به نام خدا

چون داریم به فصل شیوع سرماخوردگی نزدیک می شیم دو سه تا داروی تقویتی کمکی برای تقویت ایمنی بدن و کاهش مدت و شدت سرماخوردگی معرفی می کنم . 

اول مولتی ویتامینی بنام immunace محصول شرکت ویتابیوتیکس هستش که در تقویت ایمنی بدن بخصوص در اونهایی که مرتب و شدید سرمامی خورند موثره و می شه روزی 1 عدد همراه غذا مصرفش کرد ، قیمتش حدود 30 تومانه ( شاید کمی بالاتر ) و اون عزیزانی که در بالا هم گفتیم ایمنی بدنشون ضعیفه و بد و مرتب سرما می خورند می تونند تا پایان فصل سرما این مولتی ویتامین رو مصرف کنند  ، شربتش هم برای بچه ها موجوده .

دوم شربت های گیاهی که تولید یکی از شرکت های داخلی خودمون هستند ، شربت هانی تیم ترکیبی از آویشن و عسل هستش که برای رفع مشکل سرفه بیماران سرماخورده مفیده و شربت جی - روپ که ترکیبی از زنجبیل و عسل هستش برای ضعف بدن  و درد عضلانی ناشی از سرماخوردگی و حتی دردهای روماتیسمی موثره ، البته باید به سایر داروهایی که بیمار مصرف می کنه هم توجه داشت که با این داروها تداخل نده ، مثلا داروهایی مثل وارفارین که برای جلوگیری از لخته شدن خون در بیماران قلبی - عروقی باید مصرف بشن با زنجبیل تداخل دارند ولی در مجموع داروهایی که من معرفی کردم داروهای کمکی و تقویتی خوبی در سرماخوردگی هستند . 

ترکیبات ویتامین سی و روی که بشکل کپسول و قرص و قرص جوشان یا شربت روی هستند هم می تونند در صورتی که مولتی ویتامین بالا از نظر اقتصادی مقرون بصرفه نبود استفاده بشن ، الان شرکت های داخلی شربت و کپسول روی رو با قیمت های پایین تولید و عرضه می کنند . 

سرماخوردگی قابل پیشگیری نیست ولی با تقویت بدن و بالا بردن سیستم ایمنی از طریق ویتامین سی ، روی ، زنجبیل ، دارچین و ... می شه مدت و شدتش رو کاهش داد .