به نام خدا

چهارشنبه دهم تیرماه 88

مطلب بعدی : معلوم نیست !

مطلب پزشکی

امیدوارم کسی از من فعلا توقع نداشته باشه مطلب پزشکی و شخصی بنویسم ! اصلا حال و حوصله نوشتن  این یه قلم رو ندارم ! حتی اگه روز تولدم هم باشه که حقیقتا بدترین سالگرد تولد عمرمه ! چه از نظر شخصی و چه از نظر وضعیت اجتماعی و سیاسی .

 به هر حال این سرخوردگی جامعه و جوانان بعد انتخابات به ماهم یه جورایی سرایت کرده ! فراتر از نتیجه عجیب و تاسف بار انتخابات ، بازی با شعور ملت توسط بعضی مسئولین و از همه بدترجناح حاکم بر  صدا و سیما و ضایع شدن  وحق و عدالت  و نشنیدن صدای میلیونها نفر چیزیه که هر انسان منصفی رو ناراحت می کنه ... خدا خودش به دادمون برسه ، فکر به همه تون می گم مبادا این مسائل باعث بشه کوچکترین شبهه ای به اسلام پیدا کنید که این چیزهایی که می بینید اسلام حقیقی نیست .  

جام جهانی

در تمام عمرم فکر نمی کردم یه روزی برسه که به جام جهانی صعود نکنیم و من خوشحال بشم ! البته اول فکر می کردم که فقط خودم این جوری ام اما بعد دیدم که مردم همیشه در صحنه هم کم همراهی نمی کنند ! چهارسال پیش تو جام جهانی آقایون احمدی نژاد و علی آبادی نشستند حساب کردند که پرتغال ( که جزو 4 تیم شد و به فرانسه نایب قهرمان و آلمان میزبان و تیم سوم باخت ) رو می بریم ! برد آنگولا هم که اصلا رد خور نداره ! ( با چه بدبختی تو دقایق آخر مساوی کردیم بماند ! ) و با مکزیک هم مساوی می کنیم ( که آرژانتین تو مرحله حذفی با بدبختی تو وقت اضافه بردش ! ) و در نهایت با هفت امتیاز به عنوان تیم دوم از گروه صعود می کنیم !!!

وقتی رئیس محترم تربیت بدنی و معاون رئیس جمهور دیدش حساب کتاب هاشون درست درنیومد با تشکیل شورای معاونان ! دادکان رو که گفته بود بعد جام جهانی خودم می رم از همون آلمان برکنار کردند !! ( بعدها رئیس جمهور در گفتگوی زنده تلویزیونی اعتراف کرد که کار درستی نبود و حتی برادرش رو برای دلجویی از دادکان فرستاد ) نتیجه هم این شد که فیفا ایران رو به دخالت دولت در فوتبال متهم و فوتبال ایران رو تعلیق کرد .

بعدش هم که کمیته انتقالی فیفا به ریاست صفایی فراهانی تشکیل شد و یک سال و نیم فدراسیون رو هوا بود و تو اون برنامه نود معروف صفایی فراهانی اومد و علیه آقایون افشاگری کرد و همین کینه ای برای دولت شد تا تو مناظرات جبران کنه و اسم ایشون هم به عنوان مفسد اقتصادی برده شد ! البته آقایون برنامه نود رو هم تا آستانه تعطیلی بردند و مثل انتخابات ، سیستم پیامک برنامه رو هم از کار انداختند تا نشون بدن چقدر ظرفیت انتقاد دارند !

آره دوستان ! همون بهتر این تیمی که دولت محترم توقع داشت تو جام جهانی از گروه خودش صعود کنه الان از مرحله مقدماتی آسیا هم بالا نیومد و بین پنج تیم چهارم شد ! مقصرش هم جز این آقایون کسی نیست که با اشتباهات پیاپی خودشون از بعد جام جهانی تا آخرینش که انتخاب علی دایی و – بخصوص نحوه انتخابش که با دخالت دولت بود  – بود باعث این ناکامی بزرگ شدند .

