نمایندگان کدام مردم ؟!

به نام خدا

 

برخلاف اونچه که سعی می شه عنوان بشه این اولین بار نیست که جریان مذاکرات مجلس برای رای اعتماد به کابینه پیشنهادی بطور مستقیم از " سیما " پخش می شه .. قبل 76 رو نمی دونم اما از سال 76 تا الان همه جلسات بطور مستقیم پخش شده .

با این تفاوت که در سالهای 76 و 80 از شبکه دو پخش می شد و سالهای 84 و 88 هم شبکه خبر زحمت پخش رو برعهده داشت .. در هر صورت کار پسندیده ای هستش و جا داره از صدا و سیما در این زمینه تشکر بشه ، سال 76 تو بلوغ سیاسی من که خیلی نقش داشت .

اگه به کابینه پیشنهادی من در این وبلاگ حدود یک ماه قبل دقت بفرمایید می بینید که هیچ کدوم از وزرایی که رای اعتماد نیاوردند رو پیشنهاد نداده بودم .. به دو دلیل ! اول اینکه اساساً معتقد نیستم وزیری که سالها در جایی مسئولیت داشته بعد گذشت مدتی دوباره به اونجا برگرده و بهتره اشخاص جدیدی در اون وزارتخانه وزیر بشن مگر درشرایط اضطرار و خاص که ظاهرا در مورد آموزش و پرورش ، جهاد کشاورزی ، صنعت و نفت و البته راه و شهرسازی مشاوران و کارگروه های دکتر روحانی تشخیص داده بودند شرایط خاصی براین وزارتخانه ها وجود داره که اومدن فردی کاملاً باتجربه رو ایجاب می کنه و منم اینجا مخالفتی نکردم چون افراد معرفی شده رو صالح و کارآمد تشخیص دادم .

دلیل دوم هم اینکه از رای آوری این سه عزیز که امشب رای اعتماد نیاوردند مطمئن نبودم و احتمال می دادم باهاشون این مجلس مخالفت کنه و برای همین گزینه های معتدل تر و کارآمد و رای آور تری مثل دکتر فانی ، دکتر صالحی و مهندس فائقی رو معرفی کردم ، علاوه بر گزینه و تجربه باید مجلس و ترکیب اون رو درنظر گرفت .

در مورد وزارت علوم واقعیت اینه که این مجلس سخت افرادی مثل دکتر اطاعت ، توفیقی و فرجی دانا رو خواهد پذیرفت ولی نزدیکترین گزینه به دکتر روحانی و مجلس همون دکتر صالحی هستش و امیدوارم در این زمینه واقع بینانه برخورد بشه ، هرچند منم خودم گزینه هایی مثل میلی منفرد یا همون بالایی ها رو بیشتر می پسندم .

در زمینه وزارت آموزش و پرورش دکتر فانی و وزارت ورزش و جوانان مهندس فائقی گزینه های خوبی هستند که امیدوارم روشون فکر بشه .

هرچند حیف شد دکتر نجفی با اختلاف یک رای وزیر نشد ولی به هر حال باید واقعیت رو پذیرفت ، اگر لابی های برخی از جریان اصولگرایی نبود الان آقای آخوندی هم رای نمی آورد ولی تلاش آقای ناطق نوری از بیرون و امثال باهنر از درون مجلس در رای آوری آقای آخوندی تاثیر داشت.

همین طور اگر شرایط خاص کشور و دفاع خوب دکتر روحانی نبود مهندس زنگنه هم رای نمی آورد .

نکته ای که اینجا باید متذکر بشم اینه که از الان باید برای اسفند 94 و انتخابات مجلس دهم برنامه ریزی کرد ، سیاسیون معتدل و اصلاح طلب از الان باید برنامه ریزی های اولیه رو انجام بدن و منابع مالی لازم فراهم بشه و افراد مورد نظر در چند لایه انتخاب و همگی ثبت نام کنند و بعد اعلام نظر شورای نگهبان لیست های نهایی بسته بشه .

در 16 سالی که تمامی پخش های مستقیم رای اعتماد رو از سیما و باقی مسائل مجلس رو از رادیو فرهنگ دنبال می کنم هیچ وقت مثل حالا از داشتن چنین نمایندگانی در مجلس متاسف و متاثر نبودم ... حتی مجلس پنجم و مجلس هفتم !

به نظرم این نمایندگان " مردم " با خود " مردم " که داریم تو سطح جامعه و پیرامونمون می بینیم فاصله عقیدتی آشکاری دارند و بیشتر نماینده همون قشر ده یازده درصدی انتخابات 92 و بخش خاصی از حاکمیت و دستچین شده شورای نگهبان به نظر می آن تا " نماینده مردم در مجلس "  !

مطمئن باشید در یک رقابت برابر با حضور اصلاح طلبان و مشارکت امثال من و شما اینها هیچ گاه رنگ مجلس را نمی دیدند و نخواهند دید و باید در این زمینه فکری کرد ، واقعاً باعث شرمساریه که برخی توهمات خودشون رو بنام " دغدغه مردم "   و بنام " حرف مردم "  مطرح می کنند و براحتی تهمت می زنند و نه خدا شرم می کنند و نه از خلق خدا .

البته اگه من هم با قلع و قمع رقبا در شورای نگهبان با بیست درصد رای نماینده مجلس می شدم شاید اینچنین می کردم ! برخی زیادی خودشون رو دست بالا گرفتند !

واقعا باعث تاسفه نماینده ای که با یک درصد رای نداشته کاندید ریاست جمهوری می شه و رد صلاحیت هم می شه از یه طرف بره با سازمان تبلیغات برای نشریه اش با تیراژ محدود قرارداد یکساله پونصد میلیونی ببنده و از طرفی بیاد علیه وزیر آموزش و پرورش و نفت و قراردادهای کرسنت و توتال حرف بزنه !! مصونیت های آهنین قضایی و امنیتی چه ها که نمی کنه !

در هر صورت برای کابینه و وزرای مناسبی که رای آوردند و وزرایی که بعدها رای خواهند آورد آرزوی موفقیت و برای برخی نمایندگان ! مردم آرزوی هدایت دارم .. به امید دیدن حضور نمایندگان واقعی مردم در مجلس دهم مورخ هفتم خرداد 1395 

/ 0 نظر / 120 بازدید