به نام خدا

دوشنبه دوم آذرماه 88

* ببخشین ، می دونم قرار بود جمعه مطلب منتشر بشه اما با توجه به اتفاق امروز ترجیح دادم مطلب رو الان بذارم .

اگه از اون علاقه ای که به روزهای پنجشنبه دارم بگذریم یکی از دلایلی که سالهاست سعی می کنم مطالب آماده شده رو "  آخرهفته ها و تعطیلات "  تو وبلاگ منتشر کنم اینه که فکر می کردم به طور طبیعی مردم در تعطیلات وقت بیشتری برای مطالعه و اومدن تو اینترنت دارند و این طوری راحت ترند .

اما با توجه به آمارهای وبلاگ  متوجه نکته جالبی شدم ! تقریبا ً همیشه بیشترین بازدید از این وبلاگ که بیشترش هم مربوط به ایرانه! روزهای شنبه و بخصوص صبح هاست !!!

 می دونید من خودم چی فکر می کنم ؟ نمی دونم درسته یا نه اما فکر می کنم و حدس می زنم  ملت شنبه ها صبح احتمالا یا از سایت دانشگاه یا از کامپیوتر اداره و شرکت شون وارد وبلاگ می شن !! به هر حال هم سرعتش بالاست و هم  مفته دیگه ! شاید هم علت های دیگه ای داشته باشه که به ذهن منی که تو تعطیلات خیلی اهل سفر و گردش و این چیزها نیستم  نمی رسه ولی واقعا هرچی فکر می کنم که دلیل بیشترین بازدید تو روزهای شنبه اونم از ایران و صبح ها چیه جز اون چه که بالا گفتم چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه ! اگه غیر اینه شما کمک کنید !!  

_____________________________________________________________________________________

مدتها بود که خیلی دلم می خواست به زیارت آقا امام رضا ( ع ) برم ، خیلی وقته که نرفتم یا بهتر بگم نشده برم . بالاخره چون شرایط فراهم شد بلیت هواپیما گرفتم که صبح زود برم و عصر برگردم و تو این مدت هم فقط تو حرم باشم و دعا و زیارت بخونم .

امروز صبح زود پرواز داشتم ، نماز صبح رو تو نمازخونه سالن ترانزیت فرودگاه مهرآباد خوندم و بعد نماز برای سوار شدن به طرف هواپیما رفتیم ، هواپیما توپولوف 154 برای شرکت  ایران ایرتور بود ، از نظر Take Off مشکلی نداشت و خوب Take Off کرد و حدود یک ربعی هم رفت ولی یه جورایی که برای همه مسافران قابل حس بود ( بخصوص امثال ما که قبلاً با ایرباس و بوئینگ هم مسافرت داشتند ) هواپیما حالت عادی نداشت ، خیلی ارتفاع نمی گرفت و تکون های غیر طبیعی می خورد و صداهای عجیب غریبی شنیده می شد و رفت و آمدهای مهمانداران به کابین خلبان هم مشکوک و غیر طبیعی بود ولی سعی می کردند با لبخند نشون بدن که مشکل خاصی نیست و مردم نگران هم که سوال می کردند همین طوری جواب می دادند .

تا اینکه بالاخره خلبان اعلام کرد که هواپیما دچار نقص فنی شده و باید به فرودگاه مهرآباد برگردیم ! در میون ترس و نگرانی و وحشت مسافران با هر بدبختی بود تو فرودگاه مهرآباد Landing کردیم ! مهندس های روسی اومدن تو هواپیما و رفتند تو کابین خلبان و صحبت کردند و قضیه رو بررسی کردند ، مهمانداران هم تا درهای هواپیما باز بشه صبحانه رو آوردند تا سر و صدای مسافران که بعضی هاشون تا مرز سکته هم رفته بودند  یه خورده بخوابه ! بعد هم اعلام کردند که باید کلاً  هواپیما عوض بشه !! ( یه قطعه ای از هواپیما خراب بوده یا گیر داشته ، هواپیمای Stand By هم مثل اینکه همین توپولوف بود !  ) و هرکی نمی خواد بلیت و کارت پروازش رو ارائه کنه تا یادداشت بشه و تو گیت مهر کنسلی بخوره و بره آزانس همه پولش رو بگیره !!

