به نام خدا

 

همون طور که وعده داده بودم وقتش رسیده چند عطر مناسب برای آقایون برای پاییز و زمستون که هوا سرده رو معرفی کنم  ، این عطرهایی که برای شش ماهه دوم سال که هوا سرده می گم عمدتاً رایحه گرم و شیرین و تنباکویی دارند و طبیعیه که عطرهای خنک برای هوای سرد جواب نمی دن و باید از روایح گرم و شیرین تا وقتی هوا سرده استفاده کرد :

سی کی وان شوک CK One Shock : این کار جزو بصرفه ترین کارهای مردونه در این فصوله و حتی تا بهار هم ( اگه زیاد گرم نباشه ) می شه ازش استفاده کرد ، حجم 100 و 200 میل داره که حداکثر 120 تا 130 تومان قیمت داره ( تو بازار حدود 90 تومان ) و برای استفاده روزانه در پاییز و زمستان کاملاً مناسبه ، فقط دقت کنید مردونه این کار مشکی رنگه و شیرینی آزاردهنده ای نداره .

ِهرود : این کار مال برندی بنام مارلی هستش و ترکیبی از تنباکو و وانیل و بخوره ، قیمتش یه کم بالاست ( حدود 400 تا 500 تومان ) اما ریو کالکشن مشابه این عطر بنام هرالد رو در در حجم های 15 و 20 و 100 میل و همین طور اسپری تولید کرده که کیفیت مناسبی با توجه قیمتش ( 100 میلش حدود 60 تا 70 تومان در می آد ) داره و من پارسال برای این فصول گرفته بودم و امسال هم گرفتمش ، یه 15 میل هرود از اسمارت کالکشن به قیمت حدود 5 تومان هم برای توی کیفم گرفتم که راستش از کار ریو بیشتر پسندیدم و اگه 100 میلش رو اسمارت کالکشن بزنه ( کارهای اسمارت یک سوم کارهای ریو قیمت دارند ! ) شاید سال دیگه اون رو بگیرم ! برای تابستونها هم َاویتوس ریو رو که مشابه کرید اونتوس معروفه استفاده می کردم و راضی بودم .

وان میلیون : یه عطر قدیمی با شکلی شبیه شمش طلا و بوی معتدل و مایل به گرم که بویی کلاسیک داره و قیمتش هم حدود 200 تومانه ، نسخه های تقویت شده مثل اینتنس و ابسولوت هم داره و ریو و اسمارت هم مشابه و کپی اش رو با یک چهارم قیمت زدند ، من یک بار اسپری اش رو داشتم و ازش بدم نیومد ولی بوش من رو یاد خاطرات 20 سال پیش می انداخت و برای همین فعلا مجاب نشدم دوباره سمتش برم .

توباکووانیل تام فورد : قیمت این عطر بالای یک میلیون تومانه اما به تازگی ریو بطور ماهرانه ای ازش کپی زده ( حدود 60 تا 70 تومان ) و بد هم از آب در نیومده ! اولش بوی سونای خشک می ده و بتدریج به سمت شیرین شدن حرکت می کنه ، می گن کار هرود که 400 تا 500 تومانه کپی این کاره!!

بلک اورکید تام فورد : بوی این عطر رو حتماً زیاد استشمام کردین ! چون هم آقایون استفاده می کنند هم خانم ها ! و می گن اولش هم برای خانم ها بوده که چون آقایون هم زیاد استفاده کردند دیگه دوگانه مردانه – زنانه شده !! بوی گرم و شیرین و شکلاتی ! قیمت اصلش حدود 400 تا 500 تومانه ولی های کپی هاش هم کیفیت بالایی دارند !! ( خارج بازار 30 تا 40 می دن ) کارهای ریو و اسمارت این کار هم پرفروش هستند علی الخصوص کپی ریو بنام ریو بلک اورکید ولی راستش من از این عطر خیلی خوشم نمی آد !!

بولگاری مَن این ِبلَک : حدود 200 تومان قیمت داره و گرم و شیرینه و تو روایحش نیشکر و ادویه جات معطر قرار دارند ، ریو هم با نام Rio Bulgaria Man in Black این کار رو تولید کرده ( حدود 60 تومان ) که به نظر من کار بدی از آب در نیومده .

دیور هوم اینتنس : جزو پرطرفدارترین کارهای مردونه از نظر گرمی و شیرینی بوده و هست و قیمتی حدود 300 داره و کار ریوی این کار با نام Rio Homme Intense هم کار باکیفیتی از آب در اومده ولی بوی این عطر چه کار اصلی چه ریو به سمت بوی لوازم آرایش خانم ها میل می کنه و به نظرم زیادی شیرینه .

ایو سن لورن لانویت ال هوم : قیمتی حدود 250 داره  و به نظرم ریوی این کار با نام ریو لا هوم بلک و یک چهارم قیمت بصرفه تره و مثل همه کارهای بالا گرم و شیرینه .

دانهیل دیزایر ِرد : معروف به دانهیل قرمز با قیمتی حدود 120 تومان و کاملاً معتدل و بی آزار ! دیگه 120 تومان چیزی نیست که بخواین ریو و اسمارت این کار رو بخرین !! آبی این کار یا دانهیل دیزایر بلو برای بهار و تابستون بسیار مناسب و ملایم و بی آزاره و بعید می دونم کسی باشه از بوی این دوتا عطر اذیت بشه !!

و درنهایت به همه اینها باید عطر بلوشنل و همه مشابه های ارزون اون ( بلو د ریو ، ِاستامینو بلو ، درریک بلو و ... ) رو اضافه کنم که چهارفصله و اکثریت قریب به اتفاق آقایون می پسندنش و بوی خیلی خوب و شیکی داره و اگه کسی عطر تنباکویی و گرم و شیرین دوست نداشت می تونه از این عطر در پاییز و زمستون هم استفاده کنه ، انواع و اقسام اسپری هاش ( مارک اکو ، ریو ، اسمارت ، اسپری شماره 4 بیک و ... ) هم در بازار با قیمتی پایین موجود هستند و اگه کسی وسعش به عطر بلوشنل 400 تا 500 تومانی نرسید با 10 تومان می تونه عزیزانش رو خوشحال کنه یا خودش لذت ببره .

امیدوارم این قسمت هم مثل مطلبی که در اردیبهشت ماه در معرفی عطرهای خنک برای بهار و تابستون نوشتم مورد توجه شما قرار گرفته باشه ، هدف فقط ایجاد یک بسته راهنمایی از دیدگاه یک جنس مذکر که خیلی سخت پسنده ! برای شماها که شاید یا خودتون آقا باشید یا برای آقایون دور و برتون مثل پدر ، همسر ، برادر ، دایی ، عمو و ... در نظر داشته باشید عطر یا اسپری به مناسبت های مختلف بخرید و کادو بدین بودش و بس ! و هیچ بحث تبلیغاتی و این جور چیزها مطرح نبوده و نیست .