به نام خدا

شنبه بیست و سوم خردادماه 88

مطلب بعدی : هر وقت ، وقت داشته باشم !

 

با توجه به شواهد و آمار رسمی احمدی نژاد برای چهارسال دیگه رئیس جمهور شده ، البته میرحسین و یارانش تاکید دارند که براساس گزارش های واصله نتیجه غیر از اینیه که اعلام رسمی شده و حتی به رهبری هم نامه نوشتند ولی تجربه نشون داده که این حرفها خیلی به جایی نمی رسه و باید همین نتیجه رو پذیرفت ، تا زمانی که این سیستم به این شکل وجود داره و بعد تجربه خاتمی و مجلس ششم اینها همون طور خودشون هم کم و بیش گفتند بعیده اجازه بدن به قول خودشون اشتباهشون تکرار بشه !

این که شب انتخابات سیستم پیامک رو از کار می ندازن ، دقیقا ً روز انتخابات می رن چندتا سایت حامی میرحسین رو می بندند ، تو بعضی شعبه ها همون تخلفات معمول و همیشگی رو تکرار می کنند و حتی خودکارهایی می آرن که خود هیات نظارت هم وجودشون رو تایید می کنه ، درهای شعبه ها رو زودتر می بندند ، همین طور نامه هشدار کارکنان وزارت کشور  و اظهارات پدر داماد احمدی نژاد  چندروز قبل از انتخابات مبنی بر زمینه سازی های مختلف برای انتخاب دوباره رئیس جمهور ، زمینه سازی خبرگزاری های دولتی برای انتخاب رئیس جمهور با 60 درصد از سه چهارساعت مونده به پایان وقت رای گیری و بعضی موارد دیگه نشون دهنده خیلی چیزهاست که من و شما ازش خبر نداریم و با توجه به نتیجه به دست اومده می شه روشون تامل کرد .

اما ما بنا نداریم مثل بعضی ها ! براحتی و بدون هیچ مدرک معتبری به یک سری مسلمان تهمت بزنیم ، ما اصل رو صحت می گذاریم و هرنوع داوری درباره اقدامات قبل از انتخابات و در حین انتخابات و بعدش رو به در درجه اول به خدای بزرگ و بعد هم خود مردم واگذار می کنیم و به منتخب ملت ( که ان شالله هم هست ) تبریک می گیم و امیدواریم در این دوره جدید با درس گرفتن از تجربیات قبلی پخته تر و با تدبیر بیشتر عمل کنه و در جهت رضای خدا و منافع ملت قدم برداره .

این لازمه جامعه مدنی و رشد یافتگی سیاسیه که بیاییم علی رغم اختلاف نظرها و سلیقه ها  که وجودشون لازم و باعث افتخار و نبودشون برای جامعه خطرناکه به عقیده همدیگه و اون چه که اکثریت گفتند احترام بگذاریم و مردم هم بپذیرند که اگه مشکلاتی ناشی از همین رای و نظر در طول چهارسال آینده براشون پیش اومد پای رای و عقیده شون بیاستند و در قبالش از نظر شرعی و اجتماعی پاسخگو باشند که حتما هم باید باشند ، چیزی که رو دوش بقیه نیست .

ولی ای کاش بین نخبگان و عوام در جامعه ما این قدر فاصله نبود ، ای کاش رای یک استاد دانشگاه و یک دانشجوی آگاه و یک کارشناس با رای یک روستایی یا یک خانم خانه دار دیپلمه بی خبر از همه جا یکی نبود ، ای کاش درسی به اسم " قانون اساسی " در مدارس ما به همه آموزش داده می شد و هر ایرانی موظف می شد حداقل قانون اساسی کشورش رو بلد باشه  تا بتونه فرق قانون گریزی و قانون مداری رو تشخیص بده .

داستان انتخاب آقای احمدی نژاد در مرحله اول دوره قبل رو حتما همه تون می دونین . تو این دوره رای دهندگان به آقای احمدی نژاد رو در چند دسته دیدم : اول تندروهای مذهبی و متعصب ها که همه چیز اسلام رو در شخصی مثل ایشون می بینند و درکشون از دین همین قدره و بالاتر نمی ره  .