اگه ما به جام جهانی می رفتیم همین ها که امروز صداشون در نمی آد همه چیز رو به پای خودشون می نوشتند و جزو آمارها و نمودارهاشون قرار می دادند پس همون بهتر که نرفتیم !

مگه همین ها نبودند که ماهواره امید رو که طراحی اش در سال 78 زمان دریابان شمخانی شروع شد امروز با عنوان " پیشرفت های فضایی " برای خودشون نوشتند ؟ همین ها بودند که IMOD رو ( داروی کمکی تقویتی برای ایدزی ها که به غلط به درمان ایدز هم معروف شده !!) که مطالعاتش در سال 77 توسط دکتر فرهادی شروع شد برای خودشون منحصر کردند و همین ها بودند که پیشرفت های هسته ای رو که از زمان مهندس موسوی شروع شده امروز برای خودشون ثبت می کنند .

در صورتی که اینها افتخارات ملی ما هستند و همیشه برقرار و با نظمی خاص جلو می رن و دولتهایی که می آن و می رن فقط می تونند به جلو رفتن و تکمیل این پروژه ها کمک کنند و یه گوشه کار رو بگیرند .  این خیلی بی انصافیه که از طرح های ملی بهره برداری شخصی و تبلیغاتی بشه که متاسفانه شد و می شه .

 

قانون

خوبی این انتخابات این بود که بالاخره فهمیدیم چیزی به اسم " قانون " هم در این کشور هست و این قدر هم عزیز و محترمه ! امروز کمتر شخص و گروهی رو می بینین که سخنرانی و مصاحبه نکنه و بیانیه نده و طی اون همه رو به  " احترام و رعایت قانون " دعوت نکنه که اگه یه حرف درست هم باشه همینه و شکی درش نیست .

اما من از این عزیزان یه سوال دارم و اون اینه که آیا شما همیشه و در مورد همه همچین نظری داشتین ، دارین و خواهید داشت ؟ یا فقط تلقی تون از قانون مداری اینه که چماقش کنین بکوبین تو سر دیگرانی که باهاتون اختلاف سیاسی دارند ؟  خطبه های حضرت آیت الله جوادی آملی در این باره روشنگرانه و منطقی هستش حتما اینجا رو ببینید  .

 یعنی واقعاً شماها اگه در طی چهارسال آینده هم تخلف و انحرافی از قانون بشه بازهم به برکت تریبون مفت و مجانی تون ( رسانه به اصطلاح ملی یا صدا و سیما ) همین جوری حرف می زنید و بیانیه می دین ؟ واقعا در طول چهارسال گذشته همه کارها قانونی و در مجرای قانون بوده ؟!!

خواهیم دید که آقایون چقدر سرحرفشون خواهند بود و واقعا به قانون و قانونی عمل کردن اعتقاد دارند یا اینکه ...

صحت انتخابات

همون طور که پیش بینی می شد و معلوم بود شورای نگهبان انتخابات رو تایید کرد . اگه جز این عمل می کرد جای تعجب بود چون با توجه به ترکیب شورای نگهبان و گرایشات سیاسی یک جانبه و علنی اعضا ( بماند که دو عضو حقوقدان شورا معاون و وزیر همین دولت هم هستند !! ) که اعتراض علما و مراجع بزرگواری مثل حضرت آیت الله جوادی آملی رو برانگیخت همین هم انتظار می رفت و این درخواست تمدید و این حرفها هم خیلی جدی نبود ، در عین تمدید سخنگوی محترم شورا پیشاپیش فرمودند که هیچ تخلفی نبوده ! خب اگه به نتیجه رسیده بودین برای چی هیات ( اونم با یه ترکیب جناحی تر از خود شورا !! ) تشکیل دادین و تمدید کردین ؟

طبق " قانون " صحت انتخابات باید به تایید شورای نگهبان برسه اما این صحت از فردای انتخابات در گفتارها و نوشتارهای " صائبی " پیشاپیش به تایید رسید و مشخص بود نظر شورا هم حتی اگه واقعا چیزی بود جز اون نمی تونست باشه .

