به نام خدا

جمعه اول خردادماه 88

 

ِان الله لایغیروا ما ِبقوم حتی ُیغیَروا ما بانفسهم

 

توضیح : با توجه به اعلام ستاد انتخابات کشور مبنی بر شروع رسمی تبلیغات

مطلب 24 ساعت زودتر در وبلاگ گذاشته شد ، ان شالله مطلب بعدی بعد از انتخابات تقدیم خواهد شد .

 

ان شالله اگه عمری باقی باشه روز انتخابات در برگه رای خودم جایی که باید اسم رئیس جمهور منتخبم رو بنویسم  این طور خواهم نوشت : " میرحسین موسوی " ، بدون هیچ تعصبی می گم باور کنید در شرایط فعلی اصلح تر از ایشون وجود نداره .  ( برای آگاهی از آخرین اخبار و سخنرانی های مهندس میرحسین موسوی سایتهای قلم نیوز و کلمه رو ملاحظه بفرمایید ) .

                                                

 

اما چرا میر حسین موسوی ؟ میرحسین موسوی رو فردی متدین و متعهد به معنای  " واقعی "  دیدم ، کسی که نه افکار تند ، افراطی و خشک مذهبی داره و نه به اسم روشنفکری و مدرنیزم همه چیز و همه ارزشها و اصول رو نادیده می گیره .  

من ایشون رو کاملاً یک انسان میانه رو ، معتدل ، منطقی و  صادق به لحاظ فکری و عملی دیدم ، کسی که دین داری و تدینش فقط در شعار و سخنرانی های هیجانی خلاصه نمی شه و  اهل بازی کردن با احساسات مذهبی و فریب عوام ناآگاه نیست .

درانقلابی اصیل بودن ، پایبندی به ارزش ها ، درک شرایط بحرانی دفاع مقدس ، نزدیکی و تایید به و از بنیانگذار جمهوری اسلامی ( نامه امام به میرحسین در اواخر عمر رو بخونید )  و خیلی چیزهای دیگه رئیس جمهور محترم فعلی نمی تونه از میرحسین موسوی سبقت بگیره و واقعا طرفداران مجذوب شده رئیس جمهور محترم نمی تونند تو این زمینه ها ادعا کنند ایشون از میرحسین برتری خاصی داره ، حتی به گرد پای میرحسین هم نمی رسه .  

ساده زیستی میرحسین موسوی هم در حرف و هم در عمل ثابت شده ( خاطرات محافظ مهندس موسوی رو بخونید  )  ، میرحسین هیچ گاه از یه طرف شعار ساده زیستی نداده و از طرف دیگه وزیر میلیاردر تو کابینه اش بوده باشه !  

 

 

میرحسین موسوی سابقه مدیریت اجرایی  "  سطح عالی "   در قامت رئیس دولت رو "  در بدترین شرایط "  داراست ، سابقه ای که علی رغم اینکه در بدترین و بحرانی ترین شرایط  ، بعد از ترور مسئولان دولت قبلی و در جوی که همچنان فضای ترور حاکم بود با شهامت اومد و کاررو به دست گرفت ، در چنین فضایی نمی شه به صرف گرفتن پست و مقام اومد و  بر مسند صدارت تکیه زد ، هر کسی جرات این کاررو نداره .

 کسی که تو این فضا می آد و مسئولیت قبول می کنه واقعا از همه چیزش گذشته و حاضره اونها رو برای اعتقادات و مردمش فدا کنه ، به چنین فضایی یک جنگ تحمیلی ، ناخواسته و نابرابر ، تحریم گسترده  و تحرکات مسلحانه  گروهکهای ناراضی داخلی رو هم اضافه کنید ، جنگی که یک طرفش کشوری که تازه از یک انقلاب فارغ شده بود و خیلی مشکلات تشکیلاتی ، اقتصادی ،  سیاسی ،  نظامی و ... هم که ناشی از انقلاب و روی کار اومدن یک نظام نوپا بود داشت .

حمایت ابرقدرتها ازش قطع و برضدش شده بود . خود جنگ هم علاوه بر عوارض مختلفی که داشت بخش زیادی از درآمدهای کشور رو می بلعید  ( از 7 میلیارد دلار درآمد حدود نصفش ) و اداره کشور در چنین شرایطی بسیار سخت بود .اما مهندس میر حسین موسوی  در مقام نخست وزیر و رئیس کابینه در اون موقع با توجه به شرایط حاکم و با دست خالی  بخوبی کشور رو اداره کرد جوری که وضع کشور از حالا بهتر بود  و نرخ تورم  و گرونی و این چیزها هم که  تک رقمی شد .   اونم با نفت حدود ده دلار و کمتر !!!

نه با یک حساب ذخیره ارزی ُپر و ِپیمون ( که اصلا اون موقع وجود نداشت  )  بلکه با دست خالی و کمترین هزینه و به بهترین شکلی که مختص اداره کشور در اون موقع بود ، یعنی یک " اقتصاد جنگی " و نه اقتصاد صدقه ای و نه اقتصاد متکی بر نفت 60 دلاری و بیشتر .