یه عده که ظاهرا چاره ای جز رفتن نداشتند رفتند هواپیمای دیگه و یه عده مثل من هم اومدن تو سالن تا رو بلیتشون مهر بخوره ، من یه خواهشی که از مسئولین محترم دارم اینه که جان هر کسی دوست دارند این هواپیماهای دست چندم روسی رو از ناوگان خارج کنند !! و تا اون موقع  مسئولین ارشدی هم که ادعای در میون مردم بودن و مردمی بودن  و علی وار زندگی کردن رو دارند عوض سوار شدن به هواپیمای لوکس  تشریفاتی حداقل چند بار سوار همین توپولف بشن تا بیشتر لذت با مردم بودن و احساس با مردم بودن رو بچشند !!

خلاصه خدارو شکر که عمرمون به دنیا بود و بخیر گذشت ، فکر کنم مصلحتی در کار بود که نریم  ولی  ان شالله در یک فرصت مناسب زیارت آقا امام رضا ( ع ) برامون فراهم بشه .

پی نوشت : اینکه بعضی سایتها و خبرگزاری ها نوشتند ما ساعت 7 صبح نزدیک فرودگاه شهید هاشمی نژاد  مشهد بودیم ! بودیم بعیده صحت داشته باشه چون از موقع Take Off تا اعلام نقص فنی حداکثر یه ربع بیست دقیقه طول کشید و اول پرواز مدت زمان پرواز یک ساعت و ربع اعلام شد ، معمولا رسم هم بر اینه که بعد Take Off زمانی که حالت عادی برقرار می شه پذیرایی شروع می شه که چنین کاری چون هواپیما بعد Take off حالت عادی نداشت تا زمان Landing انجام نشد . این گفته سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری هم که هواپیما بعد از رفع نقص فنی پرواز کرد هم دروغ محضه !! بعد نشستن هواپیما و سایر داستان ها که گفتم اول خلبان و کمک خلبان و مهندس پرواز وسایلشون رو برداشتند و رفتند برای هواپیمای دیگه آخر سر هم مهمانداران هواپیما رو تخلیه کردند و پرواز با هواپیمای دیگه ای انجام شده نه همین هواپیما !! داخل هواپیما این قدر ریخته واریخته و آشفته بود که نمی تونستند حالا حالاها جمعش کنند !! ولی بازم خدا پدر خلبان عابدی رو بیامرزه که موقع متوجه شدن نقص فنی بهترین تصمیم رو گرفت و آرتیست بازی در نیاورد و ریسک نکرد .

 

 

 

بعد از علم کردن سبزپوش بودن پیروان دجال با سر و ته زدن و تحریف حدیثی که قبلا شرح کاملش رو دادم و البته  همون جا هم توضیح دادم بحث راجع به خود دجال مفصله و ما اون موقع هدفمون فقط بیان کامل حدیث تحریف شده  و بعضی روایات مربوطه بود  امروز از " سبزهای اموی "  و " سبزپوش بودن بنی امیه " می شنویم !

 البته کاملا مشخصه که چه کسانی با چه اهدافی قصد دارند در زمانی که حکومت معصوم ( ع ) هم نیست در یک اقدام کثیف به رقبای سیاسی شون انگ بزنند و مقدس سازی کنند و  یک طرف رو " حق مطلق " و طرف مقابل رو  " باطل مطلق " جلوه بدن !

  اونم در صورتی که اگه بیشتر دقت کنیم خودشون و کسانی که سنگشون رو به سینه می زنند همه جوره بیشتر لایق این شبیه سازی های کاذب البته از نوع باطلش ! برخلاف اون چه که توهم خود متدین پنداری ! دارند هستند که البته من معتقدم این نهایت ضعف و پَستی این عده رو می رسونه که کم آوردن و به چنین کارهایی متوسل شدند و چنین سو ء استفاده هایی در مسائل و رقابت های سیاسی از جانب هر کس که باشه مذمومه و می بینید حتی علما و مراجع بزرگ ما هم محلی از اعراب برای این حرفها و توهمات قائل نیستند .