اون چه که راجع به انتخابات محل شک و تردید بود هم چیزی فراتر از بازشماری صندوق ها بود که بالطبع بازشماری مشکلی رو حل نمی کرد ، اگه واقعا انصاف و عدالتی درکار بود باید یک هیات بی طرف با ترکیبی از سلایق مختلف سیاسی و نهادهای مسئول تشکیل می شد و در زمان کافی مشکلات و موارد اعتراض و تخلف  رو که حقیقتاً ریشه ای و تاثیر گذار و اتفاقاً " طبق همین قانون " هم بودند بررسی می کرد که چون نیست گفتنش هیچ فایده ای نداره و بهتره بیش از این خودمون رو خسته نکنیم ... واگذارشون می کنیم به خدا .  

آرا ء خاموش

ما در این دوره شاهد مشارکت 85 درصدی بودیم ، در بقیه دوره های انتخابات ریاست جمهوری و مجلس مشارکت بین 50 تا 70 درصد متغیر بوده یعنی ما با افزایش حدود بیست درصدی مواجه بودیم ، بالطبع کسی که رای نمی ده و کمتر به صحنه اومده ( اونم با توجه به تبلیغات گسترده در ایران از دو سه ماه قبل انتخابات ) موافق سیستم حاکم نیست و رویکرد اعتراضی داره و این طور نیست که بخاطر گل روی احمدی نژاد اومده و رای داده !!

اون چه که من خودم به شخصه دیدم و شنیدم رویکرد آرای خاموش حداقل دو یا سه به یک به نفع موسوی بود ، حتی چند نفری رو سراغ دارم که دفعه پیش به احمدی نژاد رای دادن اما این بار رای شون موسوی بود حالا چطور رای احمدی نژاد با این شرایط زد بالا عجیباً غریبا !!!

مهندس موسوی

شاید در نگاه اول به نظر بیاد که مهندس موسوی در مقابل قانون و نظام و همه چیز ایستاده و می گه حرف حرف خودم ! و یه عده دلسوز هم که تا دیروز در مقابل انواع و اقسام قانون شکنی و دور زدن قانون سکوت کرده بودند اومدن و به قانون گرایی دعوتش می کنند !

ولی دوستان بیایید خودتون رو جای مهندس موسوی بگذارین و انصاف داشته باشین ، روز انتخابات ساعت چهار بعداز ظهر می آن بهش می گن می خوان نتیجه رو 19 به 14 اعلام کنند که جلوشون می ایسته ، نصفه شب از داخل وزارت کشور بهش زنگ می زنند که نتیجه به نفع تو هستش و اون بنده خدا بیانیه پیروزی می ده و کنفرانس مطبوعاتی برگزار می کنه !!

 یک ساعت بعد برطبق آخرین برگ نوشت فاتح یکی از اعضای ستادش که تا الان تکذیب هم نشده از بیت رهبری بهش پیغام می دن که انتخابات یک مرحله ای و به نفع احمدی نژاده و فرداش هم اون رای رو اعلام می کنند  . من و شما هم بودیم چه حالی بهمون دست می داد؟!!

مهندس موسوی این حق رو داره که به خیلی موارد معترض باشه ، چه مسائل مربوط به قبل انتخابات ، چه مناظرات و این عملکرد ناعادلانه و یک طرفه صدا و سیما چه قبل انتخابات چه الان که حتی برای همین 13 میلیون هم ارزشی قائل نیست که از نماینده های این طرف هم در برنامه هاش دعوت کنه و کاملا یک طرفه و غیر منصفانه داره عمل می کنه و اگه این صداها رو پوشش می داد  و مردم می دیدند که حرف اونها هم داره زده می شه این اتفاقات رخ نمی داد و کسی به خیابون نمی اومد .