نه با درآمد بالای 270 میلیارد دلاری دولت امروز  ( طرفداران دولت فعلی روی رقم 197 تکیه دارند ، 197 درآمدهای نفتی ماست ولی اگه درآمدهای معیانات گازی و پتروشیمی و .. رو هم بذارین روش همین حدود می شه )  بلکه با درآمد 7 میلیارد دلاری که نصفش هم بابت هزینه های جنگ می رفت !! جوری کشوراداره شد که مردم از حالا راضی تر بودند .  

به این آمار نگاه کنید :

میرحسین موسوی : 8 سال مسئولیت ، 7 میلیارد دلار درآمد در فضای جنگ و تحریم ، تورم تک رقمی

آقای احمدی تژاد : 4 سال مسئولیت ، 270 میلیارد دلار درآمد در زمان صلح ( کل درآمد کشور در صد سال اخیر 1000 میلیارد دلار !  ) ،  حجم نقدینگی بیش از 170  هزار میلیارد تومان ( سال 84  و در پایان دوره آقای خاتمی 67هزار میلیارد تومان )  ، تورم 25 درصد ( پایان دوره آقای خاتمی 12 درصد )  ،  سقوط شاخص کل قیمت ها در بورس، از 12 هزار و 400 واحد سال 1384 به کمتر از هشت هزار و 400 واحد در سال  1387و ...   

طی چهار سال گذشته 06/280‌میلیارد درآمد نفتی، 464/21 میعانات گازی و 420/57‌میلیارد درآمد غیر نفتی داشتیم که در مجموع 944/358‌میلیارد درآمد کلی در چهار سال گذشته بوده که به طور متوسط حدود سالانه 90‌میلیارد دلار می‌شه ( به نقل از رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ) .

پس میرحسین موسوی دارای سابقه یا عقبه خوبی در  " مدیریت اجرایی سطح عالی "   هستش و امتحانش رو با دست خالی و بدترین شرایط بخوبی پس داده .  

 

 

 جنگ همیشه و همه جا بده و هیچ شیرینی و خاطره خوشی  در حالت عادی نداره اما امروز همه از نخست وزیری یاد می کنند که با دیدنش یاد  " خاطرات شیرین ، خوش و به یاد ماندنی جنگ  " می افتند ، از خود رزمنده ها و خانواده های شهدا و ایثارگران گرفته تا مردم عادی و طبقه محروم ، همگی از "  دولت خدمتگذار برادر متعهد موسوی ، نخست وزیر   "  که اصطلاح معروف اون موقع بود خاطرات خوبی دارند و مشتاق احیای دوباره اون هستند.

 

 کسی که در زمان رئیس دولت بودنش ( در قانون اساسی قبلی نخست وزیر رئیس دولت بود و رئیس جمهور رئیس قوه مجریه ) کشور علی رغم جنگ و مشکلات فراوون ناشی از اون با  " بهترین شکل مختص به اون شرایط "  اداره شد ، جوری که ما تو شاخص های اقتصادی پسزفت نداشتیم هیچ ،  بلکه ثبات و رشدشون و رضایت اکثریت مردم  مشخصه کار دولت بود ، ما در بدترین شرایط  ، کمترین نرخ تورم رو داشتیم اما حالا چی ؟!

مذهبی بودن ، متعهد بودن ،  ساده زیست بودن و مردمی بودن  برای رئیس جمهور لازمه اما کافی نیست .

 

 

مهندس میرحسین موسوی نشون داد که علاوه بر توانایی های بالا در  " مدیریت اجرایی در سطح عالی  "  دارای توانایی " مدیریت بحران در سطح عالی " و " استفاده بهینه از همه ظرفیت های موجود "  هم هست .

مهندس میر حسین موسوی همواره بر ضرورت  " برنامه ریزی "  و  " قانون گرایی "  تاکید داشته و امروز هم  " اجرای کامل قانون اساسی "  و  " استفاده از ظرفیت های فراوان این قانون  "  و "  اجرای اصول معطل مانده این قانون "  رو که اگه درست عمل بشه  منجر به توسعه کشور  و حل همه مشکلات خواهد شد در دستور کار داره .

 در زمان نخست وزیری از سازمان برنامه و بودجه دولتش حمایت های خوبی داشته که نتیجه اش رو هم در "  اداره کشور "  و هم  " اداره جنگ " دیدیم .

