به نام خدا 

مدتیه یه عادت بدی به مردم ما علی الخصوص جوونها دست داده و اونم مصرف قلیون برای تفریحه ! بعضی ها حتی شمال و فرحزاد و درکه و کوه هم که می رن واجبه قلیونشون رو هم با خودشون ببرند !!

من نمی دونم این جماعت پیش خودشون چه فکری می کنند و این چه تیریپه که برای همه می آن اما ای کاش قبل از اینکه شلنگ قلیون رو بکنند تو دهنشون و دود بدن بیرون کمی عقلشون رو بکار بندازند که واقعاً نفع این کار چیه ؟!!

اگه به لذت آنی ودر لحظه ست برن یه بستنی بخورن ضررش کمتره ! چون همون مواد مترشحه از لوب فرونتال یا جلویی مغز در هر دو حالت موقع لذت بردن از چیزی ترشح خواهد شد چه بستنی باشه چه قلیون ! خب بستنی در هر صورت کم ضررتره !! 

من با این وضعیت یک سونامی سرطان ریه و سرطان های دیگه مثل مری ، مثانه و حنجره و ... در آینده نه چندان دور در کشور پیش بینی می کنم ، البته عارضه سیگار و قلیون فقط سرطان نیست و هزاران جای دیگه بدن به مرور درگیر می شه . 

طبق بررسی ها هر بار کشیدن قلیون معادل دودکردن یه پاکت سیگاره و مدت زمان قلیون کشیدن هم بیشتر از کشیدن سیگاره و کشیدن قلیون هم عمیق تر از سیگار انجام می شه که احتمال بروز عوارض رو دو چندان می کنه .

بدتر از همه تنباکوهای اسانس دار مثل دوسیب و ... هستند که به دلیل ترکیبات آروماتیک و شیمیایی که دارند خطرناک تر از تنباکو های معمولی هستند اما بعضی ها فکر می کنند که اینها سالم تر هستند و بیشتر استفاده می کنند ! 

 

خلاصه خدا خودش به مملکت و علی الخصوص این جوانان رحم کنه !