ما تو این دوره زمونه ابن ملجم و  معاویه و عمر و عاص و ... داریم منتها تشخیصش با من و شما نیست که براحتی بیاییم چون کسی رو قبول نداریم و با کسی مخالفیم  چنین انگ هایی بهش بچسبونیم ! ولی اون چیزی که داریم می بینیم اینه که بقول حضرت آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید ، در آخرالزمان جای معروف و منکر عوض می شه که امروز بخوبی داریم مشاهده اش هم می کنیم !! یکسری دزد و متحجر ، فاسد ، دروغگو و بی لیاقت  از طرف ذهن های متوهم و سطحی نگر و کم اطلاع   که خودشون رو " مذهبی " و متدین صفر کیلومتر و انقلابی  هم می دونند شدند " حافظ اسلام و انقلاب و نظام"  و یاران واقعی و راستین و با سابقه  نظام و امام و انقلاب شدند منافق !! واقعا هم جاها عوض شده !!

جالب اینجاست که اگه عزیزان  تاریخ اسلام رو مطالعه کرده باشند می بینند که خوارج و ابن ملجم و معاویه و عمرو عاص و از این دست افراد رو که امروز مثل چماق تو سر مخالفانشون می زنند و شبیه سازی می کنند جملگی مخصوصاً خوارج حداقل  از نظر ظاهری و ادعایی جزو  مسلمانان خفن ! و چیزی شبیه خود این عزیزان بودند ! ولی این عزیزان اعضای جنبش سبز رو که متدین و مومن نمی دونند ؟!!!

 

اما در مورد تازه ترین سوژه سازی این عده من نظر استاد مرحوم دکتر سید جعفر شهیدی که از اساتید بزرگ تاریخ و علوم اسلامی و انسانی بودند و خدا ان شالله رحمتشون کنه رو می گم ، ایشون در کتاب تاریخ تحلیلی اسلام ، چاپ مرکز نشر دانشگاهی که اتفاقاً جدیدترین و آخرین چاپ کتاب هم هست در صفحه 269 کتاب این قضیه سبز پوش بودن بنی اُمیه رو فاقد اساس تاریخی دونستند .

من همون طور که قبلا هم گفتم با توجه به بافت غالب سنتی – مذهبی جامعه که درکشون از اسلام بالاتر از .... و .... نیست و نگرشی سطحی و ظاهربینانه و نه عمیق از دین دارند و  قداست رنگ سبز به لحاظ دینی  در پیش این عده سطحی نگر  که " حزب الهی "  و" مذهبی "  هم خونده می شن و خودشون رو این چنین می دونند ، خیلی با این کار برای نماد تبلیغات انتخاباتی موافق نبودم و اون رو مثل فیلم دوم موسوی و خانم معتمد آریا بیشتر یک ضد تبلیغ می دونستم و می دونم ولی ظاهرا این جنبش سبز بعضی ها رو بدجوری برخلاف اون چه که دوست دارند خودشون رو نشون بدن بهم ریخته و لرزونده !!ان شالله هر چه زودتر یه عده به خودشون بیان و آخرتشون رو که مثل اینجا دیگه مصونیت آهنین قضایی نیست و در دادگاه واقعی عدل الهی هر کس باید بدون زد و بند و پارتی و ملاحظه و تعارف جوابگو باشه فدای دوروز دنیاشون نکنند .   

_____________________________________________________________________________________

 

از عجایب روزگار ما اینه که کسی بیاد با شعار " ساده زیستی "  ، " مبارزه با فساد  " ، "  مبارزه با اشرافی گری " و ایجاد جنگ روانی و تهمت و سوار شدن بر موج شایعات قدیمی و رایج  این جامعه احساسی و فاقد اخلاق اسلامی و از کوفه بدتر  و سو ء استفاده از بدنامی بعضی ها حتی رای مخالفان نظام رو هم بتونه جمع کنه ( بقول آقای مشایی ، احمدی نژاد خالص فقط 5 میلیون رای داره ، 20 میلیون بقیه مخالفان و معترضان به 30 سال گذشته نظام هستند !!!)  و بعدش مدیران سطح بالای دولتش در فساد و جعل و بدست آوردن ثروت نامشروع صد و هشتاد درجه بدتر از بقیه باشند و روی خاندان فلان رو هم سفید کرده باشند !!