عده ای از همفکران رئیس جمهور محترم فعلی در زمان نخست وزیری میرحسین عقیده داشتند که هر که دندان دهد نان دهد و برنامه ریزی کار درستی از نظر شرعی نیست ! و با سازمان برنامه مخالف بودند که بالاخره هم  رئیس جمهور محترم فعلی سازمان رو به بهانه آمریکایی بودن ! منحل کردند ( ارتش هم زمان رضاخان تاسیس شد بی زحمت اون رو هم منحل می کردند دیگه !)  که نتیجه اش رو هم دیدیم که چیزی جز بیشتر شدن نابسامانی ها در برنامه ریزی و تصمیم گیری های فردی و احساسی بجای کلان و توزیع نامناسب و سلیقه ای  بودجه بین دستگاهها   نبود اما مهندس موسوی قصد  " احیا ،  تقویت و برطرف کردن ضعف های سازمان مدیریت و برنامه ریزی  " رو داره که اقدامی پسندیده و ضروری به شمار می ره .

مهندس موسوی هیچ گاه به زبان شهید رجایی در شهر شهید رجایی به دروغ نخواهد گفت که ایده انحلال سازمان برنامه از اون شهید عزیز بوده که بعدش اطرافیان و همکاران شهید رجایی قاطعانه تکذیب کنند ، نه  .. این در شان یک رئیس جمهور آگاه ، صادق و مومن واقعی  نیست .

 

 

مهندس موسوی خودش رو مقید به پیروی و اجرای قانون – هرچند اگه خودش نظر دیگه ای داشته باشه – می دونه و دیدگاه های ایشون بسیار کلان و همسو با برنامه پنج ساله توسعه ، سند چشم انداز 20 ساله  ، و سیاست های ابلاغی اصل 44  – سه سند بالا دستی مهم – هستش .

 ایشون همچین به  " نظر جمعی " و بهره گیری از نظرات کارشناسی و مشورتی همه صاحب نظران  در مسائل خرد و کلان هم برخلاف رئیس جمهور محترم فعلی اعتقاد داره و اهل تکروی و فرد گرایی نیست . 

یکی از راههای کوچک کردن و چابک سازی دولت  " بیشتر کردن اختیارات شوراهاست "  که میرحسین بخوبی به این قضیه واقفه و در دستورکارش قرار داره ،  " مبارزه با فساد در حد اختیارات رئیس جمهور "  و "  قانونی کردن حقوق شهروندی "  از دیگر برنامه های مهندس موسوی به شمار می ره .

 

میرحسین موسوی هیچ گاه به بهانه سفرهای استانی و خدمت به محرومان و سخنرانی ،  چهارصد میلیارد تومان هزینه بیت المال رو ( بنا بر اظهار یکی از نمایندگان مجلس که رئیس مجلس دستور پیگیری داد  ) به هدر نخواهد داد و از راه درستش به مشکلات استانها و مناطق محروم رسیدگی خواهد کرد و از  " کمیت و شعار  "  خواهد کاست و به  " کیفیت و عمل  "  خواهد افزود . 

میرحسین موسوی هیچ گاه هم زیر شعارها و وعده هایی که در روز روشن داده و ثبت و ضبط شده ولی نتونسته عملی کنه  نخواهد زد و شعور مردم رو هرگز به بازی نخواهد گرفت و برای مردم و فهم شون همیشه احترام خاصی قائل خواهد بود ، میرحسین موسوی اجرای فرمان هشت ماده ای هم تاکید داره .

بنا برگفته میرحسین موسوی  " اشتغال زایی   " باید  " دغدغه هرروزه دولت "  باشه .

 

 

امروز یکی از مشکلات اصلی مردم ما مشکلات اقتصادیه که کمر اکثریت ملت رو شکسته  و برخلاف شعار رئیس جمهور محترم و مهرورز مبنی بر " عدالت "  فاصله دهک های اول و آخر به چند برابر  رسیده  و ضریب جینی هم که بالا رفته ، تعجبی هم نداره چون تعریف حل مشکلات اقتصادی و عدالت از دید عزیزان کمک مستقیم  و توزیع پول بین  مردمه ! نه "  توجه به زیرساخت ها و کارهای اساسی در بخش اقتصاد "  که مورد تاکید مهندس موسوی قرار داره .  

در این چهارساله شاهد نابسامانی های گسترده ای از مسکن و بورس گرفته تا گوجه فرنگی و پودر رختشویی و برنج و غیره بودیم  که حاصل مدیریت ناصحیح منابع و درآمدهای کشور مثل مازاد درآمدهای نفتی بوده که اکثراً هم صرف واردات بی رویه و هزینه های غیر ضروری و سرمایه گذاری های بی حاصل در کشورهای دست چندم شده و اقتصاد ، تولید ، کشاورزی داخل رو تا مرز ورشکستگی پیش برده .

 ولی مهندس موسوی  حمایت از " تولید داخل "  ، " بخش خصوصی "  و " سرمایه گذاری "   که سه کلید مهم برای رسیدن به یک اقتصاد پویا هستند رو سرلوحه برنامه هاش داره تا هم تولید کننده های داخلی و هم مصرف کننده ها سود دو جانبه ای ببرند و در نهایت کشور از این مسئله نفع خواهدبرد و درآمدهای نفنی و ارزی کشور صرف واردات چشم بسته و هزینه های جاری و عمرانی بیهوده  و ریخت و پاش های تبلیغاتی و نمایشی به بهانه " خدمت "  و سفر استانی و کمکهای مستقیم که هم شان مردم رو پایین می آره هم در دراز مدت به صلاح اقتصاد کشور نیست نشه .

