشی هستند و بهتر از هر کس دیگر با پروژه های مذکور و نحوه پیشرفت و اعتبارسنجی و .. آنها آشنا هستند به شرط پذیرفتن شروط دولت یازدهم از جمله برطرف کردن ضعف های مسکن مهر در سمت خود باقی بمانند و مسئولیت پروژه های عمرانی دولت گذشته که کم هم نیستند بی جهت گردن دولت تدبیر و امید نیافتد و در طی چهارسال آینده به سرانجامی رسانده شوند .

وزارت صنعت ، معدن و تجارت : دکتر محمد نهاوندیان

تحصیلات عالی در زمینه اقتصاد و کار با بخش دولتی و خصوصی در زمینه صنعت و تجارت و آشنایی مناسب با مشکلات گذشته و فعلی این بخش دلیل مناسبی برای انتخاب ایشان می باشد .

وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری : دکتر علی اکبر صالحی

چهره شناخته شده علمی در سطح داخلی و خارجی ، سابقه مدیریت در سطح دانشگاهی و کلان دولتی و نزدیک به دکتر روحانی از نظر سیاسی از ایشان گزینه مناسبی برای این پست می سازد .. من بسیار بعید می دانم آقای دکتر اطاعت از مجلس نهم رای اعتماد بگیرند .

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی : حجت الاسلام والمسلمین رسول جعفریان

خواهش من این است که برای این پست حتماً از یک روحانی خوشفکر تحصیلکرده دانشگاه استفاده کنید ، روحانی بودن وزیر ارشاد باعث وزانت هرچه بیشتر این پست و کمک بهتر به تحقق اهداف این وزارتخانه و تحقق انتظارات نظام از مباحث فرهنگ دارد و یک روحانی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی فهم درستی از این مباحث و نحوه رسیدن به آنها دارد .

جناب آقای رسول جعفریان از جمله روحانیون خوشفکر ، تحصیلکرده و فعال دانشگاهی هستند که سابقه مدیریت فرهنگی نیز دارند و در اداره کتابخانه مجلس شورای اسلامی خاطره خوبی از خودبجا گذاشتند و زمینه رای آوری ایشان در مجلس نیز بسیار بالاست و تا جایی که شنیدم مورد تایید رهبری هم هستند .

وزارت کشور : دکتر محمدباقر قالیباف

اگر بین ایشان و دکتر روحانی درک و تفاهم متقابلی حاصل شود و مسائل پیش آمده در مناظره آخر مانع نباشد ایشان بهترین گزینه برای وزارت کشور هستند در غیر این صورت حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری را پیشنهاد می دهم .

جناب آقای دکتر قالیباف هم کار عمرانی و مدیریتی کرده اند هم کار امنیتی و سیاسی که همه اینها برای انتخاب یک وزیر کشور مطلوب بسیار حائز اهمیت می باشد .

وزارت نفت : مهندس محمدرضا نعمت زاده

سابقه طولانی ایشان به عنوان وزیر در دولت های بعد از پیروزی انقلاب و مدیریت بالادستی در وزارت نفت از ایشان چهره ای پرتجربه می سازد و اعتمادبالای دکتر روحانی به ایشان هم مزید برعلت می باشد .. امروز ما در وزارت نفت به چنین چهره ای نیازمند هستیم .

وزارت نیرو : دکتررضا اردکانیان

سابقه مناسب مدیریت بالادستی در این وزارتخانه در دوران اصلاحات به عنوان معاون وزیر و قائم مقام و تحصیلات آکادمیک بالای مرتبط با ماموریت این وزارتخانه دلیل پیشنهاد ایشان است .

البته ظاهرا ایشان به دلیل مسئولیت در برنامه جهانی آب ایران نیستند و اگر امکان همکاری با ایشان فراهم نشد مهندس پرویز فتاح با توجه به سلامت کاری و اخلاقی و مدیریت مناسب این وزارتخانه در گذشته نه چندان دور گزینه پیشنهادی جایگزین هستند .