و جالب تر و طنزتر از همه این که یکی از همین میلیاردرها بیاد بشه وزیر رفاه و تامین اجتماعی ! که همه سر و کارش با بهزیستی و تامین اجتماعی و مستمری بگیران و بازنشستگان و اقشار سطح پایین جامعه ست !! به نظر من حتی اگه چنین کسی از راه حلال هم ثروتمند شده باشه ( که اگه واقعا در عرض دوسال بدون گرفتن وام و بقیه کارهای اقتصادی معمول میلیاردر شده باشه نخبه و آدم استثناییه و باید مجسمه اش رو ساخت ! ) بازم مطابق اون چه که عقل و منطق می گه و بنیانگذار جمهوری اسلامی هم چه در صحبتها و چه در وصیت نامه اش درباره مسئولین  تاکید کرده نمی تونه گزینه مناسبی برای چنین دولت و رئیس دولتی با چنین شعارهای عوام پسندی و زیبا ولی در حد همون شعار  باشه ، چه برسه به وزارت رفاه و تامین اجتماعی با این ماموریت و شرح وظایف !!

واقعا اگه الان بنیانگذار جمهوری اسلامی در قید حیات بود و می دید یه میلیاردر وزیر رفاه مملکت شده و امور قشر متوسط به پایین جامعه دستش افتاده چی می گفت ؟!!!

____________________________________________________________________________________

 

با توجه به اینکه چند سالیه از واژه زیبا و قشنگ " عدالت " بدجوری سو ء استفاده شعاری و تبلیغاتی شده و به همین وسیله بعضی ها تونستند یه فضای روانی بدی برای مقاصد خودشون  ایجاد کنند و خودشون رو در حد نجات دهنده و منجی و عدالت گستر در یک طرف و کل نظام رو یک طرف قرار بدن و با همین شعارها و لفاظی ها  هم تونستند مردم عامی و سطحی نگر  رو به خودشون  جلب کنند ،  بدون تعارف من از مقام رهبری خیلی ممنونم که در شهریورماه حرف آخر و حرف دل من یکی رو زد و در دیدار با اعضای دولت چنین گفت :

" البته در مورد عدالت - عدالت خیلى مسئله‏ى مهمى است - ما حرفهاى زیادى عرض کرده‏ایم و در ذهن هست. حالا این جمله را عرض بکنیم. عدالت را اولاً باید تعریف کنید - به نظرم من این را جداگانه هم اینجا نوشته باشم - و مشخص کنید که این عدالتى که میخواهیم به آن برسیم، چیست. اولاً عدالت فقط عدالت در مسائل اقتصادى نیست، یک بخش عمده‏اش مسئله‏ى اقتصاد است. در قضاوتها، در داورى‏ها، در نگاه‏ها، در نظرها، در اظهارات، در موضعگیرى‏ها، همه بایستى شاخص عدالت را در نظر داشته باشیم "

همین هم برای ما روشن بشه بسه ! از قدیم گفتند با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمی شه ! منتها بعضی ها بلدند حرفهای قشنگ بزنند و با لفاظی کارشون رو جلو ببرند و توجه عوام رو جلب کنند اما در عمل یا خراب کاری می کنند یا حداکثرش اینه که هیچ کاری نمی کنند !! متاسفانه بعضی ها از مسئولیت و ریاست فقط سخنرانی کردنش رو خوب بلدند و یاد گرفتند !!

 

 

 

لحظه تحویل سال 1389 هجری شمسی : شنبه 29 اسفند 1388 هجری شمسی ساعت 21 و 2 دقیقه و 13 ثانیه.

 

چند وقتیه عادت کردم بجای استفاده  قند و شکر که حتما می دونید قندهای مصنوعی هستند که ضررهای زیادی هم دارند  با همون یکی دو استکان چایی که در طول 24 ساعت مصرف می کنم  یکی دو قاشق مرباخوری عسل قاطی می کنم و می خورم که نه تنها مضر نیست بلکه بسیار مفید هم هست و قند طبیعی بی ضرری داره که  حتی دیابتی ها هم می تونند ازش استفاده کنند .

