لزوم برگزاری دادگاه علنی برای حمیدبقایی

به نام خدا


 

 

همه می دونند که من از همون سال 82 که احمدی نژاد شهردار تهران شد باهاش مخالف بودم چون اصلاً کاراکتر و کاریزمای یک مدیر در طراز کلان رو نداشت و نداره اما امروز بنظرم می آد چون احمدی نژاد و یارانش دارند توسط همون حامیان سابق مورد ظلم واقع می شن یه دفاعی ازشون بکنم ... البته با حفظ مواضع قبلی !!! .اونچه که امروز شاهدش هستیم رودرویی احمدی نژاد و اطرافیان با حامیان سابق یا بهتر بگیم اصل حاکمیت هستش ، امروز مشایی و بقایی در زندان هستند ، احمدی نژاد داره مرتباً برای برادران لاریجانی و حاکمیت خط و نشون می کشه و چند نفر دیگه از همون دولتمردان هم وضعیت مناسبی ندارند و عنقریبه که پرونده های اونها رو بشه ، با توجه به احکام محکومیتی که بر علیه احمدی نژاد وجود داره این احتمال وجود داره که او هم دیر یا زود یا از عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام عزل بشه یا گرفتارحصر و محدودیت بشه یا هر دو !!درسته که ما منتقد احمدی نژاد و دارو دسته اش بودیم و هستیم اما آیا این درسته که بدون برگزاری دادگاه علنی – در همچین سطحی – یکی از دولتمردان این شخص به اتهاماتی گزاف و سنگین بشکل علنی محکوم بشه و آب هم از آب تکون نخوره ؟!!در مملکتی که هزاران نفر سر گرسنه شبها بر بالین می گذارند و در مملکتی که در بعضی جاها خیرهای مردمی " کوپن نان " می دهند تا مردمی محتاج حداقل نانی برای خوردن داشته باشند چه جای بخشیدن 5/3 میلیون یورو یا دلار به سران غیر متعهدها ( یا کشور های آفریقایی یا هر دو !! ) هستش ؟!!!کسانی که این پول رو بخشیدند مطمئناً اون قدر ارث خانوادگی نداشتند که از مال خودشون یا پدرانشون ببخشند بلکه از بیت المال و سهم ملت ایران این کار رو کردند و باید پرسید که بر چه اساسی و با چه انگیزه ای و با چه دستوری این کار انجام شده ؟!!مگر همین آقایون از فروردین سال 90 و بعد از اختلاف احمدی نژاد که رئیس جمهور بود با رهبری در ماجرای عزل وزیر اطلاعات که منجر به خانه نشینی 11 روزه احمدی نژاد شد احمدی نژاد و یارانش رو " جریان انحرافی " ننامیدند ؟!! پس روی چه حسابی دو سال بعد و در حالی که این جریان دیگه در کشور کاره ای نبود و دولت دستش نبود چنین پولی رو در اختیار اونها قرار دادند ؟!!!
این ماجرا در هر صورت ماجرای دو سر باخت بحساب می آد ، نه اصل بخشیدن و هبه کردن پول به سران غیر متعهدها قابل پذیرش هستش نه دادنش به کسانی که " انحرافی " خطاب می شدند و پست و سمتی در نظام نداشتند و نه اعلام کردنش و علنی نمودنش در حالی که دادگاه علنی هم برگزار نشده و فقط امنیت روحی و روانی جامعه رو مخدوش می کنه .


درسته که تشخیص برگزاری دادگاه علنی با قاضی هستش و می تونه در موارد امنیتی یا ناموسی دادگاه رو غیر علنی برگزار کنه اما واقعاً این قضیه که همین الان هم علنی شده شامل کدوم یکی می شه ؟!!