 دوم کسانی که فکر می کردند افزایش حقوق ها کار ایشون بوده درصورتی که می دونیم  سر همین قانون و عدم ابلاغ و  اجراش علی رغم مصوبه مجلس چه داستان هایی پیش اومد و برخلاف اصل 113 که رئیس جمهور رو مکلف به " اجرای قانون اساسی " کرده و اصل 123 که رئیس جمهور موظف به "  ابلاغ مصوبات برای اجراست "  ، رئیس جمهور زیر بار نمی رفت! ولی در نهایت به اسمش تموم شد .

عده ای هم از اون مناظره معروف و بقول خودشون " افشاگری " خوششون اومده بود و از سر لجبازی و ضدیت با آقای هاشمی  و  دیدن شجاعت (شجاعتی که همراه تدبیر نباشه فایده نداره )  به احمدی نژاد رای دادند که نشون دهنده اوج سقوط اخلاقی در جامعه اسلامی  ماست ، طبق اصل 142 قانون اساسی رئیس قوه قضاییه قبل و بعد مسئولیت مسئولین عالی رتبه کشور ، دارایی خود اونها و همسر و فرزندانشون رو کنترل می کنه که برخلاف حق افزایش نیافته باشه .

آیت الله یزدی رئیس وقت قوه قضاییه  - که از طرفداران آقای احمدی نژاد هم هست  - در سه مقطع ( 68 ، 72 ، 76 ) دارایی آقای هاشمی و خانواده اش رو کنترل کرد و حتی در نماز جمعه هم اعلام کرد که دارایی شون کم شده اما زیاد نشده ، از ده سال پیش به این طرف هم همین چند سال پیش که خیلی هم دور نیست  خود رهبری بنابر اظهارات یکی دونفر از شاهدان عینی نزدیک به اصولگرایان کارگروهی تشکیل دادند و مجدداً این اموال و دارایی ها و شایعات مربوط به کانادا و ... رو بررسی کردند که مشخص شد انحرافی نبوده .

حتی طبق نوشته دکتر مهدی خزعلی ( پسر آیت الله خزعلی از طرفداران سرسخت احمدی نژاد ) تو سایتش عباس پالیزدار ( مدیرکل سابق سازمان بازرسی کشور که حتما قضیه افشاگری اش رو می دونین که ظاهرا ثابت هم نشده و نه سال زندان محکوم شده ) از داخل زندان تماس گرفته و گفته راجع به خاندان هاشمی حرفی نزده و فقط به سوال یکی از دانشجویان در همدان جواب داده که بر مبنای حرفهای آقای احمدی نژاد ( این قضیه پارسال بود ) چیزهایی شنیده که درنهایت ثابت هم نشده !

ولی رئیس جمهور محترم که آراشون رو از کف رفته می دیدند چاره رو در این دیدند که دل به دریا بزنند و مثل چهارسال پیش فضای دوقطبی احمدی نژاد – هاشمی پیش بیارند و با استفاده از این جو شایعه و بدنامی کاذب این خانواده که هیچ وقت هم رسما ثابت نشده بتونند آرا رو به طرف خودشون جلب کنند که موفق هم شدند !

ایشون حتی در این زمینه جلوتر هم رفتند و خودشون رو با حضرت علی ( ع ) مقایسه کردند ! در صورتی که می دونیم اون داستان زمانی بود که جرم طرف ثابت شده بود و حضرت به عنوان حاکم شرع و خلیفه دستور دادند و امروز ما در کشور ولی فقیه و رئیس قوه قضاییه داریم که هر دو طبق قانون باید مجتهد باشند و تو این زمینه نظر بدن نه رئیس جمهور !!

ایشون طبق اصل 121 قانون اساسی در مجلس جلوی همه و به قرآن قسم خوردند که " ترویج دین و اخلاق " کنند "   از هرگونه خودکامگی بپرهیزند و " از آزادی و حرمت اشخاص و حقوقی که قانون اساسی برای ملت شناخته است حمایت کنند "  ! حالا ایشون با چه رویی می خواد بیاد دوباره این قسم رو بخوره من موندم !

همین قانون اساسی در اصل 37 گفته " اصل،برائت است . هیچ کس از نظر قانون مجرم نیست مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح ثابت شود " و در اصل 36 هم این طور اومده : حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد .

در اصل 25 هم هرگونه تجسس ممنوع شده مگر به حکم قانون ، کاری که رئیس جمهور محترم با استفاده از قدرت خودشون در مورد پرونده آموزشی زن رقیبشون انجام دادند و سارمان بازرسی کل کشور هم بعد بررسی پرونده علمی و تحصیلی خانم دکتر رهنورد رسما ً اعلام کرد که همه چیز قانونی بوده ( رئیس جمهور محترم تو اون رانت بیست دقیقه ای  اهدایی تلویزیون مجددا رو حرفشون تاکید کردند ! ) .

رئیس جمهور محترم که " مسئول اجرای قانون اساسی " هم هستند اگه به اصل 156 قانون اساسی توجه می کردند و اطلاعاتی از مفسدین و غارتگران بیت المال داشتند باید این اطلاعات رو از طریق پیوست به یه نامه محرمانه یا حتی عادی در اختیار رئیس قوه قضاییه می گذاشتند تا این قوه که وظیفه مستقیم رسیدگی داره وارد عمل می شد یا اگر هم کوتاهی می دیدند به رهبری می گفتند تا رهبری وارد قضیه بشه نه اینکه برخلاف تمام شئونات اخلاقی و شرعی و قانونی که حتی بسیاری از علما و روحانیون و دوستداران نظام ( غیر تندروها )  رو هم به واکنش و ناراحتی واداشت برای رای جمع کردن جلوی چشم میلیونها بیننده بدون هیچ مدرکی این حرفها رو می زدند ، حتی اگه نود درصد درصد باشه و ده درصد هم غلط باشه بازم این کار صحیح نبود و بدجوری آقای احمدی نژاد آخرتش رو بابت چهارسال ریاست جمهوری خراب کرد .

اگه واقعا عدالتی وجود داشت و حساب کتابی تو کشور در کار بود حتی می شد به استناد همین اصول که گفتم و همین حرفها دیوان عالی کشور حکم به تخلف ایشون از وظایف قانونی بده و رهبری هم ایشون رو عزل کنه ( بند 10 اصل 110 ) و شورای نگهبان هم به استناد اصل 115 صلاحیت ایشون رو رد کنه ولی همه ما می دونیم که چرا این کاررو نکردند !

مردم ما مثلا مردم مذهبی و معتقدی هستند و خب خوششون می آد کسی همیشه اول صحبتهاش دعای امام زمان ( عج ) بخونه و نمی تونند تصور کنند که طرف بیاد حتی کلمه ای خلاف واقع بگه ولی اونهایی که فیلم هاله نور رو دیدند ( و بعدش تکذیب ایشون رو جلوی میلیونها نفر ! )  و از آمارها و اطلاعات اقتصادی حقیقی هم اطلاع دارند و سرشون تو مطالعه و خبرهاست می دونند که ......... !! خدا خودش به اسلام و این کشور از وجود همچین کسی رحم کنه !

باید به صدا و سیما هم تبریک گفت که الحق برای آقای احمدی نژاد سنگ تموم گذاشت و حتی به قرعه کشی خودش هم پایبند نبود و اصول اولیه کار رسانه ای رو هم  در ضایع شدن حق عده ای مسلمان رعایت نکرد و همه جوره در خدمت آقای احمدی نژاد بود ، جوری که تو اون فرصت ناحق بیست دقیقه ای آخرین شب  و ساعات تبلیغات که در جدول برنامه ها و قرعه کشی هم پیش بینی نشده بود بازم حرفهایی زد که خیلی هاش درست نبود و حتی دو نمونه اش هم فرداش از طرف دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور رسما تکذیب شد و یه تسلسلی بوجود آورد که باید بقیه هم می اومدند جواب می دادند اما افسوس که فعلا صدا و سیمای ما کاملا دست یه عده خاصه و بس .

جالب اینجاست که همین آقای احمدی نژاد مهر 75 در سفر استانی آقای هاشمی به اردبیل ( عکسها و سخنانش موجوده ) اعلام کرد که " نام هاشمی در تاریخ به نیکی خواهد ماند " و در انتخابات دوم خرداد هم  از مکه طرف آقای ناطق بود اما چون این دوتا تو جامعه روحانیت ازش حمایت نکردند بدجوری تلافی کرد !! اون موقع اینها بهترین انسانهای روی زمین بودند !