عسل به " نوشابه انبیا ء " هم معروفه و جالبه بدونید خراب شدنی نیست که نیست ! زنبور عسل بعد تهیه عسل بهش یه ماده ضد عفونی کننده به اسم " اسید فرمیک "  اضافه می کنه ( علاوه بر اون ماده ضد میکروبی که به طور معمول تو بیشتر عسل ها وجود داره ) که باعث می شه فاسد نشه ، تو مقبره فراعنه مصر بعد از هزاران سال عسل هایی پیدا کردند که سالم مونده بودن .

عسل ماده غذایی کاملی هستش که برای درمان بسیاری از بیماریها و امراض و شاید بگم همشون ! توصیه می شه و حتی  از پیامبر ( ص ) حدیث روایت شده که " عسل هزار و یک خاصیت دارد و هزار و یک درد را شفا می بخشد " بنابراین من مصرف عسل رو ولو در حد یکی دو قاشق مرباخوری در روز به همه شما عزیزان توصیه می کنم ... مطمئن باشین ضرر نمی کنین .

 

بالاخره بعد از کش و قوس های زیاد ، حاج عزت ضرغامی پاداش خوش خدمتی های این چند ماهه اش رو گرفت و برای پنج سال دیگه فرصت پیدا کرد در رسانه " میلی " این چند وقته یک طرف رو همچنان به عرش اعلی ببره و یک طرف رو با خاک یکسان کنه ! فقط دعا می کنم حداقل در این فرصتی که داره کمی هم به فکر آخرتش باشه و این امانت ملی رو این طور در خدمت اهداف و امیال یک باند و عده خاص قرار نده ... ان شالله

 

 

درباره روز ظهور موفور السرور امام زمان ( روحی فداه ) لازمه یه نکته ای رو بهتون بگم ، با تبلیغاتی که از صدا و سیمای دولتی ایران و حرفهایی که از این ور و اون ور شنیدین احتمالا باید فکر کنین امام زمان ( عج ) روز جمعه ظهور خواهند کرد اما باید خدمتتون عرض کنم که بر اساس روایات متعدد و معتبر  ، خود ظهور روز شنبه دهم محرم در  یکی از سالهای فرد هجری قمری( از امام صادق(ع) نقل شده است که فرمودند: " حضرت جز در سال فرد مانند یک، سه، پنج، هفت یا نُه قیام نمی‌کند " اعلام الوری، ص428)  خواهد بود و باید این قضیه باز بشه و اطلاع رسانی درست به مردم انجام بشه تا بعداً خدای ناکرده شبهه ای ایجاد نشه و منشا مشکلاتی نشه .  

جالب اینجاست که بدونین این ظهور به احتمال قوی در یکی از ماههای گرم سال هم خواهد بود ، چون در بعضی روایات اومده خواص ایشون شب بر بام خانه ها ( و در بعضی روایات فقط به بستر اشاره شده )  خوابیدند و صبح در مکه هستند که البته با پیشرفت های علمی و بحث هواپیما در امروز خیلی هم دور از ذهن نیست ولی این نافی طی الارض با استفاده ازبعضی  اسماء اعظم الهی هم نیست .

بخش مهمی از یاران با فضیلت اون حضرت در عرض یک شب که شب جمعه باشه ( یا حداکثر تا صبح جمعه ) به مکه وارد خواهند شد و صبح جمعه با اون حضرت در مسجدالحرام بیعت خواهند کرد و ابراز وفاداری خواهند نمود که در روایات مربوط به امام باقر ( ع ) و امام صادق ( ع ) اومده ( بحارالانوار جلد 52 صفحه 368 و بشارت الاسلام صفحه 210 به نقل از دلائل الامامه طبری ) اومده .

