فکسوفنادین

به نام خدا

اول از همه که روز پدر و میلاد حضرت علی ( ع ) مبارک باشه ،تو مطلب امروز می خوام یه نکته ای رو راجع به یک آنتی هیستامین جدید بگم ، اسم این آنتی هیستامین فکسوفنادین هستش .

از حضرت علی ( ع ) که امروز میلاد با برکت ایشون هم هست حدیثی داریم با این مضمون که " هرچه که برای خودت می پسندی برای دیگران هم بپسند و هرچه که برای خودت نمی پسندی برای دیگران هم مپسند " .

حکایت ما تو این دارو هم همینه .. راستش چند نفر که از من راجع به فکسوفنادین سوال کردن هم بهشون گفتم که من خودم به شخصه که حساسیت فصلی هم دارم در مواقع نیاز از لوراتادین استفاده می کنم که با شکم خالی یک بار در روز باید مصرف بشه و خیلی هم راضی ام .

آنتی هیستامین های دیگه مثل سیتریزین و کتوتیفن هم خوب هستند ، هرچند کتوتیفن خواب آوره اما در مجموع خوب اند .

ولی من خودم به شخصه برای خودم فکسوفنادین استفاده نمی کنم ! مشابه این آنتی هیستامین چند سال پیش بنام ترفنادین اومده بود که باعث ایجاد عارضه قلبی شده بود ( هرچند می گن فکسوفنادین چنین عارضه ای نداشته ) و با بعضی داروها مثل اریترومایسین و کتوکونازول و آنتی اسیدها هم تداخل زیادی داشت و کلاً داروی خیلی پر دردسری بود و تا جایی که شنیدم از بازار جمع شد یا اگه هم هست اکثراً دیگه تجویزش نمی کنند ، تا جایی که من مطالعه کردم و می دونم این فکسوفنادین هم دست کمی از اون نداره .

این لوراتادین تو خانم های شیرده که حساسیت ( آلرژی ) دارند داروی سالمیه و تجویز می شه ولی به هر حال کلاً اگه از من می شنوین من خودم به شخصه برای حساسیتم آنتی هیستامین های دیگه مثل لوراتادین رو به فکسوفنادین ترجیح می دم ، حالا دیگه خود دانید !

 

پی نوشت : امروز پنجمین سالگرد عموی عزیزمه ، 26 خرداد 85 روز تلخی بود .. خیلی تلخ .. از اون تلخ تر شب تا صبح بود که هممون نتونستیم درست بخوابیم و حالمون خیلی بد بود .. چون بعد سه ماه جدال با سرطان معده عموم  علاوه بر انتشار سرطان در بدن دچار مشکلی تنفسی هم شده بود و 25 خرداد عصری بود که بردنش بیمارستان و 4 صبح 26 خرداد تو آی سی یوی بیمارستان تهران کلینیک فوت کرد .. من که تا صبح نتونستم درست بخوابم و همش از خواب می پریدم و از بازی اون شب جام جهانی هم هیچی نفهمیدم .

4 صبح بود که زنگ زدند و خبر فوتش رو به بابای مرحومم دادند و بابام خیلی صبور و محکم و خونسرد از زحماتشون تشکر کرد و رفت پایین تا خبر رو به بقیه بده و بعدش .............

عموهام و عمه ام که برده بودنش بیمارستان می گفتند فقط می گفته منبر .. منبر .. و انگار چیزهایی رو می دیده که دیگران نمی دیدند ، قبل و اوایل انقلاب خیلی مذهبی بود اما بعد انقلاب دیگه اون آدم سابق نبود و اخلاقش یه مقدار تند شده بود و دیگه هم هیچ وقت اون آدم سابق هم نشد ولی قلب مهربونی داشت و هم در حق من خیلی لطف کرد ( مثل خریدن این کامپیوتر تو تیر 81 ) هم چون قبلاً دبیر زبان بود تو دوران مدرسه از بابت زبان خیلی هوای ما رو داشت و سنگ بنای یادگیری زبان تو دوران دبستان ما رو هم گذاشت .. اسم من رو هم اون خواب دیده بود که باید مجید باشه .

خدا ان شالله اموات همه شما رو بیامرزه ، من هر سال خودم رو موظف می دونم یادش کنم و براش سنگ تموم بذارم و ان شالله فردا هم مراسم خوبی داشته باشیم .

 

 

 

پیامبر اسلام ( ص ) : هرکس در روز جمعه ماه رجب صد مرتبه " قل هوالله احد"  را بخواند برای او نوری باشد در قیامت که اورا به بهشت کشاند .

/ 0 نظر / 273 بازدید