چند کلمه با رئیس جمهور سابق !

به نام خداچند کلمه درباره نامه اخیر احمدی نژاد به رهبری :


جناب آقای رئیس جمهور سابق ! راجع به برگزاری انتخابات آزاد و مهندسی نشده توسط شورای نگهبان و لزوم عدم دخالت " برخی نهادهای امنیتی "  در انتخابات پیشنهاد داده اید ! آیا این شامل انتخاباتهایی که خودتان در سال 84 و 88 هم شرکت داشته اید و اسم شما به عنوان فرد پیروز اعلام شده هم می شود ؟!!!


سال 84 شما در بین کاندیداها در تمام نظرسنجی ها آخر یا یکی مونده به آخر بودید اما فردای برگزاری مرحله اول ( 27 خرداد ) که تا آخرین لحظات آقای هاشمی و کروبی دو نفر اول بودند با 700 هزار رای بیشتر از آقای کروبی به همراه آقای هاشمی راهی مرحله دوم شدید !!! اصلاً خودتان هم باور می کردید ؟!


در مرحله دوم چه اتفاقی افتاد که آقای هاشمی از دست همان " برخی نهادهای امنیتی" شکایت به خدا برد ؟ بازرس ویژه وزارت کشور – دکتر میرباقری – در مسجد الرسول نازی آباد در روز برگزاری انتخابات 84 توسط چرا چند ساعت بازداشت شد ؟!! آیا آن موقع هم که پیروز انتخابات شدید همین نظر را داشتید ؟!!


یادتان باشد اگر دخالت همان " برخی نهادهای امنیتی "  نبود شاید هیچ گاه رئیس جمهور نمی شدید ، پس  برسم ادب هم که شده بجای ناسپاسی ، قدردان باشید .


به این صحبتها توجه کنید : " به هر حال عدد و رقم نشون می ده که چهار میلیون و دویست سیصد هزار نفر به من رای دادند، بگذریم که حالا به رای ها لطمه زدند، که اونها واقعا افتضاح هایی بود که هر کی این کارها رو می کنه خیانت در وحدتمونه ، بحثهایی که تو تریبون نماز جمعه حلالیت طلبیدن هم مشکلی رو حل نمی کنه.


آقای جنتی که توی تریبون عمومی نماز جمعه حلالیت طلبید، حداقل بیش از صد نفر اومدن پیش ایشون دم شورای نگهبان گفتند که آقای جنتی مگه شما حلالیت نطلبیدی، ما شما رو حلال نمیکنیم. این جور که مشکلی حل نمیشه. "


این صحبتها ، صحبتهای آقای قالیباف در سال 87 در جمع یارانش در مشهد در مورد شما و انتخابات 84 بود ! آیا اون موقع هم که با این شیوه رئیس جمهور شده بودید درباره مهندسی انتخابات توسط شورای نگهبان همین نظر فعلی رو داشتید ؟!!!


در سال 88 چه اصراری داشتید که شورای نگهبان صحت انتخابات برگزار شده توسط شما و عوامل شما مثل صادق محصولی و کامران دانشجو رو هرچه سریعتر تایید کنه و حتی سخنگوی شورای نگهبان رو به دفترتان کشیدین ؟!


راجع به ضرورت برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری و مجلس پیشنهاد داده اید ، شما که 8 سال رئیس جمهور و مسئول اجرای قانون اساسی بوده اید چطور هنوز نمی دانید که طبق همان قانون اساسی  نه مقام رهبری و نه هیچ مقام دیگری نمی تواند دستور برگزاری انتخابات زودهنگام و انحلال مجلس را صادر کند !! و اصلاً چنین امکانی در قانون اساسی پیش بینی نشده است ! اصلاً زمانی که می خواستید رئیس جمهور شوید قانون اساسی را درست مطالعه کردید؟!!


امروز که قوه قضاییه دست روی پرونده های یاران شما و ریخت و پاش های بی حساب و کتاب دوران مسئولیت شما گذاشته " عدالتخواه " شده اید و از رئیس تا کل قوه قضاییه را زیر سوال می برید اما چرا شما در دوران مسئولیتتان عامل قلع و قمع مطبوعات و روزنامه نگاران در دوران اصلاحات ( بخصوص سالهای 77 تا 80 ) ، عامل کشته شدن زهرا کاظمی خبرنگار ایرانی – کانادایی درتیر 82 و عامل کشته شدن جوانان بیگناه مثل محسن روح الامینی ، محمد کامرانی و امیر جوادی فر در تیر 88 در بازداشتگاه غیر قانونی کهریزک یعنی قاضی سعید مرتضوی  را به ریاست سازمان تامین اجتماعی منصوب کردید و تا آخرین روز هم کوتاه نیامدید ؟!!!


حرفهایی که به رهبری در نامه تان گفتید از ضرورت برگزاری انتخاب آزاد و مهندسی نشده توسط شورای نگهبان گرفته تا آزادی زندانیان سیاسی و اصلاح در قوه قضاییه و عدم دخالت نهادهای امنیتی در انتخابات همه حرفهای خوبی هستند ولی فکر نمی کنید که در همان 8 سال ریاست جمهوری تان باید بفکر می بودید ؟!! ضمن اینکه این حرفها با عمل شما در دوران ریاست جمهوری که در سال 88 تا یکقدمی دستگیری آقای خاتمی هم پیش رفتید تناقض دارد !!


امروز چه درست و چه نادرست تمام این ادعاهای شما بخاطر دست گذاشتن دستگاه قضایی بر روی پرونده های دوران مسئولیت شما و یارانتان و رد صلاحیت شما توسط شورای نگهبان در انتخابات 96 تعبیر می شود و هیچ کس بخاطر این " ژست های آزادیخواهانه " شما را تحسین نمی کند ... اصلاً این جور ژست ها به شما نمی آید !!  


امروز تنها راهی که پیش روی شماست تا کمی مردم شما و این ژست جدیدتان را باور کنند این است که تا قبل از اینکه گرفتار " حصر احتمالی " و دادگاه و محاکمه و این مسائل شوید واقعیات و ناگفته های انتخاباتهای 84 و 88 را که پیروز شدید با مردم در میان بگذارید و بابت تمام ظلم ها و سوء مدیریت های دوران مسئولیتتان از مردم عذرخواهی کنید و از کاندیداهای 84 و 88 مثل آقای کروبی و موسوی هم حلالیت بطلبید تا بلکه حداقل در این دنیا حساب و کتابتان کمی سبک شود ، آخرت شما و حامیان آن روزهایتان هم باشد با خود خدا .


اللّهُمَّ اجْعَلْ عَواقِبَ امُورِنا خَیْراً
/ 0 نظر / 69 بازدید