و چه مسائل فنی و تخصصی مربوط به رای گیری که توسط دو وزیر سابق کشور که نماینده های مهندس موسوی  هستند که اعلام شده و ترتیبی داده نشده ، حتی با محسن رضایی مظلوم هم همکاری نشد و مجبور شد انصراف بده .. به هر حال اینها خودشون دستشون قبلاً تو کار بوده و می دونند چه خبره .

ولی مهندس موسوی هم باید با توجه به جمیع جهات پیام هایی رو که به شکل غیر مستقیم و غیر مستقیم براش فرستادند درک کنه ، با کمی تامل تا آخرش رو همه مون می گیریم .

 و بدونه که برای اینها فرقی نمی کنه مهندس موسوی بیست میلیون رای داشته باشه یا سی میلیون یا حتی چهل میلیون ! موضوع اینجاست که اینها دوست ندارند مهندس موسوی رئیس جمهور باشه و مهندس هم اگه رئیس جمهور باشه اینها به رای اش نگاه نمی کنند و مثل دوران خاتمی شروع به کارشکنی می کنند و نمی ذارند کار کنه و این وسط چیزی که ضرر می کنه کشوره و مردم .

اینها کسی مثل احمدی نژاد می خوان که حرفهاشون رو از طریق اون بزنند و کمترین هجمه به خودشون وارد بشه و هر چی خسارت و تاوان و حمله  هست به اون بنده خدا وارد بشه و اگه جایی هم چپ رفت بلافاصله با دو تا تذکر محکم ، قاطع و شدید حالش رو بگیرند و سرجاش بنشوننش .

 پس بهتره مهندس موسوی که خودش درون این سیستم بوده و کار کرده اینها رو درک کنه و بکشه کنار چون اگه حقی هم باشه با این سیستم صداش به هیچ جا نمی رسه و بلافاصله از طریق صدا و سیمای در اختیار آقایون و عوام فریبی خنثی می شه و مثل حالا یه چیزی هم بدهکار می کننش !!

مهندس موسوی از علی ( ع ) که دیگه بالاتر نیست؟ اون بزرگوار که معصوم هم بود و از جانب خود خدا هم تایید شده بود برای مصلحت اسلام از حق مسلم اش که واضح تر از قضیه مهندس موسوی هم بود  گذشت و سکوت کرد مهندس موسوی  هم  همون طور که بعضی مراجع براش پیام دادند باید اینها رو به خدا و جد بزرگوارش واگذار کنه و بدونه که دیر یا زود هم جوابشون رو خواهند داد ، همه ما می دونیم که اگه از اول تا آخر روند سالمی در جریان بود نتیجه غیر از این بود ولی حتما صلاح خدا در این نبوده و به این وسیله خواسته بار گناه آقایون رو سنگین تر کنه .

مهندس موسوی با به صحنه اومدنش کاری کرد که نظیر نداشت ، من تا حالا این قدر شور و اشتیاق و امید در نسل جوان و حتی مردم ندیده بودم ! تبلیغات انتخاباتی یک جشن واقعی بود و مردم و بویژه نسل جوان رو با امام و شهدا و نظام آشتی داد و مهندس موسوی به عنوان کسی که جوانان بوی امام و شهدا رو ازش استشمام می کردند ( و مثل بعضی ها که اون موقع هیچ کاره بودند و حالا مدافع اسلام و امام و نظام شدند نبود و در متن امور کشور و جنگ در سخت ترین شرایط بود ) سمبل این آشتی و اعتماد ملی بویژه از جانب جوانان نسل امروز بود که بعضاً توسط متحجرین و تندروهای به اصطلاح مذهبی با بدترین الفاظ مثل سوسول و قرتی هم خطاب می شدند ... در صورتی که این یه موهبت الهی و سیاسی بود .