وزارت ورزش و جوانان : مهندس سعید فائقی

تجربه بالا و طولانی در عرصه ورزش و مدیریت سطوح بالای ورزش و مقبولیت بسیار مناسب دربین اهالی ورزش دلایل پیشنهاد ایشان می باشد .

معاونت حقوقی و قانون اساسی رئیس جمهور : دکتر حسین میرمحمدصادقی

معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و بهره وری کشور : دکتر علی طیب نیا

معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان انرژی اتمی : دکتر فریدون عباسی

معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی  و گردشگری : فرد خاصی مد نظر ندارم اما ان شالله مدیری ایران شناس و تاریخ شناس انتخاب شود

معاونت رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست : مهندس سید محمد مجابی ( فقط از طریق رزومه با ایشان آشنا هستم اما به نظرم برای این پست فرد متخصصی هستند )

معاونت رئیس جمهور و ریاست بنیاد شهید : حسین مظفر

به نظرم ایشان برای این پست آنقدر فرد ارزشمندی هستند که بشود ایشان را از مجلس گرفت و به دولت آورد .. هم در دولت به عنوان وزیر بوده اند هم در مجلس نماینده بوده اند هم مورد اعتماد رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام هستند و هم از خانواده های معظم شهدا و نیروهای ارزشی می باشند که بخوبی می توانند این مسئولیت را درک کنند .

مشاور رئیس جمهور و رئیس مرکز امور مشارکت زنان : دکتر معصومه ابتکار

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی : دکتر جعفر توفیقی

دبیرشورای عالی امنیت ملی : علی ربیعی

پیشنهاد می کنم پایان کارمعاونت های موازی کار رئیس جمهور مثل علمی و فن آوری ، روابط بین الملل و امثال اینها هم اعلام شود .

برای حل و فصل مسئله هسته ای نیز به پیشنهاد رئیس جمهور و حکم رهبری شورای عالی هسته ای مرکب از افراد زیر تشکیل شود و هرگونه تصمیم گیری درزمینه مسئله هسته ای در این شورا انجام شود : رئیس جمهور ( رئیس شورا ) ،  رئیس مجلس ، دبیرشورای عالی امنیت ملی ، رئیس سازمان انرژی اتمی ، معاونت فنی سازمان انرژی اتمی ، وزیر اطلاعات ، وزیر امورخارجه ، یک نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، دو نفر به انتخاب رهبری و یک نفر به انتخاب رئیس جمهور

سرتیم و اعضای هیات مذاکره کننده به پیشنهاد رئیس جمهور ، تصویب اکثریت شورا و تایید نهایی رهبری انتخاب شوند .

در پایان از اینکه فرصتی فراهم کردید نا پیشنهادات خود را در زمینه اعضای کابینه ارائه نماییم از شما تشکر می کنم ، هرچند ان شالله با راه انداختن سایتی اختصاصی فرصتی به شکل ثابت تا پایان عمر دولت فراهم شود تا به طور مرتب بتوانیم ایده ها و پیشنهادات خود را عرضه کنیم .

از خداوند منان برای شما و همکاران محترمتان در این مسیرخطیر آرزوی موفقیت دارم .

*این نامه برای دفتر رئیس جمهور منتخب ارسال شد

پی نوشت اول : از تغییر پی در پی قالب وبلاگ عذرخواهی می کنم ، قالب های قبلی دچار مشکلات فنی بودند .

پی نوشت دوم : پیشاپیش آرزوی قبولی طاعات همه عزیزان در ماه مبارک رمضان رو دارم ، ان شالله ما رو در دعاهاتون فراموش نکنید .  

