روز خبرنگار یا روز دیپلمات ؟!

به نام خدا

 

بعد از شهادت دیپلمات های ایرانی به همراه خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران ، شهیدمحمود صارمی در 17 مرداد ماه 1377 در مزار شریف افغانستان بدست طالبان از آن به بعد این روز یعنی 17 مرداد " روز خبرنگار " نامیده می شود .

در 15 آذر 1384 زمانی که هواپیمای هرکولس C-130 ارتش ، حامل بسیاری از خبرنگاران رسانه های جمعی و گروهی و خود ارتش برای پوشش مانور ارتش راهی چابهار بود به علت نقص فنی در بین راه مجبور به بازگشت به فرودگاه مهرآباد شد که به علت آلودگی شدید هوا در آن روز ( که حتی منجر به تعطیلی تهران در روزهای بعد هم شد ) و نقص فنی " تاثیر گذار " خود هواپیما، بیش از صد نفر از اصحاب رسانه که هم از صدا و سیما بودند ( مثل شهید افشار ، شهید خیرخواه و ... ) و هم از مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و هم از اصحاب رسانه ای خود ارتش بودند در شهرک توحید ( حوالی فرودگاه مهرآباد) به شهادت رسیدند .

آیا امروز وقت آن نرسیده است که شورای فرهنگ عمومی کشور ، روز خبرنگار را به یاد آن همه عزیزان شهید رسانه " 15 آذر " تعیین کرده و روز 17 مرداد " روز دیپلمات " نامیده شود ؟

در این روز دستگاه دیپلماسی کشور دچار نقصان و ضایعه بزرگی شد و جمعی از دیپلمات های متدین و متخصص خود را از دست داد اما متاسفانه 17 مرداد که فرا می رسد فقط شاهد تجلیل از خبرنگاران هستیم و انگار نه انگار که دیپلماتی هم در آن فاجعه بشهادت رسیده است ! و این ظلمی بزرگ در حق دیپلمات های شهید و دیپلمات های زنده ماست . 

/ 0 نظر / 97 بازدید