 مهندس موسوی در عرصه اقتصادی مشاوران و تیم قوی هم داره که در  " شرایط جنگی و بحران و تحریم "  امتحان خوبی پس دادند و قطعا بهش  در راه تحقق این اهداف کمک خواهند کرد .

در دوره مهندس موسوی هرگز با رشد چند برابری نقدینگی و کاهش دستوری سود بانکی و کلا  " دستوری کردن "  و سلیقه ای کردن مسائل کلان اقتصادی نخواهیم بود بلکه همه چیز مطابق قانون و مسائل علمی و کارشناسی پیش خواهد رفت . 

شوراهای مهمی مثل پول و اعتبار که بر طبق همین روال منحل شدند حسب مصوبه مجمع تشخیص مصلحت که هفت هشت ماه پیش باید احیا می شدند اما دولت محترم اعتقادی ندارند ! حتما احیا خواهند شد .

در دوره مدیریت مهندس موسوی ان شالله شاهد  " ثبات مدیریت " خواهیم بود که لازمه توسعه و اجرای بهتره  و در عرض چهارسال دو  تا رئیس کل بانک مرکزی برکنار شده و استعفا داده و یک رئیس کل بانک مرکزی ناراضی و نزدیک به استعفا ! نخواهیم داشت .  مهندس موسوی از این اخلاقها هم نداره که فقط افراد مطیع و بله قربان گو رو بکار بگیره و نیروهای قوی و کارشناس و دلسوز رو طرد کنه ، هر عضو دولت مهندس موسوی  " یک کاندیدای بالقوه ریاست جمهوری  " خواهد بود ان شالله .

مهندس موسوی هرگز معاونی نخواهد داشت که در همایش ایرانیان خارج از کشور عنوان کنه "دین اسلام به مسلمانی ما ایرانی‌ها افتخار می‌کند"  اونم برخلاف آیه 17 سوره حجرات که از زبان پیامبرش می‌فرماید: "ما منتی بر خدا و دین نداریم، بلکه این خداوند است که بر ما منت دارد و ما را بر دین خویش هدایت کرده است و توفیق هدایت به اسلام و دین را به ما عطا کرده است " جوری که دیگه صدای حامیان خودش رو هم در بیاره !

مهندس موسوی هیچ گاه از وزیر با مدرک جعلی حمایت نخواهد کرد ( و اصلا نخواهد داشت ) و اون رو مشاور خودش نمی کنه  و ازش با عنوان " بسیجی " یاد نمی کنه !

اون خواهر عزیزی که قم زندگی می کنند و مجذوب نخوردن مال شبهه ناک توسط رئیس جمهور مهرورز و چهارتا خاطره شدند توجه داشته باشند الان درپیت ترین شرکت های خصوصی هم برای استخدام جوانان و فارغ التحصیلان  حداقل دو تا سه سال سابقه کار می خوان ، حالا چطوره آقای مهرداد بذرپاش که تو ستاد انتخاباتی دوره قبل آقای احمدی نژاد فعال بودند بعد انتخاب ایشون در بیست و پنج سالگی به عنوان مشاور رئیس جمهور و بعدش هم مدیر عامل پارس خودرو و سایپا !  انتخاب می شن در صورتی که متولد 59 هستند و تازه امسال 29 ساله شدند !!

از نظر ایشون این عدالته ؟ آیا فقط ایشون که کار ستاد تبلیغاتی آقای احمدی نژاد رو کردند و یه عده مثل ایشون اسامه بن زید !  هستند و بقیه جوانان این مملکت  جزو کقار و مشرکین تشریف دارند ؟!!شما انصاف داشته باشین و منطقی و همه جانبه وکلان  همه چیز رو ببینید ، عوامانه فکر نکنید .  

راستی ، پدر داماد مهندس موسوی هم برخلاف رئیس جمهور فعلی که دوره قبل در ستادش هم بوده  اعلام نکرده قطعاً بهش رای نمی ده !

 

 

مهندس موسوی در عرصه سیاست خارجی هم سیاست " تنش زدایی "  و ارتباط محترمانه و موثر ، توام با عزت ، حکمت ، مصلحت با اکثریت قریب به اتفاق دولتها و ملتها – نه فقط کشورهای معدود ودست چندم  آمریکای جنوبی و آفریقایی با گرایشات سیاسی خاص و تند  – رو در دستور کار داره ، مهندس موسوی به گسترش روابط با کشورهای منطقه هم تاکید داره که از بابت های سیاسی برای ما خیلی مهمه و متاسفانه تو این چهارسال ما خیلی پسرفت کردیم .  