 

 

 

 

+ مجید ; ٩:۳٠ ‎ب.ظ ; یکشنبه ۱٦ تیر ۱۳٩٢
comment نظرات ()

دانستنیهای کاربردی بهداشتی ، پزشکی و تغذیه ای - قسمت هفتم

به نام خدا

 

گوش پاک کن

این چیزهایی که بنام گوش پاک کن معروف شده و تو داروخانه ها و لوازم بهداشتی فروشی ها موجوده واقعاً برای پاک کردن گوش نیست ! اینها بیشتر شبیه سوآب هستند که برای رسوندن یا مالیدن بعضی داروهای موضعی به بعضی نقاط کمتر در دسترس کاربرد دارن و درست نیست اینها رو تو گوشمون فرو کنیم یا گوش رو باهاش تمیز کنیم !! چون ممکنه باعث آسیب به پرده گوش بشن .

شیرخرما و شیر پسته

فلسفه قاطی کردن موادی مثل خرما ، پسته یا گردو و بادام با شیر اینه که درسته که شیر از نظر کلسیم و پروتئین منبع خوب و غنی هستش اما از نظر یه سری ریزمغذی ها مثل آهن ، روی ، منیزیم و امثال اینها فقیره و برای همین این ترکیب رو انجام می دن تا خوراکی کاملی در اختیار قرار بگیره .

پختن گوشت با سرکه

توصیه می شه اگه گوشتی دیرپز هستش یا می خواین زودتر بپزه یک تا دو قاشق مرباخوری بهش سرکه اضافه کنین .. نمی دونم اسم این نکته رو می شه نکته پزشکی یا تغذیه ای گذاشت ؟!! بیشتر به نکته آشپزی می خوره !

کیست پس @ تان و تغذیه

تو بعضی تحقیقات در کشورهایی مثل آمریکا و ایتالیا دیدن خانم هایی که دچار بیماری فیبروکیستیک پس @ تان بودند ( یا همون کیست که خوش خیمه و فقط پیگیری با سونوگرافی و معاینه سالیانه یا شش ماه یک بار توصیه می شه ) اگه مصرف قهوه و نسکافه و چای و شکلات و کاکائو رو به حداقل کاهش دادند یا حذف کردن مشکلشون حل شده ! البته تحقیقاتی هم هست که ارتباط این دو رو رد کرده ولی در کل توصیه کردند که هرکی که این مشکل رو داره خودش امتحان کنه ببینه اگه جواب می گیره ادامه بده و دیگه اون مواد رو مصرف نکنه .

از طرف دیگه تحقیقی هم شده که دیدن خانواده کلم ( گل کلم ، کلم بروکلی ، کلم برگ و ... ) با افزایش متابولیسم استروژن و تعدیل اثر مضر اون رو رشد این کیست ها نقش موثری در کاهش این مشکل داشتند و مصرف منطقی این خانواده سبزیجات رو به این قبیل خانم ها توصیه می شه .

از من نشنیده بگیرین ولی من فکر می کنم این توصیه های بالا چه اون قضیه نخوردن کافئین و کاکائو چه خوردن کلم شاید تو کسانی که کیست تخمدان هم دارند افاقه کنه .

فورازولیدون

معروفه که این دارو برای عفونت های انگلی و گوارشی استفاده می شه و درسته ولی یک نکته ! ممکنه تو بعضی بیماران که مبتلا به هلیکوباکترپیلوری یا میکروب معده که عامل زخم معده می تونه بشه هم فورازولیدون تو درمان ریشه کنی سه دارویی و چهار دارویی بجای مترونیدازول بخصوص تو خانم ها تجویز بشه و عزیزان چه بیماران و اطرافیان اونها و چه داروساز و علوم پزشکی ها نباید دچار تعجب بشن .

چون بخاطر شیوع تجویز مترونیدازول تو خانم ها بخاطر عفونت های زنان ممکنه مقاومت میکروبی ایجاد شده باشه که با تجویز فورازولیدون دیگه این مشکل پیش نمی آد و هر دوتا بر ضد عفونت های گرم منفی و بیهوازی موثر هستند .

فقط در مصرف همزمان قرص و شربت های مربوط یه سرماخوردگی و اسهال با فورازولیدون باید احتیاط کرد تا فشار خون بالا نره .

 

+ مجید ; ٤:٠۳ ‎ق.ظ ; شنبه ۸ تیر ۱۳٩٢
comment نظرات ()