و از امام باقر ( ع ) هم روایت شده که فرمودند : " قائم ، روز شنبه که روز عاشوراست روزی که حسین ( ع ) در آن روز به شهادت رسید ظهور می کند " ( بحارالانوار جلد 52 صفحه 285 ) همین طور شیخ طوسی در کتاب تهذیب الاحکام که چهارمین کتاب از کتب اربعه شیعه محسوب می شه ، حدیثی مشابه  از امام باقر(ع)نقل کرده که در اون اعلام شده که ظهور امام زمان(عج) روز شنبه است، روزی که در آن حسین بن علی(ع) کشته شد، کعبه به تصرف او درخواهد آمد.


شیخ صدوق در کتاب کمال الدین و تمام النعمه که منحصراً در مورد امام زمان(عج) تالیف کرده تحت عنوان علامات ظهور امام زمان(عج) از امام باقر(ع) نقل می کنه که:  "خروج قائم در روز شنبه، روز عاشوراست. همان روزی که در آن حسین بن علی(ع) کشته شد."  ( همین حدیث بالا )


شیخ مفید شاگرد شیخ صدوق هم در کتاب الارشاد فی معرفه حجج الله علی العباد در بخش مربوط به علامات ظهور امام زمان(عج)، از امام صادق(ع) نقل کرده که: " گویا می بینم که امام قائم(ع) در روز شنبه دهم محرم در بین رکن و مقام ایستاده، و جبرئیل در سمت راست او فریاد می زند: بیعت برای خدا! شیعیان به سوی او هجوم می آورند و زمین زیر پایشان پیچیده شود تا خدمتش رفته با او بیعت کنند و خدا به وسیله او زمین را از عدل و داد پر کند چنانچه از جور و ظلم پر شده باشد"

متقی هندی در کتاب البرهان فی علامات مهدی آخر زمان(عج)  تقریباً شبیه این حدیث رو از قول امام باقر(ع) آورده و حاجی نوری هم در کتاب کشف الاستار عن وجه الغائب عن الابصار از ابی بصیر از امام صادق(ع) این حدیث رو نقل کرده .

در هفت روایت مطرح شده در کتاب منتخب الاثر فی امام الثانی عشر(ع ) تالیف حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی هم به صراحت روز شنبه روز ظهور اون حضرت ذکر شده . 

درسته که  با این تفاسیر در مجموع روز شنیه قابل اعتماد تره ولی در جریان باشین البته این مسئله با اخبار و دعاهایی ( مثل هذا یوم الجمعه ، و هو یومک المتوقع فیه ظهورک )  که درباره ظهور اون حضرت در روز جمعه هستش منافات نداره  منتها حرف ما اینه روز عاشورا موقع ظهور اون حضرت شنبه خواهد بود نه جمعه که عوام اعتقاد دارند و روز شنبه مصادف دهم محرم یک سال طاق ( فرد ) قمری قیام اون حضرت کامل و رسمی خواهد شد .   

این طور که مشخصه ظهور چند مرحله داره که بعد از جلسه با خواص و یاران در صبح جمعه ، شب بر مکه مسلط خواهند شد و ان شالله شنبه دهم محرم هم اعلام رسمی خواهند کرد ، البته گفته می شه این مطرح بودن بیشتر روز جمعه شاید بخاطر دعاهایی باشه که تو مفاتیح الجنان مرحوم حاج شیخ عباس قمی اومده که چون تفسیر و اطلاع رسانی درستی ازش نشده این تلقی رو ایجاد کرده .

در بعضی اخبار هم اومده که این اتفاقات در نوروز خواهد بود که من دقیقا نمی دونم منظور نوروز ماست یا نوروز به معنی دورش .

 

پی نوشت : همون طور که آقای مشایی با مدرک مهندسی الکترونیک خیلی دوست دارند راجع به مسائل خداشناسی و عرفان و فلسفه صحبت کنند ، منم با مدرک کارشناسی علوم پزشکی به بحث های مذهبی – تاریخی – سیاسی خیلی علاقه مندم !! آخر شبها تا در این زمینه ها مطالعه نکنم اصلاً خوابم نمی بره !!! البته دستی هم در اقتصاد و مدیریت دارم ! ولی در زمینه ادبیات و شعر و هنر با عرض معذرت به اندازه .... هم حالیم نیست !!  و اصلا هیچ وقت علاقه ای به این زمینه ها نداشتم ولی اگه دنبال اونها هم می رفتم خیلی برام یادگیری شون سخت نبود .