مهندس موسوی قبل از نخست وزیری مدتی وزیر امور خارجه هم بود و با توجه به مطالعاتش از زیر و بم سیاست خارجی بخوبی آگاهی داره و مطمئنا هیچ وقت زیر عنوان خلیج ع رب ی هم نخواهد نشست  و درجاهایی که باعث کسرشان ملت ایران خواهد شد هم نخواهد رفت .  

مهندس موسوی کسی نیست که با سخنرانیهای جهت دار و تند و بدور از منطق و مصالح ملی  و ماجراجویی های بی حاصل ، بی جهت باعث بسیج دنیا علیه کشور ما بشه و منافع ملی رو به خطر بیندازه ، در زمینه سیاست خارجی مهندس موسوی با عقلانیت و آگاهی  و تدبیر توام با حفظ عزت ایران و ایرانی پیش خواهد رفت .

 

 

 

در عرصه فرهنگ و هنر مهندس موسوی خودش از جمله  " هنرمندان "  و دوست داران هنر و فرهنگ بوده و هست ، بواسطه " ریاست فرهنگستان هنر "  بخوبی مشکلات رو  از نزدیک می شناسه و همیشه ارتباط خوبی با اهالی فرهنگ و هنر داشته و از حمایت قاطع اونها برخورداره ، میرحسین موسوی بواسطه روزنامه جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب کار مطبوعاتی هم کرده .

میرحسین موسوی "  سنجیده  " سخن گفتن رو بواسطه داشتن شخصیت والای فرهنگی بلده و نه با گفتن "  فرستادن اراذل و اوباش به معادن " باعث رنجش کارگران شریف معادن می شه و نه " با رد کردن وزیر از توی لوله " شخصیت وزیر خودش رو پایین می آره ، میرحسین موسوی با مردم  " صداقت "  داره و خواهد داشت و هیچ گاه با سخنان هیجانی و خوش ظاهر ، عوام و مردم ساده و به اصطلاح مذهبی رو جذب خودش نخواهد کرد تا بدون در نظر گرفتن مسائل اصلی و کلان مدیریت و اقتصاد  و شاخص ها و آمارهای حقیقی  فقط صرف مسائل ظاهری و چهارتا خاطره رای جذب کنه  .

میرحسین موسوی اهل عوام فریبی با بذل و بخشش بی رویه بیت المال – حتی با نیت خیر ولی مضر برای اقتصاد – به مردم به شکل مستقیم نیست و در مسائل اقتصادی دوردست ها رو می بینه و کاملا کلان عمل خواهد کرد .

میرحسین موسوی هیچ گاه شب انتخابات به فکر خصوصی سازی  پرسپولیس و استقلال با چند میلیارد بدهی بعد چند سال نخواهد افتاد !!

 

 

 در عرصه علم و دانشگاه هم بواسطه  " تدریس در دانشگاه "  و ارتباط  مستقیم با دانشگاهیان و همین طور عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی با حکم رهبری ،  در این عرصه هم دستی بر آتش داره و کاملا با چالش ها و مشکلات اهل دانشگاه آشناست  ، برنامه های خوبی مثل احیای شورای عالی علوم و تحقیقات و کارآمدتر کردن و با نشاط تر کردن سیستم دانشگاهی کشور و  استفاده بهینه از ظرفیت های موجود  و استقلال دانشگاه ها از برنامه های مهندس موسوی هستش .

 در زمینه  " حقوق زنان  " که بعضی ها این قدر روش تاکید دارند و بهش اعتقاد دارند  علاوه بر دیدگاه های مثبت ، روشن و معتدل  خود مهندس موسوی بواسطه داشتن همسر دانشگاهی و فرهیخته – خانم دکتر زهرا رهنورد رئیس سابق دانشگاه الزهرا – می تونه بیش از پیش مشکلات و موانع رو ببینه و بشناسه و رفع کنه ، مهندس موسوی  ابتدای زمان نخست وزیری با عنوان " شوهر خانم دکتر رهنورد " هم شناخته می شد . مهندس موسوی دارای سه دختر هستش که دونفرشون در مقطع دکترا و یکی شون هم مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنه . مهندس موسوی 68 ساله 5 نوه هم داره .

 

 

در عرصه سیاست داخلی هم مهندس موسوی  هیچ گاه بعد از نخست وزیری تا الان از صحنه دور نبوده ، حضور به عنوان عضو ثابت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور رهبری و مشاور عالی دو رئیس جمهور بودن مهندس موسوی رو  " در بطن کار "  و اون چه که در کشور می گذره قرار داده ، اگه به سخنرانیهای ایشون هم توجه کنید می بینید تسلط خوبی رو مباحث مختلف سیاسی و آگاهی خوبی از مسائل روز داره .

مهندس موسوی در صورت ریاست جمهوری بواسطه ریاست شورای عالی امنیت ملی ( فصل 13 ، اصل 176 قانون اساسی ) و  ریاست شورای امنیت کشور و همین طور جانشینی فرماندهی کل قوا در نیروی انتظامی ( در صورت درخواست خودش یا وزیر کشورش  مطابق اصل 110 قانون اساسی ) و موافقت رهبری می تونه در زمینه گشت ارشاد و مسائل اینچنینی هم اقداماتی انجام بده .

