دکتر نجفی و شهرداری تهران ، آیا صَلاح است ؟

به نام خدا

 

با رای بالایی که مردم تهران به لیست اصلاح طلبان در انتخابات شورای شهر دادند و انتخاب همه 21 نفر لیست مذکور برای شورای بعدی شهر تهران که تا یک ماه دیگر " رسماً " کارش رو آغاز خواهد کرد ( هرچند جلسات " غیر رسمی " منتخبین خیلی وقته آغاز شده ) شهردار بعدی تهران که مسلماً جناب قالیباف 96 درصدی ! نخواهد بود توسط این عده انتخاب خواهد شد .

براساس خبرهای درز کرده از داخل جلسات غیر رسمی منتخبین جدید شورای شهر تهران و همین طور شورای عالی اصلاح طلبان در حال حاضر " دکتر محمدعلی نجفی " جدی ترین گزینه برای تصدی سمت شهرداری تهران هستش .

در شایستگی علمی و مدیریتی دکتر نجفی که با دولت های مهندس موسوی ، هاشمی رفسنجانی ، خاتمی و روحانی همکاری داشته تردیدی ندارم اما موضوعی هست که چون به حیطه تحصیلی و علمی من مربوط می شه باید به منتخبین شورای شهر تهران هشدار بدم .

دکتر نجفی حدود 5 سال پیش زمانی که به منزل یکی از اقوام در دماوند رفته بود دچار حمله قلبی شد و پس از احیای موفق در یکی از بیمارستانهای اون شهرستان با آمبولانس به بیمارستان شهید رجایی تهران منتقل شد و مورد آنژیوگرافی قرار گرفت که نتیجه گرفتگی 90 درصدی یکی از عروق کرونر قلب ایشان بود که با بالون و استنت مورد معالجه قرار گرفت .

تا مدتها ایشان دوره نقاهت ناشی از اون حمله قلبی رو گذروند و پس از اینکه دکتر روحانی در سال 92 به ریاست جمهوری رسید برای وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شد که با یک رای اختلاف از رسیدن به وزارت محروم و به معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان گردشگری ومیراث فرهنگی منصوب شد اما بدلیل اونچه " فشار خون بالای " ناشی از همون عارضه قبلی قلبی عنوان شد استعفا داد و جز مدت کوتاهی سرپرستی وزارت علوم جز سمت مشاورت رئیس جمهوری پست اجرایی دیگه ای نداشت .

با توجه به توضیحات بالا و اینکه بعد از یک سکته قلبی " حتی با احیای موفق " احتمال وجود عوارض متعددی مثل درصد EF پایین قلب ( نسبت خونرسانی به خونگیری قلب یا حجم پایان دیاستولی ) که احتمال مرگ ناگهانی رو افزایش می ده ، فشار خون بالا ، حتی احتمال مشکلات عروقی مغزی و مشکلات ریز و درشت دیگه ای که بعد از سکته قلبی ممکنه بوجود بیاد و فشار سنگین کاری پست شهرداری تهران با وجود حدود 60 هزار میلیارد تومان بدهی که جناب قالیباف روی دست شهردار بعدی تهران گذاشته و بودجه پیش خور شده ! سال 96 شهرداری تهران و مشکلات آلودگی هوا و مترو و املاک نجومی و موضع گیری های احتمالی بعضی نهادهای امنیتی که مقابل قالیباف نبود اما مقابل یک شهردار اصلاح طلب احتمالاً خواهد بود از نظر " علمی و پزشکی " شهردار شدن جناب آقای دکتر نجفی بصلاح خودش و شورای شهر و مردم تهران نیست .

اما اگر واقعاً اصرار بر شهردار شدن ایشون همچنان وجود داره باید قبل از پذیرش هرگونه مسئولیتی ایشان تحت چکاپ تخصصی قلب و عروق قرار گرفته و فقط در صورت بلامانع بودن نتیجه آزمایشات ( مثل اکوکاردیوگرافی و ... ) قبول مسئولیت کنند هرچند حتی با وجود مثبت بودن نتیجه چکاپ هم باتوجه به کار سخت و سنگینی که شهردار بعدی تهران در پیش خواهد داشت اگر بجز دکتر نجفی شخص دیگری شهرداری تهران را قبول مسئولیت کنند – که با ترکیب شورای شهر جدید – حتماً هم اصلاح طلب خواهد بود بصلاح و ثواب تر خواهد بود تا اینکه نیمه راه مجبور بشوند شخص دیگری را انتخاب کنند .

در بین اعضای شورای شهر تهران بجز یک نفر که تخصص مامایی داره بقیه در زمینه پزشکی تخصصی ندارند باید حتماً تا قبل از 12 شهریور که تکلیف شهردار جدید تهران مشخص خواهد شد با توجه به جدی بودن انتخاب دکتر نجفی به عنوان شهردار تهران تکلیف این قضیه روشن بشه و از سر احساسات یا ناآگاهی این بنده خدا رو به کُشتن ندهند !!

در ثانی ، اگر دکتر نجفی در شرایطی از صحت و سلامت قرار داره که می تونه پست سنگین شهرداری تهران رو قبول کنه پس چرا خود وزارت پرحاشیه آموزش وپرورش رو قبول نکنه ؟!!! همه می دونند که اگر این دفعه برای این سمت به مجلس معرفی بشه حتماً با رای بالایی وزیر آموزش و پرورش خواهد شد . 

/ 0 نظر / 74 بازدید