از همه جا ، از همه چیز ، از همه کس - 7

به نام خدا

 

علی مطهری

ان شالله قصد دارم روز جمعه برم در دور دوم انتخابات مجلس نهم فقط به علی مطهری رای بدم ، در دور اول بنا بردلایلی قصد شرکت نداشتم و شرکت هم نکردم اما همون موقع هم مد نظرم بود که اگه لازم شد دور دوم رای بدم ، تو این اوضاع اگه یه مرد پیدا بشه اونم فقط علی مطهریه !

خیلی هم چشمم آب نمی خوره علی مطهری رای بیاره ولی برای ابراز قدردانی از شرافتی که به خرج داد و نخواست نون به نرخ روز بخوره و عافیت طلبی کنه رای دادن کمترین کاریه که می شه نسبت به ایشون انجام بدم .

واقعاً برای جامعتین ! و روءساشون و جبهه متحد اصولگرایان هم متاسفم که حتی نخواستند رای دور اول مطهری رو ببینند و احترامی برای اون چهارصد و خورده ای هزارنفر که علی رغم همه محدودیت ها و در لیست های معروف نبودن ها و تخریب ها و تهدیدها بازم به مطهری رای دادن که ثابت کرد از بینش و بصیرت و تقوا چیزی از پدرشهیدش کم نداره و از خیلی مدعیان دروغین بصیرت بابصیرت تره و البته یا شرافت تر ! و چهارتا آدم ناشناس و دست چندم و حتی تازه به دوران رسیده هایی مثل بذرپاش رو به مطهری ترجیح دادن ... ان شالله که با این کارشون تندروها و حامیان احمدی نژاد رو از خودشون راضی و خشنود کرده باشن ! 

معمولاً دور دوم ها فقط تندروهای مذهبی رای می دن و باقی حتی اونهایی که دور اول بخاطر مهر شناسنامه علی رغم میل باطنی می رن (و البته مسئولین محترم هم رای اونها رو به حساب تایید خودشون می ذارن ! ) رای می دن تمایلی برای شرکت در انتخابات ندارن و برای همین احتمال رای آوردن لیست هایی مثل لیست جبهه متحد یا حتی پایداری وجود داره و خیلی امیدی به رای آوردن علی مطهری نیست که وجودش در این وانفسا تو مجلس غنیمته .

 هرچند به تنهایی کاری هم ازش ساخته نیست ولی با توجه به اینکه ترکیب مجلس نهم داره یه جورایی شبیه مجلس پنجم می شه که اکثریت اصولگرا ( اون موقع می گفتن محافظه کار ) بودن اما از همون مجلس دکتر مهاجرانی دوبار رای اعتماد گرفت ! می شه امید داشت اون مجلس نسبت به این مجلس کمتر فشل باشه و تحرک نظارتی بیشتری نسبت به بی کفایتی ها و قانون گریزی های دولت و شخص رئیس جمهور داشته باشه .

البته ظاهراً اراده نظام ! ( شما بخونید یک شخص خاص ! ) براینه که احمدی نژاد تا دوازده مرداد 92 باشه و باقی مسائل و اینکه به سر مردم و اقتصاد و فرهنگ و باقی چیزا چه بلایی می آد خیلی مهم نیست و از دست مجلس که هیچ، از دست دیوان عالی کشور هم تا از بالا اشاره نشه کاری برنمی آد ولی در همین حد هم که یه آدم آزاده و با شرافتی باشه که در این سطح ساکت نشینه و چهارکلمه حرف بزنه و اعتراض کنه غنیمته !

خیلی دوست داشتم به آقای توکلی هم رای بدم اما با این ساده اندیشی که تو قضیه مرتضوی و استیضاح وزیر کار کرد و حکمیت بیجایی رو پذیرفت و به قول و درخواست ابوموسی اشعری های زمان هم اعتنا کرد و امضاش رو برخلاف مطهری پس گرفت و عاقبت هم جملگی سنگ روی یخ شدن ترجیح می دم فقط به علی مطهری رای بدم .

به هر حال اگه دور اول تو تهران رای دادین یا اصلاً هیچ جا رای ندادین بد نیست همه تو تهران بریم فقط اسم علی مطهری رو جمعه تو برگ رای مون بنویسیم و بیاییم بیرون ، این جوری واسه لیست تحمیلی و ناجوانمردانه جبهه متحد هم هیچ ارزشی قائل نشدیم و به نوعی اعتراض خودمون رو هم نشون دادیم .

 

قرارگاه مسکونی

یکی از سریال های مورد علاقه من که اگه هزار بارهم نگاه کنم بازم از دیدنش سیر نمی شم سریال قرارگاه مسکونی هستش ، این سریال زمستون 85 ساخته شد ولی نوروز 87 پخش شد و امسال بعد عید هم بازپخش داشت .