 اطلاعات سپاه می گه این پول رو به بقایی دادیم بقایی می گه نگرفتم و سخنگوی سپاه هم که تکذیب کرده ... حالا این وسط باید کدوم رو باور کرد ؟ چرا باید در سطح علنی چنین شبهاتی مطرح بشه که هم خاطر مردم رو مکدر کنه و هم تبعات امنیتی و بین المللی برای کشور داشته باشه ؟!! .اگر ما رو به همراهی و حمایت از این " جریان انحرافی " ( همون به زعم شما جریان انقلابی 84 تا 90 !!! ) متهم نمی کنید در چنین وضعیتی بهترین حالت این بود و هنوز هم هست که یک " دادگاه علنی " برگزار بشه و هم رسانه ها و هم مردم صحبتهای طرفین رو بشنوند تا قضاوت راحت تر باشه ولی در این فضای فعلی حتی اگر چنین چیزی صحت هم داشته باشه با این اعتصاب غذا و شانتاژ تبلیغاتی و کشمکشی که دارو دسته احمدی نژاد دارند می کنند اصل حقیقت گم خواهد شد و جز جریحه دار شدن روح و روان جامعه ، عایدی دیگری وجود نخواهد داشت.پس باید اولاً مشخص بشه که چرا این مقدار عظیم پول در اختیار شخصی " حقیقی " قرار گرفته که دارای هیچ سمت رسمی در دولت جدید در سال 92 نبوده یا قرار نیست بوده باشه ؟ دوم اینکه منبع تامین این پول کجا بوده ؟ آیا از بودجه سالیانه بوده یا از منابع دیگری ؟ سوم اینکه هدف و انگیزه از دادن این پول به غیر متعهدها یا آفریقایی ها در اون بُرهه واقعاً چی بوده و چرا بقایی برای این کار انتخاب شده ؟!! چهارم اینکه رسیدها و اسناد تحویل پولهای مربوطه به بقایی یا هر کس دیگری منتشر بشه چون دیگه قضیه علنی شده و از اون حالت محرمانه در اومده و طرف گیرنده ادعا می کنه که هیچ چیز نگرفتم !!ما که با احمدی نژاد و دارو دسته احمدی نژاد از 15 سال پیش مخالف بودیم و هستیم پدرکشتگی با اینها نداشتیم اما اینها رو برای اداره کشور و مدیریت های کلان " کوچک" می دونستیم ... چیزی که الان خود حامیان اینها هم به اون رسیدند ولی بر زبان نمی تونند بیارند !! .


ولی در این قضیه پای نزدیک 16 سال زندان برای یک نفر درمیونه و اگر علنی نمی شد شاید در خود محافل نظام می شد جمع و جور بشه اما حالا که علنی شده و همه فهمیدند و شبهات زیادی شکل گرفته بهتره به این شبهات پاسخ جامعی داده بشه و این حاصل نمی شه مگر با برگزاری دادگاه علنی و پاسخ به شبهات بالا . ضمن اینکه از اصل قضیه یعنی بخشش این مقدار پول به خارجی ها در شرایطی که بسیاری از مردم با نداری و فقر دست و پنجه نرم می کنند نمی شه براحتی گذشت اما ما زورش رو نداریم بیش از این به این موضوع بپردازیم !! .من اگر جای حامیان قبلی احمدی نژاد که حاکمیت قبلی و فعلی بود و هست بودم سعی می کردم با این دست پُری که احمدی نژاد و یارانش ازما دارند این جور مسائل رو بدون سر و صدا و علنی شدن جمع و جور می کردم !!! چون ادامه این روند بنفع هیچ کس نیست ، احمدی نژادی که فیلم انتخاب رهبری در سال 68 در مجلس خبرگان رو براحتی در اختیار رسانه های بیگانه قرار می ده آیا نمی تونه روزی نوار شنود هشت میلیون رای اضافه ادعایی انتخابات 88 رو که اردیبهشت 92 مدعی اش بودند تا مشایی رو از فیلتر شورای نگهبان برای ریاست جمهوری عبور بدن در اختیار همون رسانه های بیگانه و معاند قرار بده ؟یا دهها مدرک و سند مشابه که احتمالاً دستشه و بازم احتمالاً بخاطر همون تا الان باهاش مدارا شده وگرنه مثل سید نجیب مظلوم یعنی سید محمد خاتمی دهها بار ممنوع التصویر و ممنوع الجلسه و ممنوع الخبر شده بود !! قربون برم خدا رو ... یک بام و دو هوا !!!
/ 0 نظر / 68 بازدید