حرف مرد دوتاست !

به نام خدا

 

با توجه به انصراف قابل پیش بینی دکتر عارف  از کاندیداتوری که تحت فشارهای آشکار و پنهان و قراردادن ایشان که آدم محجوبی هستند در محذوریت صورت گرفت و با توجه به مناظره آخر من از کسی حمایت نمی کنم و در انتخابات صرفاً یک رای دهنده هستم و بس !

چون با توجه به اینکه سالهاست در عرصه سیاست مطالعه و رصد دارم از بین جمع حاضر فقط دکتر عارف رو به لحاظ اخلاقی و مدیریتی تایید می کردم و حاضر بودم ایشان را به بقیه توصیه کنم و بقولی یقه گیر بدم ولی الباقی رو خیر ! نمی گم آدمهای بدی هستند ولی هر کدوم در برهه ای فراز و فرودهایی داشتند و نقاط ضعف و قوت و دیدگاههایی دارند که همه اش مورد تایید من نیست و از هر کدوم مسائلی رو به یاد دارم که باعث می شه در رای دادن بهشون دچار تردید بشم !

بنابراین هنوز معلوم نیست که روز جمعه به چه کسی رای بدم و این برای اولین باره که در طول عمر من رخ می ده چون من نه قالیباف رو اصولگرا می دونم نه روحانی رو اصلاح طلب ! برای من فقط این مهمه که جلیلی بالا نیاد و بس ! بقول آقای قالیباف چون حرف مرد دوتاست در ارتباط با رای دادن به رضایی هم که هفته گذشته خدمتتون عرض کردم به شک افتادم ولی احتمال اینکه گزینه نهایی من باشه هنوزم بیشتر از بقیه ست .

بجز سال گذشته که در مرحله دوم انتخابات مجلس شرکت کردم و فقط به علی مطهری رای دادم همیشه رای من به اصلاح طلبان بوده و همیشه هم حداقل از یکی دو هفته پیش از انتخابات می دونستم به کی رای خواهم داد و در نهایت به همون هم رای می دادم ولی این دفعه چون دیگه اصلاح طلبی وجود نداره کاملاً گیج شدم ! البته هنوزم مثل پارسال معتقدم قالیباف به اصلاح طلبی مورد نظر من نزدیک تره و اگه انتخاب بشه می تونه در جهت اهداف اصلاح طلبانه ما پیش بره چون فاکتورهای لازمه رو داره .

بعد از مناظره آخر که دکتر ولایتی برای اولین در عمرش محافظه کاری رو کنار گذاشت و هماهنگ شده یا نشده با مطرح کردن سخنرانی احمدی نژاد تو مهر 86 در تریبون نماز جمعه روز قدس و دیدار خودش با سارکوزی و ژان دیوید ِلویت که سارکوزی بدون اجازه اش آب نمی خورد و یه جورایی واقعاً نفر دوم فرانسه بود ( قابل توجه جناب جلیلی که لویت رو در حد یک کارشناس پایین آوردند ! ) و کارشکنی دولت در نرسیدن به توافق هسته ای که یه جورایی به احمدی نژاد تیرخلاص رو شلیک کرد و من مطمئنم دکتر ولایتی سرخود این حرفها رو نزد به دکتر ولایتی هم نظر داشتم اما وقتی دیدم دیشب در فیلم تبلیغاتی دوم ایشان تصویر موسوی رو ماسکه کردند بیخیال ایشان شدم !

در مورد آقا محسن رضایی هم دو به شک هستم و نمی توانم تضمینی درباره تناسب برنامه های تئوریک ایشان با عملیاتی شدن اونها اونم ظرف چهارسال بدم ولی رای آقا محسن تو روستاها و شهرستان ها رشد خوبی داشته و شانسش برای رفتن به مرحله دوم کم نیست .

شایدهم برای اینکه اصلاح طلبان ضایع نشن و با اونچه که پیروزی اصولگرایی در بیانه حدادعادل شد مقابله کنم به دکترروحانی رای دادم اما اگر هم این کار رو کردم فقط یک رای دهنده هستم و بس ! حتی در صورت موفقیت دکترروحانی هم به اونچه که بعدش اتفاق خواهد افتاد خوشبین نیستم و به نظرم شاید اون جور که اصلاح طلبان می خوان پیش نره ، من هنوز سخنرانی جناب روحانی رو در 23 تیر 78 که پخش مستقیم هم می دیدم فراموش نکردم ، اصلاح طلبان یا باید پشت عارف می ایستادند یا باید از قالیباف حمایت می کردند که به نظر من از روحانی اصلاح طلب تره !

اما به نظرم هم آقای عارف هم آقای خاتمی یه جورایی تو محذوریت آقای هاشمی گیر کردند وگرنه هر کسی که از پونزده سال گذشته به این طرف مطالعه داشته می دونه که دکتر روحانی هیچ وقت اصلاح طلب نبوده و هرگز حرف از اصلاح طلبی نزده .. ان شالله در دو روز باقی مونده محض رضای خدا چهارکلمه هم از اصلاح طلبی بگه که حداقل اون اصلاح طلبانی که می خوان به ایشون رای بدن دلشون خوش باشه ! برای اصلاح طلبان شکست با عارف بهتر از پیروزی با روحانی بود .

در هر صورت هنوز نمی دونم به چه کسی باید رای بدم و شاید تا زمانی که برگه رای رو نگرفتم و ننوشتم هم مشخص نباشه ! اگه به نتیجه قطعی رسیدم تو قسمت نظرات همین مطلب بهتون می گم ولی بعید می دونم .

اما برای شورای شهر تهران لیست مورد نظر خودم رو بستم و به قطعیت رسیدم ، به نظرم این آقایون که همه مدیران با سابقه کشوری و شهری هستند برای شورای شهر تهران مناسب هستند و می تونند مفید باشند : حسن غفوری فرد ، مرتضی طلایی ، احمد مسجد جامعی ، احمد دنیا مالی ، سید مناف هاشمی ، رضا تقی پور ، عباس شیبانی ، وحید نوروزی ، محمد مهدی مفتح ، محمد هادی موذن

من نگاهم به مدیریت شهری از نوع سیاسی و اصلاح طلب و اصولگرا نیست و تجربه و کارآمدی تو مدیریت شهری مهمتره ، هر چند شاید با رئیس جمهور شدن قالیباف چند نفرشون که از تیم قالیباف هستند به دولت برن .

 

/ 0 نظر / 80 بازدید