حتی رهبری هم در نماز جمعه به این موضوع اشاره کردند که همین جوانان رو با این تیپ و قیافه ها که می بینیم همین ها هستند که در مراسم های شب قدر و نماز عید فطر و...  حضور پرشوری دارند ، اینها هم فرزندان همین مملکت و مردم هستند و مسلمان ولی باید دید که چی باعث شده این قدر از اسلام و نظام فاصله بگیرند ؟ عملکرد بعضی ها بنام اسلام  !!

 ولی افسوس که تنگ نظران نتونستند ببینند و نظام هم نتونست از این موقعیت طلایی بهترین استفاده رو کنه که مطمئن باشین نتیجه اش رو تو انتخابات های بعدی و درصد پایین مشارکت خواهیم دید .

مهندس موسوی عزیز ! واگذارشون کن به خدا و جدت

 

مناظره رضایی و موسوی

بدون شک بهترین , عالمانه ترین و متین ترین مناظره ها بود جوری که مجری که کاملا مشخص بود اوامر گروه سیاسی حاکم در صدا و سیما رو اجرا می کنه ( که با اون قضیه من درآوردی  کاندیدای غایب در نهایت وقت احمدی نژاد رو برخلاف قرعه کشی زیاد کردند اونم در بهترین زمان  ) آخرش گفت که مناظره خوبی بود ، برنامه محور و کارشناسی .

واقعا همون موقع هر انسان عاقل و باسواد و منصفی بود بخوبی می تونست تفاوت اینها با احمدی نژاد رو درک کنه و اینکه چرا امام این قدر به این دو اعتقاد و اعتماد داشت ، ای کاش یکی شون رئیس جمهور می شد و هر موقع هم که یادم می افته اشک تو چشمهام جمع می شه .... معنی اصلح یعنی چی ؟!!

 

حداد عادل

جناب حداد عادل در میدون ولیعصر سخنرانی کردند و فرمودند که نامزدها از رفتار ایشون در ده سال پیش الگو بگیرند که موقع انتخابات مجلس ششم اعتراض نکردند ! و بعدش هم که مثل بقیه همفکران خودشون مشمول لطف رسانه به اصطلاح ملی قرار گرفتند و دعوت شدند و برنامه شون بازپخش هم شد ! گفتند که ابطال انتخابات اصلا معنی نداره !

انگار ایشون یادشون رفته که در انتخابات مجلس ششم ( 29 بهمن 78 ) جزو سی نفر تهران قرار نگرفتند ( آقای احمدی نژاد هم که هشتادم یا نودم شد هم چند بار اعتراض کرد ! که حالا جور دیگری به معترضین نصیحت می فرمایند ) چه اعتراض هایی که نکردند و در نهایت شورای نگهبان هم برای اینکه نفر سی ام که جزو ملی مذهبی ها بود ( علیرضا رجایی ) نره مجلس و شدیداً با وزارت کشور دوره اصلاحات چپ افتاده بود هفتصد هزار رای مردم رو باطل کرد و همین آقا رفت مجلس ششم شد رئیس فراکسیون اقلیت و دوره بعدی مجلس هم رئیس مجلس شد ! حالا ایشون یادشون رفته و آلزایمر سیاسی گرفتند بماند !! انصاف کیلویی چند ؟!!

آینده احمدی نژاد

متاسفانه من آینده سیاسی خوبی رو برای رئیس جمهور نمی بینم ، سالی که نکوست از بهارش پیداست .. همین اول کاری هنوز دو هفته از انتخابات نگذشته نزدیک بیست کشته و صدها زخمی و بازداشت فعالان سیاسی (برخلاف اصل  32 همین قانون اساسی ، قابل توجه اونهایی که قانون قانون می کنند !! )  و محدودیت های ارتباطی و اینترنت و .. نوید خوبی رو نمی ده .