 

 

با توجه به اینکه واکسن آنفلوآنزای فصلی تو داروخانه ها با استقبال گسترده ملت همیشه در صحنه مواجه شده و نایاب شده و واکسن های این بیماری آنفلوآنزای A نوع  H1N1 از بلاد کفر و استکبار هنوز به میهن اسلامی  نرسیدن باید به اونهایی که دنبال واکسن معمول فصلی هستند بگم تاثیر ایمنی زایی این واکسن های معمولی و فصلی  در پیشگیری از بیماری جدید فقط 18 % هستش و بس ! هر چند زدنش بهتر از نزدنش بخصوص برای گروه پر خطره که قبلا توضیح دادیم ، ضمن اینکه بهترین زمان واکسیناسیون یعنی اواخر شهریور و مهر هم دیگه گذشته ولی بازم بخصوص برای پر خطرها زدنش هر زمانی بهتر از نزدنشه .

 

خدا ان شالله مرحوم علی کردان رو بیامرزه و با توجه به اون چیزهایی که ازش می دونیم ( و جعل مدرک فقط یکی اش بود )ان شالله  از سر تقصیراتش بگذره که چنین دعایی برای چنین افرادی خیلی واجب تره ، کردان از نظر من چیزی فراتر از یک " گاف دولت نهم "  بود که حامیان متعصب احمدی نژاد مدعی اون هستند .

حالا هم که دستش از دنیا کوتاهه دیگه خودشه و خدا و اعمالش ولی ما هم نباید رگ معروف مرده پرستی مون باد کنه و همه چیز رو نادیده بگیریم و احساسی برخورد کنیم ....  

 ان شالله که توبه کرده باشه و پاک از دنیا رفته باشه و همون مریضی و دو هفته ای که با سختی زنده بود و زجر کشید کفاره گناهانش بوده باشه ولی این خدابیامرز تنها کار مثبتش این بود که  بخوبی وزن و صحت  ادعاهای مذهبی و اخلاقی و انقلابی احمدی نژاد و سلامت دستگاه قضایی و ادعاهای مبتنی بر حکومت اسلامی برپایه  عدل علی بودن بعضی ها رو بخوبی نشون داد .

از قضیه کردان فهمیدیم که درسته که می گن همه در برابر قانون برابرند اما در این نظام بعضی ها برابرترند ! و اگه شما مورد توجه و حمایت یه جاهای خاصی باشی هر چقدر هم که خلاف کنی و چه کوچیک چه بزرگ بازم کاری به کارت ندارند و راحت زندگی و کارت رو می کنی و حتی ارتقا هم ممکنه بگیری !!

باور کنید اگه من و شما  همین خلاف مثلا سبک جعل مدرک رو می کردیم به اشد مجازات محکوم می شدیم و قانون تمام و کمال در موردمون اجرا می شد  اما دیدیم که چقدر نظام و مسئولین ارشد و دستگاه قضایی که ادعاهای اسلام و قانون و عدالت و  تدینشون  .. شون گوش فلک رو پر کرده  با این موضوع جعل مدرک این مرحوم که در مجلس اصولگرا و با رای بالا ( 188 نفر ) هم ثابت شد راحت برخورد کردند و حتی چیزی نمونده بود مطابق رویه این چند ساله جای شاکی و متهم هم عوض بشه !!

در هر صورت بازهم امیدوارم کردان پاک شده باشه خاک شده باشه چون اون دنیا دیگه خبری از این زد و بندها و تعارفات و ملاحظات جناحی و سلیقه ای و اعمال نفوذها  نیست و حقیقتا ً " محکمه عدل الهی " برپاست که تا کوچکترین اعمال انسان ضبط و در قبالش مسئول و پاسخگوست ... خدا ان شالله از سر تقصیرات همه ما بگذره و بعد ما رو ببره .

 

 

هرکس نان خور او کم است ، یکی از دو آسایش او فراهم است ( از سخنان گهربار حضرت علی علیه السلام )