 

 

ایشون در زمان ریاست جمهوری مقام رهبری ، نخست وزیر بودند ، یعنی از طرف رئیس جمهور وقت و رهبر فعلی برای گرفتن رای تمایل – یا همون رای اعتماد – به مجلس معرفی شدند و قبل از اون در حزب جمهوری اسلامی هم با رهبری همکار بودند ، اگه اختلافی هم بوده ناشی از وجود همزمان ریاست جمهوری و نخست وزیری و مسائل اجرایی و تداخل های موجود بوده که با تغییر قانون اساسی امروز حل شده .

 

 اگر رهبری ایشون رو قبول نداشتند هیچ وقت به عنوان عضو  ثابت  مجمع تشخیص مصلحت و مشاور منصوب نمی کردند و گهگاه دیدارهایی با ایشون نداشتند و (عیادت رهبری از پدر مهندس موسوی )  از ایشون در جلسات و برنامه های مشورتی و تصمیم گیری دعوت نمی کردند . آخرین دیدار هم بنابر اظهار خود مهندس موسوی " بسیار مثبت " بوده ، تعامل خوبی بین ایشون و رهبری همیشه وجود داشته و خواهد داشت . رهبری در زمان ریاست جمهوری در مجلس دفاع خوبی از میرحسین انجام دادند که می تونید اینجا بخونید .

 " میرحسین موسوی خامنه   " همشهری رهبری و دارای نسبت فامیلی دوری هم باایشون هستش.  مهندس موسوی همواره مورد حمایت جدی و قاطع بنیانگذار جمهوری اسلامی تا آخرین لحظات هم بوده .  

 

 

برخلاف آقای خاتمی ، مهندس موسوی علاوه بر جناح اصلاح طلب در بین  " اصول گرایان "  هم  " صاحب طرفدار و رای  " هستش و امکان جذب آرا ء بخش مهم و خردگرای این قشر رو داره  ( سایت اصولگرایان طرفدار مهندس موسوی ) و اون حساسیتی که از اصول گرایان رو آقای خاتمی هست رو ایشون نیست ، تا الان هم چند تا تشکل اصولگرا ازایشون علناً  حمایت کردند و گفته می شه تعداد زیادی از نمایندگان مجلس هم از ایشون حمایت می کنند.  

این مسئله داشتن حمایت جناح مقابل در همه مراحل از قبل ریاست جمهوری تا معرفی کابینه و .. بسیار مهمه و باعث کاهش اصطحکاک در بدنه اجرایی کشور بخصوص بین دولت و مجلس می شه .

مهندس موسوی برخلاف بقیه کاندیداها " شخصیت " لازم برای ریاست جمهوری رو داراست ، مهندس موسوی به پست ریاست جمهوری شخصیت از دست رفته رو برخواهد گردوند و مایه سرفرازی ما ایرانیان در دنیا خواهد بود .  

 

 

مهندس موسوی اون قدر از نظر " اجرایی "  و " شخصیتی "   بالاست   که آقای خاتمی علی رغم اعلام حضور رسمی به نفعش کنار رفت ،چون خود آقای خاتمی بخوبی از توانمندیهای مهندس موسوی آگاه بود و منم معتقدم در شرایط برابر مهندس موسوی بسیار  " بهتر و قویتر و کم حاشیه تر " از آقای خاتمی هستش و فراموش هم نکنید که آقای خاتمی وزیر ارشاد کابینه همین مهندس موسوی بوده ، امروز هم آقای خاتمی ارتباط و رایزنی های منظمی با مهندس موسوی داره و بخوبی داره ازش حمایت می کنه .

 

 

میر حسین موسوی " به مفهوم واقعی کلمه "  یار و یاور و حامی اقشار ضعیف و مستضعفانه و این رو  در عمل ثابت هم کرده  ، در دوران نخست وزیری مهندس موسوی مثل حالا این قدر فاصله طبقاتی گسترده نبود .

اهل تظاهر ، شعار ،  عوام فریبی ، گداپروری ، صدقه و پخش پول و کمکهای مستقیم دوره قاجاری و  سیاست کمیته امدادی و این چیزها نیست و در  " عمل "  و با بهترین و آبرومندانه ترین شیوه ها با توجه به شرایط  ثابت کرده .

میرحسین موسوی هیچ گاه به اسم سهام " عدالت " نمی آد به کارمندان با ماهی چهارصد تومان حقوق و مزایا و روستایی های صاحب خونه و زمین و دام ، سهام بذل و بخشش کنه و به اون بدبخت مسافرکش یا صاحب شغل آزاد  که مثلا اونم تو این مملکت زندگی می کنه چندرغاز هم نده !! این چه جور عدالته موندم !!