با شناختی که از شخصیت آقای احمدی نژاد دارم فکر می کنم این چهارسال پیش رو ( حداکثر چهارسال که امیدوارم به چهارسال نکشه  ) با چهار سال قبل تفاوت هایی داشته باشه . آقای احمدی نژاد به احتمال زیاد تحت تاثیر این رای 24 میلیونی و رکورد شکنی که به لطف دوستان قدیم و جدید حاصل شد قرار خواهد گرفت و شاید غرور فرا بگیرتش و بیشتر از پیش با مجلس و رئیس مجلس و نهادها و حتی بالاتر دچار تنش و حاشیه بشه و بیشتر از قبل تذکر بگیره ... در همین چهارماه اول 88 فقط دوتا تذکر علنی شدید از رهبری گرفته .  

در تشکیل کابینه هم آقای احمدی نژاد اخلاق خاصی داره ، عده ای رو خیلی قبول داره و تحت هر شرایطی ( حتی مخالفت علما و رهبری و مجلس ) اینها رو به هر شکل که شده حفظ می کنه ( مشایی ، محصولی ، کردان ،  ثمره هاشمی ، سعیدلو ، علی آبادی ، بذرپاش ، علی احمدی  و .. ) و دور و بر خودش نگه می داره اما در عوض با افراد قوی و خوش فکر که مدیرانی قوی و مورد تایید نظام و رهبری هم هستند ( دانش جعفری ، مظاهری ، شیبانی ، وزیری هامانه ، منطقی و ... ) خیلی مشکل داره و تجربه نشون داده حتی اگه از این تیپ افراد رو بالاجبار قبول کنه در نهایت نمی تونه باهاشون کار کنه و یکی یکی کنارشون می گذاره .

متاسفانه از اون جایی که دید سیاسی مردم ( بویژه عوام و روستاها ) پایینه و فقط یک نفر رو می بینند و به یک نفر رای می دن و به حزب رای نمی دیم این مشکلات هست ، در صورتی که اطرافیان شخص خیلی مهم تر از خود شخص هستند . رئیس جمهور یک نفره و از بالا تحت کنترل رهبری و از عرض تحت کنترل مجلس و حتی قوه قضاییه هستش و خیلی نمی گذارند مانور بده و اون جاهایی که لازمه جلوش رو می گیرند ولی اطرافیان دستشون باز تره . همون طور که اشرافی گری برای خاندان فلان بده برای دور و بری های سیاسی و کاری  آقای احمدی نژاد هم بده!!

آقای احمدی نژاد باید فریب این بیست و چهار میلیون رای رو نخوره و خیلی حواسش جمع باشه ، همون هایی که آوردنش این قدر قدرت دارند که براحتی هم ببرنش . همین ها بودند که در انتخابات گذشته در عرض دوساعت کروبی رو پایین کشیدند و کاری کردند که حتی دور دوم هم نره ! و همین ها بودند که برای خراب کردن خاتمی و اصلاحات کاری کردند که این دوره حتما رکورد خاتمی توسط فردی مثل احمدی نژاد شکسته بشه تا حسابی از اصلاحات زهر چشم بگیرند .

آقای احمدی نژاد باید بیش از پیش به نخبگان ( از همه اقشار )  توجه کنه و زبون اونها رو هم متوجه بشه و این شکاف موجود رو ترمیم کنه ، این ابداً افتخار نیست که رئیس جمهور بین قشر تحصیلکرده و روشنفکر و باسواد جامعه خیلی طرفدار و پایگاهی نداره و از طرفی در شهرهای استراتژیکی مثل پایتخت ( تهران ) ، کلان شهرها و جاهایی مثل سیستان و بلوچستان و حتی کردستان و خوزستان خیلی پایگاه مستحکمی نداره و این خیلی خطرناکه و یه آفت سیاسیه  ... زمانی که یه جماعت یکی دو میلیونی تو پایتخت کاملاً خودجوش و بدون امکانات دولتی و تبلیغات وسیع دولتی به نشانه اعتراض راه می افتند یه زنگ خطره ، آقایون باید حساب کار دستشون بیاد .