به هر حال آقای احمدی نژاد هرجوری بود با سوار شدن به موج احساسات مذهبی و عاطفی مردم ، ارائه آمارها و اطلاعاتی که خیلی هاش بنا به اذعان کارشناسان و شواهد  نشون دهنده واقعیت نبود ، استفاده کامل از خیلی امکانات که دولتی هم بودند و موارد دیگه تونست یه چهارسال دیگه ریاست جمهوری رو بگیره ولی امیدوارم اون دنیا هم بتونه پاسخگوی این اقدامات و اتهاماتش باشه چون به نظر من آخرتش رو بدجور فروخت .   

ولی به نظر من این پایان کار نیست ، شواهد و قرائن موجود می گه کشور ما آبستن حوادث مهمی در آینده خواهد بود و سادگیه اگه کار رو تموم شده فرض کنیم ، این سکوت سران و بزرگان خیلی معنا داره و صد درجه از هر واکنشی بدتره و پشت این سکوت معلوم نیست چه نقشه هایی خوابیده !

 من خودم به شخصه خیلی به اینکه آقای احمدی نژاد با این وضعیت که با همه سران و قوا به نوعی دچار تنش شده و با توجه به خصوصیات شخصیتی ایشون  بتونه تا آخر چهارسال هم باشه خوشبین نیستم و امیدوارم آقای احمدی نژاد بدونه که برای این انتخابات 120 میلیاردتومان هزینه شده و اینکه ما تا قبل از چهارسال بخوابم دوباره یه انتخابات دیگه برگزار کنیم  برای کشور خیلی سنگینه ، پس حالا که انتخاب شده به رای مردم احترام بگذاره و اشتباهات گذشته رو تکرار نکنه .

از آقای محسن رضایی هم یاد می کنم که به نظرم حقش بیشتر از اینها بود ، ما تو این دوتا انتخابات از آقای احمدی نژاد جز مبارزه با خاندان هاشمی ! چیزی ندیدیم و برنامه مدونی هیچ وقت نداشت و سال 84 همه مون یادمون هست که چنان در مبارزات انتخاباتی انتقاد می کرد که رهبری سخنرانی کرد و از کاندیداها خواست به بهانه انتخابات نظام رو زیر سوال نبرند .

 اما " آقا محسن " فرمانده شجاع جنگ با برنامه به عرصه اومد و در مناظرات هم کاملا مسائل شرعی و اخلاقی و قانونی رو رعایت کرد و خیلی پخته و قوی ظاهر شد و اگه مثل آقای احمدی نژاد می تونست رو افکار عمومی سوار بشه و از احساسات مذهبی مردم سوءاستفاده کنه  و از " هر وسیله ای "  برای رسیدن به ریاست جمهوری استفاده کنه حتما موفق می شد اما به نظر من که در عین شایستگی  مظلوم واقع شد و نخواست " به هر قیمتی " رو صندلی ریاست جمهوری تکیه بزنه .

" آقامحسن " ! فرمانده شجاع و دلیر دیروز جنگ و مدیر و مدبر امروز ما ، مطمئن باش عزت و آبروت نزد خدا و ملت بالاتر رفت اما پایین نیومد ، من شما رو برنده واقعی این انتخابات که اوج سقوط اخلاقی و اسلامی ما بود می دونم و خوشحالم که مثل بعضی ها آخرتت رو به دوروز دنیا نفروختی ، سرت رو بالا بگیر دلاور .

به میرحسین عزیز هم خسته نباشید می گم و بهش تبریک می گم که بنابر وظیفه شرعی و میهنی خودش به عرصه اومد تا باری از رو دوش این مردم بر داره اما بنابر اون چه که دیدیم که از سر ناآگاهی و اسیر احساسات شدن  نخواستند یا نگذاشتند میرحسین بازم به این کشور خدمت کنه ، دیگه تکلیفی بر میرحسین نیست مردم بایاد بنشینند و نتیجه رای خودشون که برتری احساسات خشک و کاذب بر منطق و برنامه و عقلانیت بود رو ببینند و حق اعتراض هم ندارند .

سیاست پدر و مادر نداره ، از خدای بزرگ و یکتا خواستم و خواهم خواست که خودش اسلام و این کشور  رو از شر متحجرین مقدس نما و دشمنان قسم خورده حفظ کنه و هر چه سریعتر با اذن ظهور آقا امام زمان ( عج ) اسلام حقیقی رو به همه نمایان کنه و به این وضعیت خاتمه بده ........ ان شالله .