از نظر میرحسین موسوی " کرامت انسانی "  مقوله مهم و دارای ارزش بالایی به شمار می آد . میرحسین با اینکه سیب زمینی به اصطلاح اضافه بر مازاد رو بیاریم جلوی مردم بریزیم – همون طور که جلوی حیوون می ریزن – و مردم بیان کیلو کیلو و گونی گونی ببرن تا بلکه مشمول لطف ما قرار گرفته باشند ! و احتمالا روز انتخابات رایی هم به ما بدن مخالفه .

مهندس موسوی هیچ گاه اموال عمومی رو در جهت توی چشم اومدن خودش و دولتش چشم بسته پخش نخواهد کرد و از اون در جهت تبلیغ استفاده نخواهد کرد . در همایش های فرهنگیان و وزارت خارجه تراول های صدتومانی نوزیع نمی کنه و دم انتخابات حاتم طایی نخواهد شد و بعد یک سال یاد افزایش حقوق ها نخواهد افتاد !

 

 

میرحسین موسوی یک اصلاح طلب اصولگرا و یک اصولگرای اصلاح طلبه ، وامدار هیچ جریان و گروه سیاسی هم نیست .  در زمان نخست وزیری برای اینکه مردم زیر فشار جنگ و تحریم راحت باشن حتی جمعه ها هم کار می کرده ، نه کاری که فقط ساعت زدن و"  آمار دادن " داشته باشه چرا که بقول آقای قالیباف مدیری که روزی سه ساعت بخوابه عقلی برای کار کردن نداره .

 بلکه کارو تلاشی که کیفیت محسوسی داشته و همه اقشار جامعه  - بخصوص مستضعفین – علی رغم جنگ و وضع وخیم درآمدها و هزینه های سرسام آور مربوط به جنگ با تمام وجود حسش کردند وبه نسبت شرایط  راضی هم بودند .

امروز هم همه طرفداران خاتمی باید پشت میرحسین موسوی قرار بگیرند و از هر کاری که باعث تفرقه می شه پرهیز کنند و آرای خاموش رو به نفع میرحسین به صحنه بیارن ، وگرنه شاید نتیجه چیزی بشه که  هیچ وقت نتونند خودشون رو ببخشند و مملکت بیشتر از این بقول آقای محسن رضایی فرمانده ارشد دوران جنگ ( که حضورش رو کاملا مثبت ارزیابی می کنم )   رو به " پرتگاه " بره.

 

 

 

اگر خدای ناکرده مهندس میرحسین موسوی - به هر دلیلی   - رئیس حمهور نشه فقط از یک بابت می شه ناراحت نشد و اونم اینه که به عنوان یک انقلابی اصیل و متعهد با احساس خطری که کرد به صحنه اومد و با حضوری  " کاملا فعال و شجاعانه  " همه حرفها و نظراتش رو بیان کرد که برای همیشه هم در تاریخ ثبت می شه  و دیگه تکلیفی بر میرحسین نیست ، باید سرش رو راحت به زمین بگذاره .  

 حجت رو بر مردم تمام کرد و گفتنی ها رو گفت و هشدارها رو به عنوان یک فرد آگاه و دلسوز واقعی انقلاب و نزدیک به بنیانگذار جمهوری اسلامی داد وهم راه رو گفت هم چاه رو .

 دیگه بقیه اش می مونه با مردم و اینکه چقدر نسبت به نخست وزیر آگاه ، شجاع ،  متدین و متعهد ، مدیر و مدبر  و حامی واقعی محرومان و ایثارگران و ..  زمان جنگ شون قدرشناس  و برای سرنوشت و آبروی کشورشون اهمیت قائل بشن و به صحنه بیان و نگذارند کار از این هم خراب تر بشه و این بی تدبیری ها ادامه پیدا کنه .

در غیر این صورت نباید ناراحت شد که لیاقت این مردم جز این چیزی که این چهارسال بوده هستش ، چه اونهایی که رای دادند چه اونهایی که لج بازی کردند .  قانون سوم نیوتن بخوبی روشن کننده این مطلبه !

من یکی که اگه خدای ناکرده این طور بشه این مردم رو نمی بخشم چون واقعا بی انصافی رو  در حق انقلاب ، بنیانگذار جمهوری اسلامی ،  اسلام  و کشور تموم می کنند و بس ! واقعا چه دلیلی بر ادامه وضع موجود و ترجیح اون به میرحسین وجود داره ؟ با چه منطقی ؟

البته نه میرحسین و نه آقای احمدی نژاد و نه ما هیچ کدوم معصوم نیستیم ، همه مون دارای نقاط ضعف و قوت هستیم و طبیعیه که فقط دیکته نانوشته ست که غلط نداره ، ولی باور کنید من شهادت می دم حتی در بدترین شرایط هم نقاط قوت میرحسین موسوی به مراتب بیشتر از آقای احمدی نژاد و نقاط ضعفش هم به مراتب کمتره .

میرحسین موسوی در طول هشت سال ریاست دولت به مراتب حاشیه های کمتر و بازدهی بیشتری ( اونم با یک شرایط بد جنگ و تحریم ) نسبت به چهارسال ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد داشت و این خیلی مهمه .