متاسفانه آقای احمدی نژاد کاریزمای یه شخصیت سیاسی رو به عنوان رئیس جمهور نداره و بعضا در تصمیمات و اظهارات هم مثل یک رئیس جمهور عمل نمی کنه و خیلی سیاست تو کارش و حرفهاش نیست که باور کنید جرقه همه این اختلافات و اتفاقات هم از سخنان احساسی ایشون زده شد و رهبری و علما هم ابراز نارضایتی کردند و همین مایه اختلاف ایشون و قشر تحصیلکرده و روشنفکره ... باید بعد از این خیلی دقت کنه .

واقعیت آرا ء  

اگه بپذیریم که نتیجه اعلام شده رسمی واقعیت داره با توجه به نتایج ریزی که منتشر شده  این طور باید تحلیل کنیم که بخش اعظمی از آرای آقای احمدی نژاد در مناطق دورافتاده و شهرستان ها و روستاها بوده و در کلان شهرها هم بیشتر آراش بخاطر همون افشاگری معروف بود که خلاف شرع و اخلاق و قانون انتخابات و کاملا موثر در نتیجه و یک طرفه بود و رسانه به اصطلاح ملی هم با بی عدالتی ها و ناجوانمردی های خودش به این قضیه کمک کرد .

این کار باعث شد رای یه عده لُمپن که نه اخلاق حالیشونه نه قانون نه شرع و صرف حرف بقالهای سر کوچه و خاله زنکها براحتی مسئولین باسابقه و مورد تایید رهبری رو دزد می دونند که هیچ جاهم ثابت نشده و صرفا شب انتخابات بواسطه احساس خطر از کاهش آرا بیان شد به طرف احمدی نژاد جلب بشه ... این خلاف اخلاق و شرع و قانون بود و این جوری رای جمع کردن خیلی شیوه ناپسند و پستی هستش ولی افسوس و وای و صد وای بر این جامعه که این طوری نکوهش که نکرد هیچ کف هم زد ! باعث تاسفه که حتی قشری که خودش رو مذهبی هم می دونه با اونها همراهی کرد حالا کجای دین و مذهب چنین چیزی تایید شده ( که حتی رهبری و علما هم تایید نکردند و واکنش نشون دادند ) من موندم !!  

یکسری کمکهای دولتی و افزایش حقوق هایی که یک سال بود همین " قانون " گفته بود باید اجرا بشه اما آقایون به بهانه های مختلف سرباز می زدند و حتی با مجلس هم چند بار به مشکل برخوردند در شب انتخابات در جلب شدن رای عوام به احمدی نژاد موثر بود و البته از رای تندروهای سنتی - مذهبی و رای بازهم عوامی که به شکل سنتی  اعتقاد دارند رئیس جمهور برای یه دوره دیگه هم باید انتخاب بشه و " رفتار انتخاباتی " اینچنینی دارند همه و همه دست به دست هم داد تا فریاد قشر تحصیلکرده ، روشنفکر و باسواد و آگاه جامعه که از نظر کمی کمتر از این جمعیت رای دهنده هستند به جایی نرسه و چهار سال دیگه باید خون دل بخوریم و منتظر یه معجزه باشیم تا شاید فرجی بشه .

آقای هاشمی و عربستان

آقای احمدی نژاد تو مناظره با مهندس موسوی گفت که اوایل ریاست جمهوری اش آقای هاشمی به پادشاه عربستان ( ملک عبدالله ) پیام داده که ما دولت رو 6 ماهه سرنگون می کنیم !! آقای هاشمی فرداش تو حرم امام به احمدی نژاد گفته بود من هرگز پیامی برای پادشاه عربستان نفرستادم و به نظر منم درست می گه ، این از همون توهمات خاص رئیس جمهور مهرورزه که بر اساس یکسری اطلاعات غلط ایجاد شده .

