به نام خدا

 

چون الان دیگه در " اصل شرکت کردن  " در انتخابات تردید دارم لزومی نمی بینم این بخش جدید وبلاگ رو که دو قسمت ازش گذشته بود و حداقل پنج شش قسمت دیگه باقی مونده بود رو بیش از این ادامه بدم و برای گرمابخشی تنور انتخاباتی احتمالااز قبل مهندسی شده هیزم فراهم کنم .

کسی با " حاکمیت قانون "  مشکلی نداره اما خیلی ساده انگاریه که شرایط پیش اومده ناشی از عدم احراز صلاحیت ! آقای هاشمی  رو منطبق بر قانون بدونیم و شک نکنید جز اعمال سلیقه و تسویه حساب های شخصی و سیاسی که شاید از سالها پیش وجود داشته چیزدیگه ای نیست .

من هیچ وقت حامی سفت و سخت ایشون نبودم اما هاشمی کسی نیست که با این کارها خراب بشه و عزتش روهم از آقایونی که امروز همه کاره اند نگرفته که حالا بخوان این جوری خرابش کنند .. آدم بزرگ همیشه بزرگه آدم کوچیک هم همیشه کوچیک و با خراب کردن کسی نمی شه بزرگی کرد و یا بزرگی رو کوچک کرد .

زمان ثابت خواهد کرد که آقایون در خراب کردن هاشمی دچار اشتباه محاسباتی شدن ، اگه حسن نیتی در حاکمیت وجود داشت قطعاٌ قبل ثبت نام محترمانه به آقای هاشمی منعکس می شد و ایشون هم برای ثبت نام نمی رفت اما ظاهرا برنامه این بوده که برای ثبت نام چراغ سبز داده بشه و بعد در مرحله بررسی صلاحیت ها خرابش کنند هرچند اینها به کمتر از خارج کردن هاشمی از حاکمیت راضی نیستند اما زهی خیال باطل !

ای کاش آقای هاشمی هم این قدر برای نظامی که واسه برپا کردن و حفظش خون دل خوردند و متحمل مصائب شدند دلسوزی نمی کردند و به صحنه نمی اومدند و در زمین عزیزان بازی نمی کردند هرچند ان شالله در پیشگاه خدا روسفید و سربلند خواهند بود که تکلیف خودشون رو در هر حال انجام دادند و کسانی که سالهاست با کج سلیقگی و نگرش غلط به مقوله مدیریت اجرایی ، کشور رو به این روز درآوردند باید روزی در آخرت و شاید هم دنیا پاسخگو باشند ، حق الناس چیز کمی نیست .

هرچقدر هم آقایون از هاشمی کینه و نفرت داشتند و هر پدرکشتگی هم که داشتند بازهم نهایت ناجوانمردی بود که اینگونه برخورد کنند و می شد قبل ثبت نام جوری عمل کرد که شان یکی از یاران اصلی بنیانگذار جمهوری اسلامی و از انقلابیون ریشه دار و اصیل که نزدیک نیم قرن زندگی خودش رو وقف انقلاب و نظام کرده حفظ بشه .

ضمن اینکه توانایی جسمی و سنی چیزی نیست که در قانون اساسی بهش اشاره صریحی شده باشه و صرف برداشت آقایون از واژه " مدیر"  نمی شد چنین عمل پرهزینه ای برای کشور انجام بشه .. مردم خودشون بعد دیدن برنامه های تلویزیونی می تونستند تصمیم بگیرند حال و اوضاع جسمانی آقای هاشمی مناسب ریاست جمهوری هست یا نه ؟!

در هرصورت باید عاجزانه از خدا و حضرت ولی عصر ( عج ) بخواهیم عاقبت این کشور و نظام رو با این تفکرات و سلایق حاکم ، ختم بخیر کنند ان شالله ... اگر برای " مهر شناسنامه " ناچار به شرکت در انتخابات شدم به عارف یا قالیباف رای خواهم داد که البته خیلی مطمئن نیستم قالیباف رو هم تا آخر اجازه بدن باشه و شاید با وعده معاون اولی در محذوریت قرارش بدن و ناچار به کناره گیری بشه .

این بار هم اصولگرایان مثل همیشه با " دوپینگ انتخاباتی " موفق شدند رقیبی قدرتمند رو که ده روزی بود بدجور آشفته شون کرده بود از میدون بدر کنند و قهقهه مستانه سربدن .. ولی با زیر پا گذاشتن حرمت یکی از بزرگان انقلاب و نظام این بار قبل از انتخابات " اخلاق "  رو باختند .

شما هم نگران انتخابات نباشید ، بجز جلیلی و حداد عادل و غرضی پنج نفر دیگه که شانس بیشتری برای ریاست جمهوری دارند ( البته اگه نظر حاکمیت به جلیلی یا حداد نباشه که به دومی خیلی بعیده ) گزینه های بدی نیستند و هرکدوم توانمندی هایی دارند که در صورت رئیس جمهور شدنشون کشور رو به عقب نخواهد رفت و وضع حداقل بدتر از این نخواهد شد و شاید تحولات مثبتی هم در کوتاه مدت یا بلند مدت رخ بده ، باید امیدوار بود و با امید زندگی کرد .

 

یارب مباد که گدا معتبر شود                گر معتبر شود زخدا بی خبر شود

 

 اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ امُورِنا خَیْراً