اینکه بخوایم همه چیز آقای احمدی نژاد و دولتش رو بد ببینیم هم درست نیست ، اونها هم اکثرشون نیت خیر داشتند و با همه توان شبانه روز زحمت کشیدند اما خب متاسفانه خودتون می تونین با مشاهده وضعیت تو جامعه  و نگاهی به آمارها و شاخص های واقعی اقتصادی و صحبتهای اکثریت کارشناسان ( که از همه گروهها و جناح ها  هم هستند )  و اون چه که در این چهارسال گذشته می ببینین که کمترین تاثیر رو در بهبود مسائل کلان و اصلی  داشتند ، تو این موارد نباید پای مسائل اعتقادی و مذهبی رو وسط کشید که بحثی کاملا جدا از مقوله مدیریت کلان هستش .

یک رئیس جمهور باید هم  " متعهد "  و هم  " متخصص "  باشه  ، متعهد بودن لازمه اما  کافی نیست .

 

 

مردم با نیومدن از سر لج و لجبازی فقط وضع رو بدتر می کنند ، هر چقدر آرا بیشتر باشه احتمال سلامت انتخابات و پیروزی میرحسین به مراتب بالاتره ( انتخابات دوم خرداد 76 رو یادتون بیاد ) .

و ِالا  اونهایی که سطحی نگر هستند  و از دین و اعتقادات مذهبی  اطلاعات عمیقی ندارند  و  مجذوب شعارها و وعده های رنگارنگ خوش ظاهر  و سخنرانی های هیجانی  شدند و  آگاهی و شناخت درستی  از مدیریت و اقتصاد و واقعیات ندارند ، 

 اونهایی که تو این چهارساله از ماهی دادن های یه روزه دوروزه  و ( البته ماهی گیری یادندادن های ) جناب رئیس جمهور محترم و مهرورز بهره مند شدند وشان انسانی خودشون و منافع مملکت رو تو همین چیزها خلاصه می کنند و راضی هستند و اونهایی که فکر می کنند افزایش حقوق ها ( اونم شب انتخابات  بعد از یک سال کشمکش ! )  کار دولت بوده شناسنامه به دست آماده رای به ادامه این مهرورزی ها هستند ، حواستون باشه .

هر چی می کشیم از دست این جماعته ، اینها که ادعای تدین و مومن بودن دارند و فکر می کنند آقای احمدی نژاد نماد اسلامه  اگه همین اسلام رو  درست می شناختند و درک می کردند و درست بهشون تفهیم شده بود و می تونستند خوب بین همه چیز وجه تمایز بگذارند و دچار توهم نبودند و فکرشون رو بکار می نداختند  هرگز چنین رایی نمی دادند ..هرگز  .

 یک ذهن آگاه ،  با انصاف ،  منطقی ، دوراندیش ، اهل حساب و کتاب و بدور از هرگونه افراط و تفریط جز " میرحسین موسوی " در برگه رای خودش نخواهد نوشت .

این انتخابات وقت خونه نشستن و ناز کردن و با رای ندادن مخالفت کردن نیست ، مگه اون عزیزانی که چهارسال پیش رای ندادن وضع درست شد ؟ بدتر شد که بهتر نشد پس برای اینکه بدتر از بد هم نشه همه باید به صحنه انتخابات بیان و  " دوم خردادی دیگه در بیست و دوم خرداد " رقم بزنند و به این وضع  که ادامه اش هم جز نابودی کشور نیست خاتمه بدن ، سعی کنین همه رو هم به صحنه بیارین .  

 

اگه نگران دست های پشت پرده و تغییر نتیجه هستید باید بهتون بگم از دوحال خارج نیست ، شما کار خودتون رو بکنید تا بعدا حداقل پیش وجدان خودتون پشیمون نشین ، اگه نتیجه همون چیزی که ماها رای دادیم شد ( البته اگه همه چیز درست بود و حق بود )  که چه بهتر و اگه هم خدای ناکرده نتیجه رو عوض کردند بازهم ما پیروزیم چون باعث شدیم بار گناه اونهایی که قبولشون ندارین سنگین و سنگین تر بشه و در پیشگاه خدا باید پاسخگوی خیلی چیزها باشند.

من خیلی بعید می دونم از دست اندرکاران انتخابات که برای اینکه یه عزیزی چهارسال بیشتر رئیس جمهور باشه بیان شب اول قبر و لحظه رد شدن از پل صراط و آخرت خودشون رو دستی دستی خراب کنند ، ان شالله حتما همین طور هم خواهد بود و شاهد انتخابات سالم و مردمی هستیم ، برای به صحنه آوردن آرای خاموش به نفع میرحسن موسوی از امروز همه " یا علی مدد " .

 

 

 

َفبَشِر ِعبادَ الذینَ یَسَتمِعونَ القول ،  َفیتبعونَ اَحسَنه  ( سوره زمر آیات 17 و 18 )