به نام خدا

 

در این مطلب می خوام چند عطر مناسب مردونه برای 6 ماه اول سال ( از اول عید تا آخر شهریور و قبل از سرد شدن هوا ) رو خدمتتون معرفی کنم ، ان شالله در زمانش به عطرهای مناسب 6 ماه دوم سال ( مخصوص سرمای هوا ) هم خواهیم پرداخت .

طبیعیه که مقوله عطر یه چیز سلیقه ای هستش و شاید این چندتا عطر که من معرفی می کنم همه عطرهای مناسب نباشند اما مطمئن باشید بعیده کمتر کسی هم ازاین عطرها بدشون بیاد و تقریباً همه با هر سلیقه این عطرها رو خواهند پسندید .

اگه کسی با توجه به قیمت بالای عطرها خواست به اسپری بسنده کنه ( مثلاً برای کادو و عیدی ) یا در کنار عطرها اسپری بدنشون رو هم بخره در درجه اول اسپری های بدن ریوکالکشن و بعد اسمارت کالکشن اصل ( نه طرح اسمارت ) این عطرها هم موجود هستند و قیمتی مناسب و کیفیتی خوب دارند .

اما عطرهای پیشنهادی 6 ماه اول عید تا آخر تابستون :

1-بلو شنل : بدون شک در حال حاضر جزو شیک ترین ، بهترین ، با کلاس ترین و مناسب ترین عطرهای مردونه همین بلو شنل هستش ، عطری که چهارفصل هم می شه ازش استفاده کرد و از رایحه های نعناع ، گریپ فروت ، لیمو ، جوز ، چوب صندل و یاس درش استفاده شده و نسخه تویلتش حدود 400 تومان ( با پخش بهتر ) و نسخه پرفیومش سی چهل تومان گرونتر ( با ماندگاری بیشتر ) قیمت دارند . از نسخه پرفیوم بهتره در زمان سردتر شدن هوا استفاده کرد .

اما اگه کسی توان پرداخت این هزینه رو برای این عطر نداره نگران نباشه ! این عطر دو مشابه ارزون و خوب داره ! یکی اسمش استامینو بلو هستش و یکی رو هم ریو کالکشن زده بنام بلو د ریو ! جفتشون هم حدود 60 تومان قیمت دارند ! عطر جیبی بیک هم در سری جدید عطرهاش ( تاکید می کنم سری جدید ) عطر شماره 4 خودش رو به این رایحه اختصاص داده ، اسپری شماره 4 بیک هم بوی بلو شنل می ده ، عطر اسمارت اصل این بلو شنل هم اگه واقعاً اصل اسمارت باشه برای استفاده دم دستی و روزانه بد نیست .  

2- آکوا دی جیو جیورجیو آرمانی : اگه یه روزی می خواستین برای آقایی عطر بخرین که 6 ماه اول سال ازش استفاده کنه و یا سلیقه اش رو نمی دونستین یا اون آقا با اکثر عطرها سردرد می گیره انتخاب اولتون این عطر باشه ! 100 میلش حدود 245 تومان قیمت داره و رایحه مرکباتی و گٌلی داره و خیلی ملایم و آرامش بخشه .

ریو کالکشن هم این عطر ، هم نسخه اسنزا این عطر رو کپی زده با همون قیمت حدود 60 تومان که من زیاد خوشم نیومد اما بد هم نبودند ولی اسپری اکو و سورینت  این عطر بیشتر به بوی واقعی اش نزدیک بودند !! نسخه های جدید این عطر یعنی اسنزا و این آخری یعنی پروفومو هم خیلی عالی هستند و کلاً عطر بی آزاریه و بعید می دونم کسی از این عطر بدش بیاد ! کارهای زنونه اش هم خیلی خوبه .

3- کرید اونتوس : با توجه به قیمتش یعنی حدود 900 تومان بعیده هر کسی سمت اصلش بره اما تا دلتون بخواد مشابه و کپی داره !! از کپی های ضعیف مثل ماین و ویزاری اکستریم تا کپی متوسط مثل اینسورکشن پیور II ، کلاب د نویت اینتنس و ریو اَِویتوس تا مشابه های قوی مثل مانسرا سدرا بوآ و رویال وینتیج که این دو تای آخری یک سوم تا نصف قیمت اونتوس قیمت دارند . 

کرید اونتوس کاری مرکباتیه با رایحه آناناس ، انگورفرنگی ، سیب و ترنج که بعد مدتی بوی خاکی – دودی می گیره . ریو کالکشن هم اسپری بدن این عطر ، هم کپی خود عطرش به اسم Avaitus که حدود یک دهم قیمت عطر واقعی قیمت دارند رو خیلی خوب درآورده و تبدیلش کرده به یه عطر خوب و ارزون تابستونی ...اگه هر آقایی یه اسپری این عطر تو تابستون تو کیفش بود چقدر مترو و اتوبوس و تاکسی ها خوب می شدند !!

4- آلور هوم اسپورت : قیمتش تو همون رنج بلو شنله و ترکیبی از مرکبات و آب دریاست ، کار شیکیه و یه مشابه ارزون تر داره بنام ورساچه پور هوم که بوش کمی صابونیه ( حدود 150 تومان ) ، کپی ریو کالکشن این عطر بنام آل اسپورت هم بدک نیست ، یه عطر 50 میل بنام Wooden Shadow هم هست که همین بو رو داره با قیمت 60 تومان ، کار اصل اسمارت این عطر هم برای استفاده روزانه و دم دستی بد نیست .

5-دانهیل دیزایر بلو : ترکیبی از آب دریا ، مرکبات و گل های خوشبو که خیلی ملایم و بی آزاره و قیمت خوبی هم داره ( 130 تومان ) ، با کپی ریو ازش بنام دانلوپ آبی چندان ارتباط خوبی برقرار نکردم ، عطر شماره 1 هلنسا ( عطرهای 40 میل با قیمت 35 تومان که تو بعضی ایستگاههای مترو می فروشند ) هم رایحه این عطره .

6- سی اچ مَن : بوی مرکبات و سبزه و چمن و چوب خیس خورده می ده ، حدود 200 تومان قیمت داره و کار ریو ازش بنام آرسی َمن خوب در اومده ( فکر کنم حدود 50 تومان قیمت داره ) .