پخش این سریال در نوروز 87 درست مصادف شد با معافیت من ! نمی دونم اگه اون موقع معاف نمی شدم بازم نسبت به این سریال این قدر علاقه پیدا می کردم یا نه و شاید اصلاً نگرشم کلاً فرق می کرد اما چون تو عید پخش شده و ساخت و بازیها و موضوع خیلی خوبی هم داره شایدهم همین احساس رو که الان دارم بازم بهش داشتم .

نکته ای که می خواستم بگم اینه که این شرکت سروش نمی خواد بیاد یه ثوابی بکنه پک این سریال رو هم بده بیرون ؟!! بابا پدرم دراومده ! زمستون 88 رفتم از یه مغازه تو محلمون دی وی دی ضبط شده این سریال رو خریدم که سه تا دی وی دی بود ولی فقط دی وی دی 1 که شامل قسمت های اول تا پنجم و دی وی دی 3 که قسمت های یازدهم تا چهاردهم بود سالم بود و قسمت های ششم تا دهم خراب بودن !!!

دوبار هم بردم دی وی دی 2 رو عوض کردن ولی بازم همون ایراد رو داشت ! عاقبت گفتند همه نسخه ها که تو بازاره همین جوریه ! دیگه چاره ای نبود و به همون اکتفا کردم ، تو اینترنت هم برای دانلود رفتم که آدرس ها یا خرابند یا سرکاری یا فیلتر ! با فیلترشکن هم سرعت به شدت می آد پایین .

تا بعد سیزده بدر امسال که از پسرعموم خواهش کردم قسمت های مربوطه رو برام ضبط کنه که دستش درد نکنه حسرت دوسال و نیمه ما رو تا حدی مرتفع کرد اما بازم قسمت دهم از دستش در رفت !!

دیگه نمی دونم باید چی کار کنم ! شرکت سروش سیما هم که شما هر سریالی رو بخوای واستون اختصاصی بزنند می تونی بهشون زنگ بزنی سفارش بدی قیمت سر گردنه با آدم حساب می کنند! و بدجور می زنند تو حس نوستالژیک امثال ما ! اگه ارزون حساب می کردن یه سری سریال قدیمی و برنامه تحویل سال های گذشته و نوروزی رو یک جا سفارش می دادم !

خلاصه ما موندیم و قسمت دهم قرارگاه مسکونی ! احتمالاً باید منتظرشیم بلکه مسئولین سروش به فکرشون بیافته پک این سریال رو هم بدن بیرون !

 

توقف یک ساله طرح هدفمندی یارانه ها

 

ما که سه سال پیش اینجا نوشتیم که قراره با هدفمندی یارانه ها به این شکل و توسط این آدمها چی به سر مردم بیاد و متاسفانه و با عرض شرمندگی پیش بینی مون هم تحقق پیدا کرد ، به نظر بهتره هرچه سریعتر به مدت یک سال اجرای طرح هدفمندی یارانه ها متوقف بشه و کارشناسان مجلس و دانشگاه ها و دولت بشینند اون چه که در این مدت گذشته رو بررسی و آسیب شناسی کنند و نتیجه رو در اختیار رئیس جمهور بعدی قرار بدن تا دولت بعدی نسبت به اجرا یا چگونگی اجرا و یا اصلاً عدم اجرای طرح تصمیم بگیره ... کمر مردم و تولید کننده ها زیربار این فشار ناشی از گرونی و تورم که ناشی از اجرای شتابزده و غلط این طرح بود شکست ، مردم بیشتر از این دیگه طاقت ندارن .

 

جوایز برندگان مسابقات تلویزیونی

 

حدود 6 ماه پیش بود که تو یکی از مسابقات پیامکی تلویزیون برنده کمک هزینه سفر به مشهد شدم، مجبور شدم برم تو یه بانکی که دوست نداشتم حساب بازکنم و شماره حساب و آدرس منزل رو بهشون اعلام کنم و قرار شد ظرف یک ماه و نیم بعد ( یعنی اواسط بهمن ماه ) هزینه رو به حسابم واریز کنند که از اون یک ماه و نیم هم الان دوماه گذشته و خبری نیست که نیست ! با روابط عمومی شبکه چندبار تماس گرفتم و پیام گذاشتم ، ایمیل زدم و پیامک هم بهشون ارسال کردم فقط همین مونده که پاشم برم دم در شبکه !! چه خوبه که آدم اگه قولی می ده به قولش عمل کنه ، الحمدالله ندار نیستم که محتاج صد تومان باشم ولی این خیلی بده که اسم شما رو از تلویزیون اعلام می کنند و بعدش هم هیچی به هیچی ! الان همه فکر می کنند صد تومان واقعا اومده تو حسابمون و خرجش کردیم !!

 

امام صادق ( ع ) : چون قصد کار خیری کردی شتاب کن زیرا نمی دانی ( در آینده ) چه پیش می آید.

/ 0 نظر / 60 بازدید