آقای هاشمی اولا از نظر مقام  رسمی در موقعیتی نیست که برای پادشاه عربستان پیام بفرسته و بعدش هم به نظر من اگه کاری رو بخواد انجام بده حتما انجام می ده . البته تا جایی که یادم می آد اون موقع از طرف ایران پیامی به ملک عبدالله فرستاده شد که بعد کلی جستجو تو اینترنت هم بهش رسیدم ( اینجا رو ببینید ) که البته یک سال و نیم بعد شروع دوره احمدی نژاد بوده و این طور هم نبوده که زمین زدن دولت به عربستان اعلام شده باشه ! من خودم احتمال می دم بخاطر مسائلی که بعد احمدی نژاد در مورد شاهزاده بندر بن سلطان ( ولیعهد 60 ساله عربستان ) بوجود اومد و ناراحتی ملک عبدالله رو سبب شد ( من این طور شنیدم ، اطلاع دقیق ندارم ) از طرف بزرگانی که معمولا کم این ور و اون ور پیام می فرستند پیامی فرستاده شد که شما با ما طرف هستین و ... بازم می گم الله اعلم !

تاریخ

اگه اهل مطالعه تاریخ باشین (چه تاریخ ایران و چه تاریخ اسلام ) بین اوضاع فعلی و تاریخ شباهت های فراوانی رو می تونین پیدا کنین . مسائلی که بعد فوت پیامبر اسلام ( ص ) پیش اومد و سر بر آوردن عده ای که تا پیامبر ( ص ) زنده بود جرات ابراز وجود نداشتند و کارهایی بنام اسلام انجام دادند که جز خدشه دار کردن وجه نورانی اسلام در اذهان عمومی و انحرافات نتیجه ای نداشت ، مظلومیت علی ( ع ) و سکوت بیست و پنج ساله اش و ضایع شدن حق مسلم اش ، ایجاد تصویر بد و مخدوش  از علی ( ع ) در اذهان عمومی تا زمانی که بر منبرها لعن علی ( ع ) و فرزندان پاکش رسم بود !! و بعد ضربت خوردن  در محراب که منجر به شهادت شد  هم که بعضی ها با تعجب می پرسیدند مگر علی ( ع ) نماز می خواند ؟!!!!!!!!!

در تاریخ ایران هم دستگیری های گسترده فعالان سیاسی ، محدود کردن اطلاع رسانی و امنیتی کردن فضا ، آشوبگر و خارجی خواندن معترضین ( و نه اغتشاشگران ) و وارونه و یک طرفه و چاپلوسانه اطلاع رسانی کردن و ... همه مواردی هستند که اگه قرار بود نتیجه داشته باشه برای همون ها نتیجه بخش بود .

در پایان هم توجه شما رو به خطبه ای  از امام علی ( ع ) که خیلی پر معنی و جالبه جلب می کنم  :

" به خدا قسم اشتباه می کنید ، معاویه از من زیرکتر نیست ، او دغلباز است ، فاسق است ، من نمی خواهم دغلبازی کنم ، من نمی خواهم از جاده حقیقت منحرف شوم ، فسق و فجور مرتکب شوم . اگر نبود که خدای تبارک و تعالی دغلبازی را دشمن می دارد ، آنوقت می دیدید که زرنگترین مردم دنیا علی است . دغلبازی فسق است ، فجور است و این گونه فجورها کفر است و من می دانم که هر فریبکاری در قیامت محشور می شود در حالی که یک پرچمی دارد ( مقصود اینه که فریب خوردگان هم زیر پرچم فریب دهنده هستند )  "